babyface

20345 pont

Regisztráció dátuma: 2010. november 23.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

20345 pont

Regisztráció dátuma: 2010. november 23.
Bőrtípus: Zsíros

Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

BDK Parfums Pas Ce Soir EDP

BDK Parfums Pas Ce Soir EDP
2021. január 20.

egy játékos nap Párizsban... már érzed a nyarat a levegőben, végiglimeozol a rue de rivolin, bevásárolsz egy sajtboltban és kiülsz egy üveg borral és a finomságaiddal a tuileriak kertjebe élvezed, ahogy a napfény feltölti a tested és a lelkedet, később betérsz egy muzeumba megnézed az aktuális kiállítást, parfümöket szaglászol a lafayette-ben és álmodozol a gyönyörű designer darabokról, de a végén mégis a kedvenc turkálódban kötsz ki. semmi erőlködés, csak te és a városod.

valahogy ez jut eszembe erről az illatról, semmiképp sem a szexualitás (ahogy a neve és a története sugallja) nem érzem annyira dominánsnak, hogy azt tudd vele mondani egy nyomulós csődörnek a bárnál, hogy sorry nem ma este... picit csalódás számomra, a leírás alapján többet vártam, ennek ellenére nem bánom, hogy birtoklom és örömmel fogom használni. valóban hasonlít nyomokban a la belle-re ezért ha nem engedheted meg magadnak ezt az illatot a la belle is tökéletes alternativa lehet. :)

BDK Parfums Rouge Smoking EDP

BDK Parfums Rouge Smoking EDP
2021. január 20.

az első parfüm, amit beszereztem a márkától. mikor először barátkoztam a BDK parfümökkel a nagele & strubell-ben egyértelműen ez volt az az illat ami először megfogott (az eladó hölgy kedvesen készített is belőle nekem egy 2ml-es fújós mintát :) ) megosztó, sokak szerint populáris illat, nyilvánvaló, hogy ez lett az egyik legnépszerűbb és valóban könnyebben fogyasztható mint mondjuk egy tubereose imperiale vagy egy wood jasmin. de amikor cherry coke-hoz hasonlítják akkor azért kinyílik a bicska a zsebemben... :D mert hogy bár a neve megtévesztő (nem a szó szoros értelmében füstös illat) ennek az illatnak komoly mélységei és lélektani hatásai vannak. eleinte egyetlen illatban gondolkoztam a márkától és annak ellenére, hogy ez fogott meg először mindenképp gris charnelbe vagy pas ce soir-ban gondolkoztam (az már más kérdés, hogy most már mindhárom ott sorakozik a polcomon :D) amikor rendelésre került a sor a szívemre tettem a kezem (baby... nem ez volt az első, ami megfogott és elindított benned valamit az anyádúristenit???) és őt rendeltem meg. hogy mit jelent számomra ez az illat és milyen képeket idéz fel?

sajnos amig Párizsban tartózkodtam, nem volt alkalmam éjszakázni (szoros volt a programterv minden reggel időben kellett kelni) tipik párizsi bárokban, de ez az illat elrepit odaig hogy mégis volt rá idő... egész éjszakás tivornyázás után, a piros rúzs már kicsit elmaszatolódott a megszámlálhatatlan mennyiségű pohár vörösbortól (pont emiatt az is nehézkes, hogy újra felkenjem :D) részegen, kicsit botladozva hajnalban elindulok a hotelem felé, ami egyébként nincs messze a bártól. tudom, hogy a hotelben reggeli vár, de mivel nem vagyok benne biztos, hogy az éjszaka után időben fel fogok hozzá kelni, megállok a sarkon lévő boulangerie-be és megengedek magamnak a croissant-om mellé egy finom édes, cseresznyés süteményt is, amit frissen, melegen fogyasztok el ott helyben. a kávémat már a hotel felé sétálva fogyasztom el, rá is gyújtok (mintha nem cigiztem volna eleget este...) hulla fáradtan, still részegen, a boulangerie-s cukorsokktól aléltan dőlök az ágyba. viszonylag korán felébredek, beledugom a fejem a párnámba, ami átvette a tegnap magamra fújt rouge smoking illatát, tegnap esti pillanatképek sora pereg le lelki szemeim előtt, mosolygok, majd a másik oldalamra fordulok és alszom tovább.

BDK Parfums Gris Charnel

BDK Parfums Gris Charnel
2021. január 20.

nem tudok élni nélküle. mondom ezt úgy hogy még másodszori szaglászásra, bőrre fújva se tetszett. túl íriszes, túl vetiveres. (gyűlölöm az iriszt parfümökben) majd mégis beadtam a derekam és megrendeltem (plusz még két illatot a márkától) nemtudom hogy a kastner & öhler-es teszterrel volt-e baj, vagy csak pont jó pillanatomban kapott el, de nem tudom megállni, hogy ne vegyem elő és fújkáljam, szaglásszam mindennap. :D a sajátom bőrre fújva igen, íriszes, igen, domináns benne a vetiver, amitől maszkulin hatást kelt, de hogy mellette ott ez az isteni finom fekete teás, kardamomos, puha, fügés mellékzönge attól ilyen szinten addiktiv lesz. mióta Párizsban jártam a város illatainak megszállottja vagyok és folyamatosan keresem kutatom az ottani életérzést legjobban reprezentalo illatokat. BDK eddig próbált összes illata hozza az elvárásokat és ez az illatuk csodálatos, különleges alkotás. :) biztos nem fog szembejönni veled az utcán

6 ÖSSZETEVŐ

Nem szabványos INCI név. Jelentése rozskenyér. A Lush elsőorban bőrradíroz hatása miatt teszi a kozmetikumaiba. További info a LUSH oldalán.

Nem szabványos INCI név. Jelemtése: cukornád szirup.