AyaDid

Regisztráció dátuma: 2013. november 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. november 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Alverde Ultra Sensitive Pflegecreme

Alverde Ultra Sensitive Pflegecreme
2020. március 27.

Érthető módon nagyon megosztó arckrémről van szó. Számomra is érthetetlen, hogy miért kapott ultra sensitive besorolást egy olyan arcápoló termék, aminek az összetevői között harmadik helyen az alkohol szerepel. A szaga elképesztően alkoholos, viszont legalább gyorsan elmegy. Felkenés után pár másodperccel már eltűnik ez a tömény alkohol szag.
A krém nagyon sűrű, smink alá nem is használnám, este hidratálónak viszont egész jó. Tartós a hatása, bár gyorsan beszívódik, sokáig érezni a puhaságot.
Az alkohol miatt féltem, hogy majd extrém fogja csípni a sebes (pattanásos) arcomat, de meglepően rövid ideig éreztem csak valami kis bizsergést. Ettől függetlenül egy ultra sensitive arcápoló tényleg legyen már ultra sensitive.
Egy csillagot vonok tőle.

Alverde Naturschön Olívás Hidratáló Arclemosó Szappan

Alverde Naturschön Olívás Hidratáló Arclemosó Szappan
2020. március 27.

Beleszerettem a boltban az illatába, muszáj voltam megvenni. Azóta csökkent az ára, így már bánom, hogy nem vártam. Bár nem egy olcsó termékről van szó, nagyon lassan fogy, így ha tényleg csak arclemosóként használja az ember, sokkal jobban megéri az árát, mint egy átlag drogériás arclemosó.
A külleme meglepő: egyszerre vonzó és gusztustalan. Alapból imádom a glicerines szappanok átlátszóságát, és az egész szappan valamiféle naturságot sugároz. Ettől függetlenül a fehér maszatok nem túl gusztusosak, olyan, mintha penészes lenne a szappan. Ami továbbá érthetetlen számomra, azok a növényi alkotók. Leírás szerint őrölt olajfalevelek vannak belekeverve a szappanba, gyakorlatban 1-2 milliméteres növénydarabokba futok bele itt-ott, egyik helyen egy fél cm-es vaskos kis levélszár (?) is kilóg a szappanból. Ennek nem igazán látom értelmét, ellenben frankón eltömítheti a lefolyót.
Az összetevői szépek, a használata kellemes. A bőröm kicsit húzódik utána. Extra tisztító hatást nem érzek, smink leszedésre pl teljesen alkalmatlan. Reggeli arclemosóként használom el.
Alapvetően ez egy ilyen jó is hogy van, de nem érezném meg, ha nem lenne termék.
Messze nem tökéletes, főképp a bőszen hirdetett hidratáló hatás elmaradása miatt vonok tőle pontot, meg a teljesen felesleges aprított (nem őrölt!) levelek miatt. Alapból egy 3.5 csillagot adnék neki, még hosszabb távon megnézem, milyen hatást produkál, lehet feljavítom.

Bourjois Smoky Stories Palette

Bourjois Smoky Stories Palette
2020. március 27.

A jó vélemények hatására vettem meg, de nem vagyok hanyatt esve tőle. A nude (barnás-arany) változat van meg. Sajnos nekem túlságosan is nude, lehetnének az árnyalatok erősebbek, pigmentáltabbak. Ettől függetlenül persze ki lehet használni, de tényleg csak valami alig látványos nappali sminkhez. A legnagyobb csalódást a csillámporos tégely okozta. Hozzá vagyok szokva, hogy a csillogó szemhéjfesték az egy "rendes" festék, csillogó szemcsékkel. Ebben az esetben viszont olyan, mintha a tégely csak valami kötőanyag nélküli csillámport tartalmazna. Gyakorlatilag semmire nem tudom használni, iszonyat porzik, mihelyt megpróbálm felvinni, beteríti a fejem, és leszedhetetlen... 1-2 próbálkozásom vége az lett, hogy le kellett még az alapozót is mosnom a fejemről, mert csillogtam, mint valami mesebeli unikornis.

Update: a csillámok miatt valóban -1, de minden egyéb szempontból megtanultam szeretni.