Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Diptyque Paris Ofresia

Diptyque Paris Ofresia
2020. július 29.

Tartós, minőségi illat, kimondottan nőies, puha, virágos-krémes darab. Csak nem frézia.
Hozzáteszem, nem rajongok az illatjegyért, szerintem eddig még nem sikerült igazán kivegyészkedni azt soha senkinek, mint amire egy csokor frézia képes.
Érdekességképpen, a világ egyetlen parfümjében sincs igazi frézia. Sőt, a kedvelt virágos illatok legnagyobb részében egyetlen csepp sincs az imádott virág esszenciájából - ugyanis a jelenlegi technológiával képtelenség kivonni belőlük. Van néhány virág, ami elérhető: létezik igazi rózsából kinyert illat, van tubarózsa, jázmin, körömvirág, neroli, meg tán pár egyéb amiből ki lehet oldani az illatmolekulákat, a többi virág viszont egyszerűen nem adja magát. Elméletben ugyan lehetséges lenne, de ha sikerülne is, annyira elképesztően drága lenne az eljárás és az alapanyag, hogy nem érné meg. Így aztán nem létezik jácint vagy gyöngyvirág parfüm és a Guerlain Insolence se találkozott ibolyával soha.
Ettől még csodálatos alkotások születnek. Még olyan virágokra is, amiknek a természetben egyáltalán nincs semmilyen illata, pl a kamélia (az Une Fleur de Chanel, Jacques Polge alkotása a virág képzeletbeli illatát jeleníti meg, Coconak ugyanis ez volt a kedvenc virága).

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil Ap+ Tusoló és Fürdőolaj
2020. július 6.

Nem kimondottan száraz a bőröm, viszont érzékeny és kontakt ekcémára hajlamos. Az ekcéma rohadt dolog, kísérleti nyúlnak érzem magam, mikor beválasztok egy-egy új kézmosót vagy tusfürdőt, szóval ritkán váltogatok. Legnagyobb bánatomra elfelejthetem a drogériás cuccok 99%-át és nem engedhetem meg magamnak, hogy hirtelen felindulásból leemeljek egy limitált kiadású unikornisos-eperhabos tusfürdőt a polcról :( A spektrum túloldalán ott a szuper biztonságos választás, a gyógyszertári mosdókenőcs, az aztán nem allergizál, csak hát nem is habzik, illata meg zéró, ráadásul nem egy felemelő élmény egy cipőpaszta állagú kenőccsel tusolni.
Egy szűk sávban meg van pár fürdőtermék, ami habzik is, esetleg illata is van, és nem lobbantja be az ekcémámat, én ezeket keresem.
Ennek az olajnak elég intenzív illata van, de egyáltalán nem kellemetlen és habzik is egy kicsit, szóval az élményfaktor nekem megvan, és szerencsére gondot sem okoz, legalábbis eddig még nem esett le a bőröm.
Szeretem használni, még akkor is, ha nem túl gazdaságos.

(megj: minden ekcémásnak más válik be, én bírom a sebamedeket is)

Diptyque Tam Dao

Diptyque Tam Dao
2020. július 4.

Nekem ez a Nagyon Fás Illat: száraz fahasábok, cédrus, szantálfa, a ceruzahegyezés meditatív nyugalma, vörösfenyőerdőben a faház, fűrész-perzselte forgács illat. Mindez pikáns fűszerekkel gazdagítva. Izgalmas illat, van benne valami spirituális, és a sok-sok ismerős illatjegy asszociáció mellé keveredik valami egzotikum.
Az uniszex maszkulinba hajló oldalán van, engem mondjuk ez nem akadályoz abban, hogy viseljem.
Nem lesz belőle teljes üveg, ahhoz jobban kéne passzolnunk, viszont a mintát boldogan elfújkálom. Szép, minőségi illat, örülök, hogy megismerkedtem vele.

3 MÁRKA