6vilag

Regisztráció dátuma: 2014. április 13.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2014. április 13.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 2 eladás
Megnézem

IPL-Bőrkezelés

IPL-Bőrkezelés
2021. január 16.

Hajszálér kezelésre csináltattam egy bőrgyógyásznál. Nálam több alkalom kellett, az eredmény a doktornő szerint nem biztos, hogy örökké tart, de jelenleg elégedett vagyok. Próbáltuk lézerrel a nagyobbakat, a kisebbekre ez volt a hatásosabb. Előtte orvosi rendelőben a kauteres kezelést is "kipróbltam". Egyik sem sem teljesen fájdalmatlan, de talán ez mondjuk úgy, hogy jobban tetszett. Heg, vérzés itt nem maradt utána, eredmény gyors, látványos. Utána picit piros lesz a kezelés nyoma, amit fokozott fényvédelmet igényel.
Ha előbújkálnak az erecskék, ősszel és tavasszal szoktam egy-egy kezelést bevetni. A krémek semmit sem segítettek, csak a drasztikusabb beavatkozás. Egyenlőre ez van, így hát a karbantartás érdekében évente 2x kicsit mélyebben kell a zsebembe nyúlnom, de nekem megéri, amíg nincs jobb.
Már kb. a voltam 3x, 4x és most legutób dícséretet kaptam a dr.nőtől, hogy szép egységes a bőröm, látványos ennek az ismétlődő használata (szerinte van bőrfiatalító hatása is.:). Viszont mindíg mindíg előjönnek újra és újra a kis rohadékok, így sajnos visszatérő vendég maradok.

Azzaro Pour Elle

Azzaro Pour Elle
2021. január 16.

Hűvösebb időre kerestem valami balzsamosabb, fűszeresebb finomságot, ami nem túl édes. Megtaláltam. Kifejezetten téli illatnak gondolom.
Különleges illat, még soha senkin nem éreztem, és elképzelni sem tudtam, milyen lehet, mivel teljesen ismeretlenűl vettem itt a piactéren egy kedves lánytól.
Rajtam fűszeresebb, de nem túlzóan, a vaníliától pedig kifejezetten féltem, hogy nagyon megédesíti, de nem. Jól eltalálták, semmi sincs túlhangsúlyozva benne. Különleges rajtam, az elején inkább frissnek mondanám, néha még olyan érzésem is van, mintha enyhén mentholos (?) is lenne a fűszeressége és pezsgőssége (érts : frissessége) mellett. Lehetséges, hogy ez a kardamom-nak tudható be, mindenesetre végig egyensúlyban marad és a frissesség és az édesség. Csak az elején frissebb utána szépen krémesen lágy balzsamos illattá válik.
Kezdetben pezsgős, friss illatnak mondanám, és ahogyan átalakul a nap folyamán úgy válik egy lágy nőies, édeskés krémes illattá. Citrus, rózsa külön nem érződik ki belőle, szépen transzformálódnak és egymásba simulnak szépen az illetjegyei. Elején kicsit csipős. Tartóssága jó, nem hivalkodó, még csíkhúzó sem, de viszont határozottan ott van még a nap végén is, ugyan lágyabban, bőrközelibben. Ma ketten kérdezték meg mit használok.
Nehéz ezt az illatot leírni, hozzáfoghatóval nemigen találkoztam, nagyon messze jár az általánosan elfogadott édes illatoktól. Kacérnak mondanám, de nem kislányosan és édesen. Felnőtt nő szépen felépített illata. Üvege nagyon elegáns és szép, letisztúlt, de ez már csak a hab a tortán.

Lady Speed Stick pH Active

Lady Speed Stick pH Active
2021. január 10.

Hol ezt használom, hol pedig valamilyen alu mentes spray-t. Ennek a gél állaga tetszett meg, és jó az illata, ami még tartós is. Viszont tartalmaz alumíniumot, ezért nem mindennap használom, inkább csak hűvösebb időben próbáltam. Nagyon kevés kell belőle, ami nem ragad, sem a ruhát, sem a bőrt nem fogja meg. Eddig csalódást nem okozott. Néhanapján elmegy ez, ha nem akarok illatfelhőt fújni a fürdőszobába. 5-öst semmiféleképpen nem kaphat, de egy közepes és négyes között hezitálva adom a jobbat. Alu nélkül is vannak nagyon jók, de ez eddig bevált, nincs rá panasz, bár én csak télen használom, mikor nem szeretek hideg spray-t fújni magamra.