arpagon

Regisztráció dátuma: 2020. július 20.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2020. július 20.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

Jean Paul Gaultier La Male Essence de Parfum

Jean Paul Gaultier La Male Essence de Parfum
2020. augusztus 2.

Ugyanaz alkotta, mint a minimum háromszor ennyibe kerülő Ganymede-t, a két illat hangulata is igen hasonló nekem. Édeskés aromás bőr mindkettő, nagyon szolid gyógynövényes tónusokkal. A csattanó az, hogy a Gaultier-féle "kommerszebb" változat szerintem jobb, mint a Marc-Antoine Barrois-féle niche verzió! Számomra könnyebben hordható, és szimpatikusabb benyomást is hagy maga után. Végre kompromisszumok nélkül lehet spórolni egy kicsit... :))

Acqua di Parma Colonia Leather Cologne

Acqua di Parma Colonia Leather Cologne
2020. augusztus 2.

Letisztult, egyszerű illat, lime és bőr. Számomra inkább csak egy akkord, mint egy kész parfüm, különösen a leszáradás szimpla nekem nagyon. Olyan egydimenziós. A minőség megvan, de a komplexitás hiányzik nekem belőle. Összetettebb és szerintem érdekesebb megfogalmazása ugyanennek a stílusnak a Montale (egyébként olcsóbb) Aoud Leather parfümje, melybe az ámbra és a fűszerek visznek extra életet és izgalmat - ezek itt sajnos hiányoznak nekem. A háttérben cincogó málnától (amit a cég honlapja említ, csak az itteni leírás nem) ráadásul motoszkál benne valamiféle enyhe édesség, ami szerintem eleve kicsit idegen az olaszos cologne koncepciótól.

Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily

Jo Malone Dark Amber & Ginger Lily
2020. július 29.

Néha a legegyszerűbb dolgok a legtökéletesebbek.
Ez az illat is ilyen.
Friss is, mély is, fűszeres is, virágos is, fásan édes is, de egyik sem igazán. Olyan mindenféle. Mégis hibátlanul működik. Egyetértek az egyik előttem szólóval, tényleg van benne valami enyhe "mogyorós" jelleg is.
Légies, de ennek ellenére feledhetetlen. Néha nem is kell több, csak ennyi.
Én női parfümnek mondanám, de el tudom képzelni magabiztosabb férfin is, aki kitűnne a tömegből.