aalexaa

Regisztráció dátuma: 2014. április 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. április 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Verona Henna Proseries Cream Szemöldök és -Pilla Krémfesték

Verona Henna Proseries Cream Szemöldök és -Pilla Krémfesték
2020. február 16.

500 Ft-ért vettem százforintosban a fekete árnyalatot a fekete hajamhoz, tegnap próbáltam ki. Sötét és hosszú szemöldökszálaim vannak, de elég ritkásak, így a por/ceruza/pomádé évek óta elengedhetetlen eleme a sminkemnek, azt reméltem, hogy ezzel kiválthatom a mindennapokból. Használni nagyon könnyű, az itt olvasottak alapján borsónyi festékhez kevertem 3 csepp aktivátort, először kevésnek tűnt, de végül a nagy része meg is maradt, pedig nem spóroltam vele, legközelebb lehet, hogy megpróbálkozom kevesebbel. Elég kétbalkezes tudok lenni, úgyhogy nagyon izgultam, de a kis villaszerű műanyag izé használatára gyorsan rá lehet érezni, nagyon egyszerű dolgozni vele, tökéletesen sikerült felvinni a festéket. 20 percet hagytam fenn, mert azt akartam, hogy a bőrömet is minél jobban befogja. Be is fogta, nagyon szép lett az eredmény, a fekete hajam mellé egyáltalán nem túl erős vagy túl sok. Viszont a bőrömön van egy enyhe lilás-barnás árnyalata, nem vészes, de abban reménykedtem, hogy inkább hidegebb, szürkésebb tónusú lesz, az jobban passzolt volna a hajamhoz. Teljes smink esetén továbbra is úgy látom, hogy kénytelen leszek porral rásegíteni, de hétköznapokra, utazáskor, nyaralásra tökéletes az eredmény, végre normálisan kinéző szemöldököm van anélkül, hogy hosszan pepecselgetni kellene vele. A tartósságára kíváncsi vagyok, plusz legközelebb szerintem tovább hagyom fent. Egyelőre elégedett vagyok, bár nem hozta maradéktalanul az elvárásaimat.
Szempillára is próbáltam, alapból szép hosszú szempilláim vannak, de világos a végük, az alsó sor pedig szinte egyáltalán nem látszik spirál nélkül. Még gimis koromban egyszer kozmetikusnál festettem, nagyon tetszett az eredmény. Kicsit bajban voltam az elején, hogy hogyan is kellene felvinni anélkül, hogy a szemembe vagy a szemem köré a bőrömre kenném, de ebbe is gyorsan bele lehetett jönni. Amikor fenn volt a festék, örültem is, mert nagyon ígéretesnek tűnt. 15 perc után mostam le, és szomorúan tapasztaltam, hogy egyáltalán nem fogta be. Nem is értem, hogy ez hogyan lehet, hiszen a a szemöldökömet csodásan befogta... Lehet, hogy még kísérletezek vele, de lehet, hogy a szempilláimat inkább hagyom a francba. Összességében nem rossz cucc (főleg ilyen áron), később még update-elek a tapasztalatokról.

Update: Azóta is használom hetente egyszer. 15-20 percnél tovább felesleges fent hagyni, mert ugyanolyan az eredmény 20 perc után is, mint másfél óra után. Ennek mondjuk örülök, mert sokkal gyorsabban végzek :D Nekem a bőrömet továbbra is vörösesbarnára fogja be, ráadásul másnapra már le is kopik, viszont a szőrszálak tényleg feketék tőle és ott tartós is. Habár nem váltja ki teljesen a szemöldök sminkelését, nagyrészt elég egy színezett spirállal átfutnom rajta, és tökéletes úgy is. A férjem meg is kérdezte a múltkor lefekvéskor, hogy elfelejtettem-e lemosni a sminket a szemöldökömről, ez győzött meg végül arról, hogy tényleg megéri azt a heti 20 percet rászánni. Szempillára is használom továbbra is, 20 perc alatt azt is szépen befogja (nem tudom, elsőre mi lehetett a baj). Megadom neki az 5. csillagot, nagyon megszerettem.

