akli

Regisztráció dátuma: 2016. július 28.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2016. július 28.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Yves Rocher Elixir Jeunesse Regeneráló Fényvédő Pajzs SPF30

Yves Rocher Elixir Jeunesse Regeneráló Fényvédő Pajzs SPF30
2022. január 24.

Update: Jelenleg a negyedik tubussal fogyasztom, közben próbálgattam ezt-azt, de mindig visszatérek hozzá, mert: hatékonyan véd nyáron is, nem képez maszkos réteget a bőrömöm, egy hidratáló szérummal alatta nyáron tökéletes (télen néha kell alá még egy plusz réteg táplálóbb krém), és ami a legfontosabb, hogy a negyedik helyen szereplő alkohol ellenére nem szárít és irritál, sőt, szépen ápol. Miután az agyonajnározott Garnier fluidtól többször is kicsattogott az arcom, megtanultam igazán értékelni ezt a stabil, bevált, akciósan teljesen korrekt árban elérhető fényvédőt.
Update: Azért a kánikulában ez sem egy kellemes viselet. Kell a púder rá, de ezzel együtt ugyanolyan jól működik. A napvédelemmel eddig nem volt gondom, teszi a dolgát, pedig a foltos bőröm azonnal jelezné, ha nem lenne elégséges.
Pigmentfoltos és zsíros bőrre használom nappali arckrémként, tökéletesen bevált. Nem okozott irritációt, öt perc alatt beszívódik és intenzív sportolás közben sem hagyott "maszkos" érzetet. Örvendek, hogy rátaláltam.

Yves Rocher Sensitive Camomille Sminklemosó Olaj Érzékeny Bőrre

Yves Rocher Sensitive Camomille Sminklemosó Olaj Érzékeny Bőrre
2022. január 6.

Én is osztom az előttem levő véleményt: az elődje tökéletes volt, nagyon sokáig tartott és röhejesen olcsón szereztem be. Megvettem ezt, szintén nagyon jó árban, de sokkal kevésbé szerethető: bár ugyanolyan jól tisztít, gyomorfogratóan olajos illata van és kicsit talán sűrűbb is. Lássuk, úgy látom, közben megint kihoztak egy újabb változatatot, ha elfogy, az következik. Egy ilyen üvegecske kb félévig kitart, nagyon megéri.

Menarini A-Ret Retinol Gél 0,025%

Menarini A-Ret Retinol Gél 0,025%
2021. december 21.

Másfél hónapja használom, nagyon szeretem. Első retinolos termékem, nem is szándékszom váltani. Csodálatos az állaga, pillanatok alatt felszívódik, így bármivel lehet kombinálni. Én a Bioderma hidratáló maszkjával szoktam zárni, reggelre tökéletes állapotban van a bőröm. Bár ez a leggyengébb, nálam hámlást okozott az érzékenyebb területeken, a hámlasztózást például nagyon vissza kellett fognom, mert heti 3 retinolozás mellett szükségtelen. Szépen letisztult a bőrképem, a pórusokat nagyon látványosan összehúzza, pigmentfoltjaim egyáltalán nem látszanak (bár ez télen amúgy sem szokott éppen akkora gond lenni), egy rakás egyéb szérumocskám csak kihasználatlanul áll a polcon, mert nem érzem igényét, hogy újabb és újabb dolgokat felkenjek. Egyedül C-vitamint szoktam néha beiktatni. Szóval, tud ez mindent. Halvány ráncocskáim vannak, lássuk, mi lesz egy fél év múlva velük.