aidanne

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Serge Lutens Baptême Du Feu

Serge Lutens Baptême Du Feu
2021. július 20.

Végtelen nagy öröm jár át ha olyan parfüm kerül az orrom alá, mely gondolataim nem cikázzák körbe. Ergo nem jut eszembe semmi hasonlat vele kapcsolatban. Ritka az ilyen. A parfümkészítés egy igazi művészet, kevesek gyakorolják oly elhivatottan. Sajnálatomra.
Serge Lutens parfümjeiben igencsak fellelhető azok a művészeti paramens zsenialitás amitől kerek lesz egy parfüm. Egy parfüm nem attól jó, mert beleillik a tömegek által kedvelt vonalba, és nem attól rossz, mert egy eltévedt orr nem tartja megfelelőnek, hogy viselje és ezért negatív, sőt becsmérlő véleménnyel van róla.
A parfüm akkor hat igazán az emberre ha történet jelenik meg mögötte. Legjobb, ha nem is feltétlen a sajátja, hanem asszociál valamire.
Sosem jártam igazi carnivalban, sosem éreztem a vurstli igazi mivoltát, mégis van egy elképzelésem az illatáról.
Lutens Baptême du feu-je igazi "Tűzkeresztség" a számomra. Szinte kézenfogva vezet be ebbe a világba ahol minden a szórakozásról, az önfeledt örömökről van szó ( bárhogy is értjük ezt most)
Érzem a mézeskalácsos figurák túlzott gyömbéres illatát mely itt-ott meg is pörkölődött ezzel adva egy mély zamatot neki. Önfeledt örömébe merülő, első randis leányzó gyerekrágót csámcsog, teli szájjal viháncol el mellettem s érzem a zamatos, édes rágó illatát, a sült alma, fűszerek, romlottság, boldogsàg illatának poros keveréke a levegőben, tisztán csak a ringlispíl körbe-körbe utazásán érzem igazán. Feledhetetlen élmény jár át, s nem tudok elég hálás lenni, hogy ez a ritka, csodálatos mulatság csere útján került hozzám. Örök hála érte.

The Body Shop Shea Eau De Toilette

The Body Shop Shea Eau De Toilette
2021. július 9.

Nagyon kifinomult orrú társaim biztos éreznének különbséget, mert tényleg van, de szinte egy az egyben Eisenberg J'osé illatára hajaz. Hogy ez a parfümkészítésekor direkt volt vagy csak a puszta véletlen műve, azt én most ki nem derítem.... de nem is érdekel különösebben, főként azért mert bár odavagyok J'osé finom, a parfüm világában különlegesnek vélhető parfümjéért, még sem volt szívem megvenni, mikor a TBS shea illata szinte totál megegyezik J'oséval.
Nem túl tartós de én ezt szívből megbocsátom neki. Egyébként erősen emlékeztet egy másik illatra is, az Armani egyik legjobb dobására, a Lei/She-re. Régen odavoltam az illatáért. Nem szedem darabjaira, a fentebb említett parfümök szépen bemutatják mely illatkategóriába tartozhat. Én meg megspóroltam jópár ezer ft-ot...

Michael Kors Wonderlust Sublime EDP

Michael Kors Wonderlust Sublime EDP
2021. július 9.

Az első illatolás után azonnal egy nagy kedvencem jutott eszembe: Estee Lauder Sensous nude.
Puha, fás alapon egy kellemes krémes, kókusz( itt ezt a tiarè virág biztosítja) illat csap meg ámbrás felhanggal.
Bársonyosan simul az illat a bőrömre, valamennyire lineáris is, túl sokat nem vàltozik. Igazán tartós rajtam. Végre egy illat a mainstream vonalon ami nem édesedik be, nem lesz közönséges egy tucat. Nem tartom különlegesnek, van pár hasonló illat a piacon ( lásd fentebb ) de szerintem igen csak egy jó parfüm kerekedett ki belőle meglepően jó minőséggel.

1 MÁRKA

1 ÖSSZETEVŐ