arizona07

Regisztráció dátuma: 2014. december 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. december 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

MAC Shape & Shade Brow Tint

MAC Shape & Shade Brow Tint
2020. július 23.

Féláron vettem, de úgy gondolom teljes áron is megvenném. Nekem bejön, hogy nem kell hozzá külön ecset, hiszen elég precízen lehet vele dolgozni. Praktikus mivel kétféle módon is applikálható. Egyenlőre a folyékony részét próbáltam, állja a nyári strapát és abszolút természetes az összkép. Természetes szőke vagyok, a szemöldököm is világos, így elég nehéz a megfelelő árnyalatot levadászni, nagyon sok videót néztem róla és látatlanban a Fling árnyalatot rendeltem, ami telitalálat volt. Konkrétan a szemöldököm színével egyezik, így tényleg nagyon szépen ki lehet vele tölteni a hiányos részeket. Pirospont a MAC-nek. :)

Medinatural Niacinamidos Hidratáló Krém

Medinatural Niacinamidos Hidratáló Krém
2020. június 7.

**UPDATE**

Igazából nem tudom mi történt, de megszűnt a durva ragacsosság. Persze picit zsíros érzetet hagy a bőrön, de ha rákenem reggel a mattító fényvédőmet meg a BB krémet, plusz púderezek picit, hát elég fain textúrát kapok. :) Tudjátok azt a természetesen matt, de hidratált effektust kapja meg a bőröm. Amúgy meg nagyon jól csillapítja és nyugtatja a bőrt, szóval felhúzom 5*-ra.

Pár hete használom reggel-este. Mivel kombinált-zsíros és egyben érzékeny a bőröm, így olyan hidratálókrémet kerestem, ami nem zsírosít, de segít a kialakuló ráncok megelőzésében, illetve a már meglévő hegeket is halványítani tudja. Fontos volt hogy ne legyen nehéz és ne okozzon plusz pattanást vagy mitesszert. Alapvetően előnyben részesítem a természetes összetevőjű termékeket, de fontos a hatóanyag is. Ez a krém megfelelően hidratálja az arcom, nem okoz allergiás reakciót viszont nekem picit ragacsos marad tőle a bőröm, még akkor is ha egy egész éjszakája van rá hogy beszívódjon. Emiatt a smink is könnyebben elcsúszik rajta, így nappalra a szemkörnyékre érdemes más hidratálót alkalmazni. Segít megnyugtatni a bőrt és hamarabb múlik a pirosság 1-1 mitesszer vagy pattanás után. Az illata nagyon visszafogott, kellemes, nekem kifejezetten tetszik, bár akár elhagyható is lehetne. Összességében nem rossz kis krém.

Medinatural Retinol Szérum

Medinatural Retinol Szérum
2020. június 7.

**UPDATE**
Oké, megkapja az 5 csillagot. :D
Valami zseniálisan tömött és szép lesz tőle a bőröm. Mindig is voltak bőrproblémáim és szerintem évek óta nem volt ilyen szép a bőröm (ha csak épp el nem rontom nyomkodással:D).

Pár hete használom, egyenlőre heti 1-2x mert még hozzá kell szoktatnom a bőrömet, plusz ezzel egy időben elkezdtem használni kémiai hámlasztót is. Folyós, de könnyen beszívja a bőröm és láthatóan szebb, tömöttebb lesz tőle másnap a bőröm. Elég sok időbe telt, mire kiderítettem milyen erősségű retinolt tartalmaz (a gyártó a terméknél nem tünteti fel, de valaki rákérdezett így: 3,2 % liposzómás retinolt tartalmaz, ami azt jelenti hogy ez nem a tiszta hatóanyagra vonatkozik, hanem a teljes technológiára a hordozó anyaggal együtt), így a skinsmartos kisokost használva nekem nagyjából az jött le hogy ez egy gyenge-közepes erősségű retinol. Szeretem a természetes összetevőket előnyben részesítő és a fölöslegeseket mellőző termékeket, így ár-érték arányban e mellett döntöttem. Alapvetően szép sima és puha lesz tőle a bőröm, szerintem heghalványításban is rásegít hosszú távon. Ha jut egy pici a szemkörnyékre, ott elő tud jönni pár piros folt (nekem elég érzékeny, ekcémára hajlamos ez a terület), de nem vészes. Az orromat tudja hámlasztani, igyekszem oda még kevesebbet felvinni. A ráncokkal szembeni hatásáról még nem tudok írni, ugyan már van egy pár ráncocskám a szemem körül és a homlokomon, változást egyenlőre nem észleltem, de hiszem hogy 10 év múlva meg fogom köszönni magamnak hogy 25 évesen már elkezdtem használni. :D