Anett0721

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. április 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Lancôme Ô d'Azur EDT

Lancôme Ô d'Azur EDT
2024. július 18.

Nyári illatként jött velem szemben egy horvátországi nyaralás alkalmával, nem tudtam otthagyni! Nem volt teszter, de a neve nagyon kíváncsivá tett, imádok nyaralás alkalmával emlék-illatokat gyűjteni szuvenír gyanánt.
Gondolkodás nélkül emeltem le a polcról, ahogy kifújtam, azonnal éreztem a "riviéra" feelinget, citrusos - teás, frissítő, azonban a háttérben megbúvó virág és bors elegánssá teszik, egy fehér kalap és lenge nyári ruha tökéletes kiegészítőjeként.
Tartóssága valóban nem világbajnok, de a nyári citrusos illatok ritkán szoktam azok lenni. Szillázsa viszont meglepően jó, körbeleng rendesen, nagyon kellemes illat! Nem mondanám egyedinek, vagy különlegesnek, de vitathatatlanul szép illat, felhőtlen boldogság, nyáresti koktélozás, tengerparti séta, Lancome-tól nem ismertem eddig hasonlót, pedig imádom a házat hosszú évek óta.

Jean Paul Gaultier Divine EDP

Jean Paul Gaultier Divine EDP
2024. június 30.

2024. január 2.: Sós habcsók, leginkább habcsók, de a kis sós jelleg érezhetően feldobja, hogy ne legyen annyira gejl.
Különlegesnek nem mondanám amiatt, mert rajtam nagyon hasonlít az Olympea-ra és egy kicsit a Salt Caramel-re is. Viszont tényleg kellemes, tartóssága közepes.
Még vacillálok, szeretném -e megvenni, mert biztosan szívesen használnám, azonban mostanában kevéssé nyúlok az édes illatokhoz, ő pedig nagyon is az. A habcsók nagyon finom benne, játékossá teszi.

2024. június 30.: Fél évvel később, nyáron a 35 fokban végül enyém lett, nem hagyott nyugodni a sós habcsók, nagyon jókedvű illat, és a sós csavar nagyon addiktív! Igazából egy kávézóban elfogyasztott tengeri sós kávé különlegesség juttatta ismét eszembe, hogy mennyire is imádom a sós - édes kompozíciókat, így született meg a végső döntés. Nyaralásra tökéletes, jókedvű, energikus és nőies illat, elég tartós is!

Guerlain Terracotta Le Parfum

Guerlain Terracotta Le Parfum
2024. május 19.

Instant nyár egy üvegben. Naptej, napfény, strand, koktélok, és ő. Nyaralok :) Barátnőm megszagolta, neki a tuniszi nyaralása jutott eszébe egyből és aznap este ő is megrendelte. Hát igen, ahogy 25 fölé kúszik a hőmérséklet, a Terracotta tartozékká válik a vízimádóknak, ha szeretik a naptej illatát.
30 fok fölött meg a levegőt jelenti nekem, szinte megfulladok nélküle kánikulában.

Egy baja, hogy nem túl tartós, de 100 ml szóval fújkálom napi kétszer is akár, mert egy napfényes csoda.

2024 május: 6 év telt el az eredeti véleményem óta, ami azóta is töretlen. Ez az illat maga a nyár, a gondtalan nyaralás, maga a napsütés egy kis szellővel. Az elmúlt 6 évben rengeteg nyári illatot megismertem, szezononként legalább 6-8 darabot, gyümölcsöset, citrusosat, vizeset, kókuszosat, zöldet, naptejeset, mégis a Terracotta az igazi nagybetűs nyaralós illat. És hozzáteszem, az eredeti üvegemből még mindig van, és az illata azóta is kifogástalan!