Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis
2021. június 11.

Frissítő, felszabadult tavaszi-nyári illat. Laza, üdítő, könnyen viselhető uniszex darab, citrusok és gyöngyvirág vidám kavalkádja.
A Forte verzióval nem voltam kibékülve, annak van egy megmagyarázhatatlan szúrós wc-szag nyitánya, de ebből ez teljesen kimaradt szerencsére.

Nem invesztáltam be egy teljes üvegre, de egy 10 ml-es decantot boldogan fogok elfújkálni, míg tart a jóidő.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae

Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae
2021. április 19.

Nagyon szép kompozíció. A hideg idő nem tesz jót neki, olyankor összehúzza magát, karcossá, szúróssá válik, begubózik és nem sokat mutat meg magából. De tavasszal a napsütés és a langymeleg szellő előcsalogatja, olyankor zöld-arany színben felragyog, friss lesz, picit fűszeres, üde és életvidám. Valószínűleg nyáron is kellemes darab. A citrusokat lágyítja a tonka, vagy tán a vanília, ez egy kerek, jól kevert illat.
Uniszex és kortalan, picit maszkulinba hajlik, mégis bárkin el tudom képzelni, egy kis vagánysággal.

Amouage Ashore

Amouage Ashore
2021. április 14.

Jázmin.
Szépnek szép, légies, tiszta, hűvösen elegáns és tartós - de leginkább akkor is csak jázmin, az egyéb illatjegyek elvesznek mögötte. A fehérvirág-fejfájásküszöböt épp csak nem viszi át, a határon egyensúlyoz. Finom illat, aki kedveli a fehér virágos vonalat, annak szinte biztos, hogy hordható, de elég lineáris. Kb olyan, mint belépni egy légkondícionált virágboltba. Azt sem lehet nem szeretni, de majdnem mindegy, melyikbe lépsz be. Semmi csavar nincs benne, semmi izgalom és semmi olyan, amiért vennék ebből egy teljes üveggel.