Palette Intensive Color Creme Hajfesték

Palette Intensive Color Creme Hajfesték
2020. február 16.

Nagyon régóta festem otthon a hajam, gyakran változtatom a hajszínemet, rengetegféle festéket kipróbáltam, de ezt valahogy sosem mertem, valamiért az volt a fejemben, hogy olcsó, tartós, ammóniás, tuti leégeti tövig a hajam :D Aztán ősszel gyorsan kellett valami tartós festék, mert a színezőt egy hajmosás után ledobálta a hajam, épp spórolnom kellett, akciós volt, gondoltam egyszer jó lesz, aztán ha végre megmarad a szín, akkor maradok a színezőnél. Hát, azóta is ezt használom :D A képen látható N1-es fekete árnyalatot vettem, könnyű felvinni, nem csöpög mindenfelé, nem fulladok meg tőle (bár azért durva szaga van, nyitott ablaknál használjátok). Kimosni is könnyű, puha és fényes festés után a hajam, nem hullik jobban, mint előtte. A szín eszméletlenül gyönyörű, szinte nem is kopik, csak lenő, pedig hajmosáskor van egy enyhe színe a víznek. Örülök, hogy végre kipróbáltam, és habár most színezőt vettem (nem akarom feleslegesen kínozni a hajam), ezentúl bátran nyúlok ezért a polcon.

Ja, és drogériákban már 1000 Ft felett van az ára, de százforintosban 680-ért láttam akció nélkül, úgyhogy ott lehet érdemesebb beszerezni.

Update: Legutóbb az N2-es sötétbarnát vettem meg, nyilván tudtam, hogy fekete hajon tulajdonképpen fekete lesz, csak azt akartam, hogy egy kis barnás fénye legyen a hajamnak. Hajfestés után megkérdezte a férjem, hogy most sötétebb festéket vettem-e, mert most sokkal feketébb a hajam :DDD Hát, oké, nem jött be a tervem, de szín szép, egyenletes (tehát a tövemnél sem lett barna), továbbra is fényes és puha a hajam tőle.

Ari by Ariana Grande

Ari by Ariana Grande
2020. február 8.

Douglas adventi naptárban volt szerencsém a mini verzióhoz, első szaglásra szerelem volt. Az elején engem is Avril Black Starjára emlékeztet, 16 évesen használtam azt, de utána teljesen más lesz. Nagyon kellemes, krémes, puha, imádnivaló illat. Szupertartós, a bőrön simán kibír egy egész napot, ruhákon hetek múlva is érezni lehet. A párom nem győzött szagolgatni, amikor ez volt rajtam, nagyon tetszett neki is, úgyhogy az évfordulónkra kaptam tőle egy 50 milist:)))) Valószínűleg államvizsgára nem ezt használnám, de hétköznapokra nagyon szívmelengető ez az édes cukorbomba, jó érzés viselni.

Update: Két éve van meg az 50 ml-s verzió, most járok kb. a felénél. Időnként félreteszem, mert besokallok tőle (főleg nyáron, olyankor sem túl édes, de a gyümölcsök szúróssá teszik), de amikor megkívánom, olyankor képes vagyok hetekig csak ezt fújni, még éjszakára is. Így télen mindig újra beleszeretek, nincs is jobb, mint a vastag pulcsi és sál mellé ebbe burkolózni. A pasik szeretik, a férjem is mindig dicséri és fiú haverjaim is meg szokták jegyezni, hogy jó illatom van. Engem is mindig újra elvarázsol, ahányszor csak megcsap az illata. Nagyon tartós, két-három fújás egész napra elég, ruhákon hetekig érezhető, a reggeli fújást még az esti zuhanyzásnál is érezni szoktam. Egyáltalán nem bírom Ariana Grandét (épp hogy tudom hova tenni, hogy ki ő), a stílusa is nagyon messze áll tőlem, tizenéves sem vagyok már, mégis az egyik abszolút kedvenc parfümöm. A tartósságát tekintve az árát is megérte, nálam örök kedvenc marad.