Amadea

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Bioderma Atoderm Mains & Ongles Ultra Repair Kéz- és Körömápoló Krém

Bioderma Atoderm Mains & Ongles Ultra Repair Kéz- és Körömápoló Krém
2020. július 5.

Hajlamos leszek csodaszernek nyilvánítani, mert ez volt az egyetlen krém, ami az őrült kézfertőtlenítős időszakban eltüntette a nagyon viszkető, égő ekcémás foltot a kezemről, amelyet a munkahelyi folyékony szappannak köszönhettem (biztosan ettől volt, mert a kolléganőm ugyanígy járt). Még a seborreás lángolást azonnal orvosló szteroidos krém se bírt el vele.
Van egy enyhe illata, de nem zavaró. Gyorsan beszívódó, könnyebb állagú krém, aminek érdekes "szárazkás" érzete van, miután egyenletesen eloszlatjuk, de felőlem virágminták is megjelenhetnek, ha ilyen fantasztikusan hidratál.
Télre biztosan újraveszem, mert a kesztyű és a rendszeres ápolás ellenére mindig kiszárad a körömágyam, remélhetőleg ezen is segíteni fog ez a szuper kis kézkrém.

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal
2020. június 25.

Néha van olyan fellángolásom, hogy megpróbálok hazai alternatívát találni az általam favorizált koreai sminklemosó olajokra, ez is egy ilyen nekibuzdulás eredménye.
Viszkózus, nehéz érzetű anyag, ami szépen megül a bőr felszínen, vízzel lehetetlen eltávolítani, szóval garantálja, hogy a kipróbálója rászokjon a double cleansingre. Ki nem állhatom az ennyire sűrű állagú lemosókat, a Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil darabjával is ez volt a bajom. Az illata számomra kellemetlen, pedig nem vagyok érzékeny a szagokra.
A második lépést követően tisztának érzem az arcom, nem feszül, tehát ellátja a feladatát, de nekem kellemetlen használni. Száműztem vidékre, ott elhasználgatom.

Celimax Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil Lemosó

Celimax Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil Lemosó
2020. június 25.

Nagyon szeretem a koreai olajos lemosókat, az általam kipróbáltak közül ez az egyik kedvencem. Nem nehéz érzetű, nem ül meg lemoshatatlanul a bőr felszínén, enyhe, nincs tolakodó illata. Azt a sugallatot, miszerint eltávolítja a mitesszereket, nem vettem komolyan, szerintem max. a kialakulásukban tud segítkezni a hatékony tisztítás révén. A mitesszereltávolításra a szérumok és a hámlasztók alkalmasak, na.
A szemsminket csak fellazítom vele (értsd: szétkenem az arcomon, hogy impresszionista festménynek vagy viking harcosnak nézzek ki), a maradékot, és főleg a szempillaspirált micivízzel távolítom el. Talán azt lehet felróni az olajos lemosóknak, hogy a szempillaspirált nem távolítják el maradéktalanul és homályos látást okoznak, de utóbbi nem meglepő, olajokról beszélünk.
Igen, ezáltal több lépésessé és kicsit időigényesebbé válik az arctisztítás, de a szennyeződéseket és a sminket nem lehet elintézni egy micivízzel megpusziltatott vattakoronggal vagy egy sminklemosó kendővel, és az erőszakos (=csikorgósra tisztító) habzó lemosó sem a legjobb megoldás. A kellően megtisztított (nem agyon nyúzott) bőr az arcápolás alapja, enélkül a drága szérumok se tudnak hatékonyan dolgozni.
Tudom, hogy ezzel mindenki tisztában van, de kikívánkozott belőlem jó pár, különféle lemosókat elmarasztaló vélemény miatt.

1 smink

1 MÁRKA