aprouleany

Regisztráció dátuma: 2011. október 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. október 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal
2013. május 7.

UPDATE:
Le kell vonjak kapásból két csillagot, mert sajnos beigazolódott a gyanúm, hogy kellemetlen tüneteket, vagy allergiás reakciót okoz nálam. Használat után a tenyeremen és az ujjaimon (máshol nem, és csak a lábamra használom) apró hólyagok jelennek meg, hasonlóak, mint a vízhólyagok. Talán az ekcéma egy fajtájáról van szó, de majd a bőrgyógyászati vizsgálat során derül ki pontosan. Van valakinek valami tippje, hogy melyik összetevő okozhat ilyesmit? Bár drágának tartom a kiszerelése miatt, azért jó kis testápoló, de így kénytelen vagyok felfüggeszteni a használatát.

Hatását tekintve nagyon jó, esti zuhany után használom, másnap esti zuhanyig megfelelően hidratál. Az állaga miatt kicsit lassabban szívódik be, de ez annyira nem hátrány, ha az ember lánya nem siet sehová éppen. Viszont sokkal több anyagot vagyok kénytelen az állaga miatt használni minden alkalommal. És itt jön a gond, hogy 200 ml nem ér meg 1000 forintot nekem, így bár el fogom használni, de biztosan nem veszem újra - pláne, ha kapok más, de ugyanilyen jól hidratáló krémből többet olcsóbban.

Head & Shoulders Eukaliptusz Sampon

Head & Shoulders Eukaliptusz Sampon
2013. május 4.

Az illata nagyon kellemes (engem mondjuk egyáltalán nem emlékeztet a dinnyére :D ). Jobban habzik, mint a többi általam használt H&SH sampon. Kb. másfél hónapja valahogy a hajam úgy döntött, hogy mindenáron korpás akar lenni, még frissen mosva is, pedig eddig is ugyanezt a márkát használtam hajmosásra. Aztán gondoltam, adok egy esélyt ennek az új terméknek. Két használat után eltűnt a korpadarabok igen nagy része. Persze nem lettem 100 %-ban korpamentes, de látvány szempontjából mindenképpen jó eredményt mutatott fel. Sajnos gyorsabban zsírosodik tőle a hajam, nem bírja ki a 3 napot mosás nélkül. A viszketésre viszont nagyon bevált, jobban, mint a sensitive scalp care, és hát ez nálam nagy plusz pont.

Balea Hawaii Pineapple Testápoló

Balea Hawaii Pineapple Testápoló
2013. március 17.

Klasszikus, finom illatú, gyorsan beszívódó Balea testápoló. Nagyon száraz bőrre nem hinném, hogy jó lenne, de egyébként teljesen korrekt termék. Általában a lábszáram igényel nagyobb hidratálást, de a testem többi részén megfelelő hidratálást nyújt, így emiatt nem vonok le pontot. Az illata pedig azért érdekes számomra, mert felkenéskor nagyon erősen érződik az ananász, de aztán idővel inkább kókuszt érzek magamon.
Sajnos a polcokon még nem láttam a mangós testápolót (sem a maracujás tusfürdőt), azt is szívesen kipróbálnám, bár tény, hogy úgymond egy kisebb dm-ben (Pécs, Szliven) vettem az ananászosat. Tudtok erről valamit, hogy kapható-e nálunk egyáltalán a mangós testápoló?