Amadea

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Natasha Denona Mini Gold Palette

Natasha Denona Mini Gold Palette
2022. augusztus 17.

Mindig hevesen ráztam a fejem Natasha Denona mini palettáira: én ugyan öt színért nem adok ki ennyi pénzt. Aztán valahogy mégis lett egy mini ND-m, de arra nem emlékszem, hogyan tettem szert rá.
Tényleg egy kicsi, kompakt palettával van dolgunk. Műanyag, de kellően masszív, az átlátszó műanyag fedél nem kattanással, hanem csak szimplán záródik, de jó erősen, legalább az anyagot nem sajnálták belőle.
A színek gyönyörűek, sokkal szebbek, mint a terméklapon. A mattok állaga kicsit a Nabláéra emlékeztet, azok szinte vajas állagúak, ezek kicsit "gyurmásabbak". Nagyon pigmentáltak, elég egyszer beleérinteni az ecsetet a festékekbe és a szemhéjunk máris gyönyörű méregzöldben pompázik, a satírozás is gyerekjáték.
A középső arany szín krémesen puha, gyönyörű, telített szín, én ujjal szeretem feltapogatni (mint a fényes színeket általában), a hideg ráz az olyan videóktól, ahol borzas fejű szemhéjecsettel huzigálják a metálos színeket a szemhéjon és a modell arcát azonmód csillámtenger lepi el. Ecsettel is meg lehet úgy oldani a felvitelt, hogy ne potyogjon az adott szín, de nekem a precíziós gyűrűsujj vált be a legjobban, szigorúen glitterragasztóra, csodásan megtapadnak rajta a színek.
A kedvenc színem azonban a jobb szélső zöld fényes szín, amely szikrázó, nagyon pici multikróm csillámokkal van teleszórva. Zöldmániás vagyok (bezzeg amíg fradista pasim volt, rá se bírtam nézni), rengeteg árnyalatot sikerült begyűjtenem, ez az egyik legkülönlegesebb. A pasztelles alapszínnek hála jóformán bármilyen más színnel lehet kombinálni.
Nagyon jól összehangolták a paletta színeit, többféle szemsmink is elkészíthető vele, bár én nagyon szeretem más palettákkal kombinálni. Sokan panaszkodnak arra, hogy a ND formula nem tartós a szemhéjukon, szerencsére nekem ilyen problémám eddig nem adódott (wet n wild photo focus szemhéjalapot és Nyx glitter primert használok).
Egy szó mint száz, nagyon kompakt, jól összerakott kis őszi palettával van dolgunk, ajánlom mindenkinek, aki ácsingózik rá.

NYX Professional Makeup Pro Blending Brush

NYX Professional Makeup Pro Blending Brush
2022. augusztus 7.

Update: tényleg vettem belőle egy második darabot, azóta is a kedvenc ecseteim közé tartoznak, talán ők a legpuhábbak. Ha szeretnénk egy kicsit szélesebb ívben teríteni a világos (sötéthez nem ajánlom) szemfestéket, hogy harmonikusabbnak tűnjön a szemfestés és optikailag nagyítsa a szemet, ahhoz tökéletes.

2019.11.07.: Kíváncsiságból vettem ezt az ecsetet. Eredetileg nagyobb fejűt kerestem volna (mint az Essence régi lila nyelű, kisvirágos darabja), a csomagolásban annyira össze volt nyomorintva, hogy nem tudtam megállapítani, valójában mekkora a feje, ezért próba szerencse alapon megvettem. Kisebb, mint amilyet kerestem, de nagyon megszerettem: elképesztően puha, élmény a szemkörnyéket simogatni vele, szépen elsatírozza a felvitt színek széleit. Kb. másfél hónapja használom, rendszeres használatban van, nem hullik, gyorsan szárad és a Balea vaníliás samponjával (nálam eddig ez vált be a legjobban ecsetmosásra) gyorsan eltávolítható belőle a szemfesték.
Ami óriási piros pontot érdemel: a szőr nem egyenesre van vágva, hanem szépen lekerekített, jobban lehet vele manőverezni.
Kellemesen meglepett a minősége, fogok még NYX ecsetet venni (ebből pedig egy második darabot, jó ecsetből sose elég).

Zoeva 228 Luxe Crease

Zoeva 228 Luxe Crease
2022. augusztus 7.

Szintén megbízható darabja az udvartartásomnak, a kényesebb színeket is jól lehet vele satírozni, nem véletlen, hogy az egyik legnépszerűbb Zoeva ecset. A rózsaarany verzió van meg, hosszú évek óta nyúzom (min. 2017 óta), a szőre már kicsit sprődebb, a vége sem keskenyedik el annyira, de egy szála sem hullott ki és a funkcióját továbbra is betölti. Ha úgy tetszik, együtt öregszünk.:)

1 smink

1 MÁRKA