Andrea9191

Regisztráció dátuma: 2016. november 15.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. november 15.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Dior La Mousse OFF/ON Foaming Cleanser

Dior La Mousse OFF/ON Foaming Cleanser
2024. április 22.

Betértem az egyik parfümériába, hogy vegyek egy új sminklemosót - a Chanel-nek volt egy ilyen gélből olaj szerű textúrává változó lemosója, amit gondoltam kipróbálnék és mikor megkérdezte az egyik hölgy hogy segíthet-e, mondtam, hogy sminklemosót keresek, de megkérdeztem hogy amúgy sima arclemosóként is jó lehet-e. Elmondtam még, hogy amúgy mostanában a Chanel La Mousse mintha szárítana, azért is kérdeztem (kipróbáltam pár szérumot is, ami nem igazán segített a száraz bőröm állapotán :D, valamint a reggeli és esti arctisztításra az nekem most sok) és egyébként is épp elfogyott, úgyhogy végül sminklemosó helyett, arctisztítókról kezdtünk el beszélni.

A Chanel La Mousse tehát szárított mostanában és a sima Murad nem habzó/géles tisztítóm meg mintha egy kicst kevés lenne, reggel/este használatra. A hölgy, ezt az arctisztítót ajánlotta, hogy igen a La Mousse-ról mondták páran hogy szárít, de ezt az arctisztítót szokták szeretni, elmesélte még a lényegét ennek az ON/OFF technológiának így végül ezzel jöttem haza.

Tényleg jól tisztít és nem szárít, van egy erőteljesebb számomra kellemes illata, ami nem marad sokáig a bőrön, így egyáltalán nem zavaró. Nem érzem, hogy húzódik vagy feszül utánna a bőr. Akinek eddig beváltak szuper jól a géles, nem habzó arclemosók, nekik valószínűleg nem ez lesz a termékük, de aki esetleg próbálta a Chanel La Mousse-t és szeretne egy hasonló, krémesen habzó, illatos, de kíméletes lemosót, annak tudom ajánlani.

Nagyon gazdaságos termék, mert egy pici borsónyi elég belőle, így szerintem rendkívül sokáig elég is lesz.

Chanel Les 4 Ombres Byzance

Chanel Les 4 Ombres Byzance
2023. augusztus 18.

Gyönyörű szemhéjfesték, ahogy a leírásban is szerepel a kollekcióban 4 változat van, melyek közt megtalálhatóak kevésbé hétköznapiak (zöldes, pirosas és arany árnyalatok) és a sokkal természetesebbek is.
Én mindenképpen inkább valamelyik természetesebb változatot szerettem volna ,így a 328 - Parure Cristal quadot szereztem be. Nehéz döntés volt ez és a 318-as között. Elég hasonló a kettő viszont míg a 318-as-ban a topper az picit sárgás/zöldes, a 328-asban egy gyönyörű kékes lilás árnyalat van, így esett erre a választásom.
A tokját tekintve az aranyozott része műanyag, bár tapintását/textúráját tekintve elüt a fekete résztől és szokás szerint helyet kaptak a dobozban a kis applikátorok és a bársony szütyő is jár hozzá. A fekete tokján a Chanel logó arany színű.

A színek szépek és kellően pigmentáltak az én világos bőrömön, először inkább egy lágyabb smink készíthető vele, de azért építeni is szépen lehet az erősebb hatásért.
A kékes lilás topper (csillámosabb - clair light) színt nem olyan nagyon pigmentált, vad, metálos árnyalatként kell elképzelni, abszolút használható hétköznapokra és inkább egy szép fényt, különlegességet ad a sminknek, persze itt is lehet esetleg kézzel vagy ecsettel használni különböző erősségű eredményért.
Nem lesz egy Pat Mcgrath jellegű metálos csillogás, amelynek én kimondottan örülök, de azért megjegyzem, hátha valaki úgy botlana a palettába, hogy előtte nem nagyon használt Chanel szemhéjfestéket.

Nálam ez a quad 5 csillag, mert szerintem kellően pigmentált, gyönyörű szinek, hétköznapra abszolut használható és megfelelően tartós (száraz bőr/szemhájon) is. Az aranyozott betét preferencia kérdése, számomra inkább semleges.

Chanel Fantaisie de Chanel Exclusive Creation

Chanel Fantaisie de Chanel Exclusive Creation
2023. március 24.

A tavaszi Le blanc kollekció része, ha jól tudom és ha valamit akkor ezt biztosan meg akartam szerezni ebből a kollekcióból, mert csak jó véleményeket hallottam róla. Gyönyörű pirosító és nem számítottam rá de nagy kedvencem lett nagyon gyorsan és sajnálom, hogy limitált kiadás (ráadásul nagyon gyorsan el is fogyott) és nem része az állandó választéknak.
Viszonylag gyengén pigmentált a pirosító, de építhető ha szükséges - én jelenleg a legvilágosabb alapozót használom a Chanel választékából a BD01-et és rajtam nem szükséges építeni különösebben, hogy látszódjon a színe amennyire én szeretném, persze még így is építhetném, hogy erősebben látszódjon, de én inkább azt preferálom ha nem olyan erős rajtam a pirosító. Viszont akik tényleg szeretik az erősebb pirosítót azoknak esetleg pirosító topperként lehet szép még, hogy adjon egy kis fényt, de fő pirosításra ők lehet nem ezt preferálnák.
Van egy szaténos/fényes finishe ami nagyon szépen mutat, nem szeretem a csillámos dolgokat, de itt a végeredmény tényleg inkább szaténos kicsit fényes.

2 ÖSSZETEVŐ

Isoamyl Acetate Kockázat: