Anett0721

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Dolce & Gabbana The Only One EDP

Dolce & Gabbana The Only One EDP
2019. november 12.

Szeretem az édes illatokat. Nyáron a keleties, füstölős parfümök a kedvenceim, ősszel-télen pedig a harapnivaló édesek.
Tényleg "egy család" a Black Opiummal, a LVEB-el, de mégis más ő is kicsit. Nem olyan orrbavágóan kávés, mint a BO, hanem könnyedebben, kicsit virágosabb, fanyarabb, a leszáradása vaníliasabb, pézsmásabb. Nem olyan vattacukros, mint a LVEB, hanem lazább és kevésbé tömény.
Tudom, mai trendbe illik, ezáltal sikk utálni és ugyanúgy menő imádni is, pedig úgy gondolom, a maga nemében különleges illat. Mármint számomra ritka, hogy egy parfümben szép elegyet és ne katyvaszt alkosson a kávé-virág-gyümölcs-vanília. Sokszínűbb, mint édes társai, tartósnak is tartós. Ez olyan gazdag illat, ez a legjobb szó rá nekem. A reklám és Emilia Clarke pedig még dobnak is az illat megítélésén, szerintem szépen összerakott darab, minden alkalomra: akár napi illatnak (jó beleburkolózni), akár - óvatosabb, visszafogottabb parfüm használóknak - ünnepre, alkalmi illatként.

Muszáj pár szubjektív sort is írnom róla. Számomra annyira passzol ehhez az időszakhoz, amikor csípős a levegő, lassan kikerülnek az ünnepi dekorok és fények mindenhová, elkezdek gondolkodni kinek mit ajándékozzunk, mi legyen a karácsonyi menü, mikor süssem meg a bejglit. Annyira szép ez az időszak, és ez a szikrázó, édes-krémes, mégis fűszeres-fanyar illat csak fokozza az érzést. Számomra egy illat - ha megfelelően van megválasztva - tökéletesen kiegészít egy alkalmat, vagy időszakot, illetve kiváló emlékőrzők is az adott eseményről, időszakról. Ez a gazdag, szikrázó, melengető illat csodásan passzol az egész november-decemberi életérzésemhez.

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2019. november 4.

Ma festettem a 910-es árnyalattal a hajamat, natúr, festetlen, sötétszőke részét (vállig festetlen). Hát, a jégszőke árnyalat (a doboz ki is hangsúlyozza, hogy hamvas, sárgulás elleni szín ez!) konkrétan világosvörös lett rajtam.
Ami azért gáz (azon túl, hogy nem ilyet akartam), mert a hajam váll alatt jégszőke a régi festések miatt, ott maradt is jegszőke, vállig meg vörös lettem, kicsit foltos is.

Ami durva: régen is ezzel festettem és akkor imádtam! Most nem tudom mi van, évekkel ezelőtt 5* lett volna, most csak 3.
- ápol és jóillatú
- könnyű használni
- régen szép volt ez a szín

Ami viszont még nagyon durva: félhosszú hajra kevés lett volna az 1 doboz, ha az egészet be akartam volna kenni.

Upd. április 4.: ismét vele próbálkoztam, 1010 Marcipán árnyalat. Világosabb lett, ez már jóval, de még mindig sárgás (nagyon), a tövem is. Pedig nekem az eredeti hajszínem hamvas! Csak épp sötétszőke. Ő meg leszívta sárgára :) Sebaj, imadom hogy gyengéd a hajamhoz, puha lesz tőle mintha nem is festettem volna. A sárgulást meg kezelem hamvasító sampon/balzsam kombóval.
Kár hogy a színek köszönőviszonyban sincsenek a nevekkel, ez a marcipán meg fehércsoki, meg kókusz egy aljas parasztvakítás csupán, simán csak "sárga" az összes, csak épp sötét vagy világos.

Upd. ápr. 29.: megint 1010, ezúttal szebb lett, nem lett aaaannyira sárga, de a hamvas még messze van :) A váll alá érő hajamra nagyon kevés 1 doboz.

Upd. aug. 16.: tegnap ismét rászántam magamat a Castingra, ezúttal sötétebb szőkét kerestem, jön az ősz, vágytam egy természetes, lágyabb, hamvasabb szőkére a nyári platina meg jégszőke festékek után. 801, mandula. 20 perc, gyors, illatos festés, vártam hogy megint elszúrtam-e hogy bedőltem a hangzatos névnek és ezúttal vajon sötétsárga leszek-e.
.....hihetetlen de EZ az árnyalat vééegre olyan, mint a dobozon!! Olyan, ami tetszik, ami hamvas, amilyet akartam! Természetes, mégis különleges, olyan "bársonyosan" hamvas, semmi sárga, vagy vörös nincs benne. Tényleg csodás. Felhúzom a 3*-ot 4-re de csak mert a Mandula 801 egymagában 5* lenne :)

Upd. szept. 12.: 801 ismét, mert múltkor bejött. Alapvetően a színe csodás megint, de valamiért foltokban világosszürkés lett...múltkor is volt pár tincs de akkor nem foglalkoztatott mert tetszett hogy végre nem sárga.
Egyébként már másoknál is észrevettem külföldi review-kban. Elég zavaró. Nem tudom az okát de valóban többeknél így volt (el is mondták a videókban, 4 ilyet láttam!).
Sosem lesz tökéletes a drogériás hajfestésem..

Upd. 2019 aug. 27.: Ma ismét 801, rájöttem, ha nagyon sokáig rázom, jól elkeveredik a szín és az előhívó, és nem lesz szürke. Szeretem, igazából évközben is használtam kb. másfél havonta. Már csak a töveket festem vele, így nem is roncsol.

Upd. 2019 nov. 2.: Marcipán ismét, most tetszik :) Nem hamvas annyira de nem is rikító sárga, természetes és szép. Nem lett olyan világos mint előzőleg, amit nem bánok.
Szóval most tetszik ez az árnyalat is, de rejtély, hogy mitől lehet ennyire különböző a hajtöveimen ugyanaz az árnyalat..

Urban Decay Naked Honey Eyeshadow Palette

Urban Decay Naked Honey Eyeshadow Palette
2019. október 13.

Bár a képeken és swatchokon nagyon arany, nagyon sárga, de a sárgás vagy olivás bőrűeknek szerintem a tökéletes nude paletta. Persze ha akarja az ember, kis csavarral ;) mert az arany színekkel fel lehet dobni.
Igazán minőségi, tartós, pigmentált festék (mint mindig a márkától), az ecset is nagyon jó ami tartozik hozzá. A színek nem kopnak, tökéletesen egybeolvadnak satírozáskor pár mozdulatra is, este is változatlan a szemsmink, akkor is, ha kora reggel tettem fel. A színskála pedig valóban egyedi mégis természetes hatású sminkeket lehet vele készíteni, ráadásul elég változatosan.