bal26

Regisztráció dátuma: 2015. május 7.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. május 7.
Bőrprobléma: -

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 6 vétel
Megnézem

Halston Classic

Halston Classic
2021. augusztus 2.

Bizonyára minden parfüm rajongó árgus szemekkel nézte a "Halston" című Netflix-sorozat azon epizódját, ami ennek a parfümnek az elkészítését járta körül - és valószínűleg mindannyian felsóhajtottunk: de jó lenne beszerezni belőle egy üveggel!
Nos, ha nem is mindig, de azért néha itthon is elérhető a netes áruházakban, méghozzá egészen bagatell áron. Azt azért nem árt tudni, hogy ez csak egy "cologne"-verzió, ami egyértelműen nem lehet egy szillázs-bajnok és a tartóssága sem szól akkorát. De még így is megéri azoknak, akik csípik a retró-fílinget, mert ez aztán az a javából!
Szerintem olyan, mintha Salvador Dalí "Dalí" és Karl Lagerfeld "Classic" illatának a szerelemgyermeke lenne. Azért az sokat elmond, hogy ami 40-50 éve még a női parfüm-kategóriába tartozott, az ma már simán uniszex, sőt! Nagyon kellemes őszi-téli balzsamos finomság lehet azoknak, akik szeretik az időutazást. Én szeretem, úgyhogy 5/5.

Cher Eau De Couture

Cher Eau De Couture
2020. január 2.

Állítólag a művésznő és Clement Gavarry, parfümőr négy évig dolgoztak közösen azon, hogy egy olyan uniszex illatot kreáljanak, ami mindenki számára minden alkalomra hordható, beleértve magát Cher-t is. A parfüm exlkuzivitását növeli, hogy csak az amerikai Scentbeauty, saját niche parfümöket forgalmazó kozmetikai cég honlapjáról rendelhető meg (a szállítási díjat is beleszámítva elég horrorisztikus áron). A neves orr, a világhírű sztár és az egyedi forgalmazó garantálja, hogy tényleg nem mindennapi illattal lepheti meg magát, aki hajlandó ennyi pénzért megvásárolni (minta lehetőség nélkül!) ezt a parfümöt. És valóban!, ezzel a vonallal nem találkozunk a drogériák polcain. Már a nemtelen dizájn is különleges; kézbe fogva az üveg sokkal coolabb, mint amilyen a képen. Az adagoló magabiztosan spriccel, úgyhogy csak finoman!, nem kell belőle sok. Az első pár perc olyan bombasztikusan erős fűszer-kavalkáddal nyit, hogy tulajdonképpen semmi mást nem érezni az összetevők közül csak azt. A gyanútlan fiatalok itt azonnal riadót fújnának, de az edzettebb korosztály már tudja, hogy érdemes még várni. És valóban: ahogy csillapodik először kifejezetten férfias lesz. Engem borotvahab illatára emlékeztetett. Aztán szép lassan beédesedik, előjönnek a fehér virágok és a vanília, ami már finoman nőiessé teszi. Nem lineáris illat, az biztos. Ha túléljük az első perceket, akkor egy mindig változó, különleges parfümöt viselhetünk, aminek a tartósságára és a hatótávolságára még a legigényesebbek sem panaszkodhatnak. Ha tömegközlekedünk, akkor óvatosan adagoljuk! ;) Összegezve: itt nincs középút, vagy imádjuk, vagy utáljuk. Nagyon erős parfüm, bátor kísérletezőknek, 30 fölött, amikor azt akarjuk, hogy ne jöjjön szembe az utcán az illatunk. Ez nem fog, az tuti.

Cartier Gold Must de Cartier

Cartier Gold Must de Cartier
2019. március 1.

nekem erről a parfümről ez a szó ugrik be elsőként: LUXUS. Már maga az üveg sem kispályás, gyönyörű, egyszerűségében elegáns, méltó a "Gold" elnevezéshez. Az illat pedig tényleg a folyékony luxus. Kifújáskor kicsit fejbevágó élmény az a tömény zöldes-bonyolult-komplikált illat-orgia, ami elsőre talán sokakat elriaszt, de aztán hamar lecsendesedik, és utána pedig... ennél finomabb fűszeres-vaníliás illatot talán még nem is éreztem... pedig nem egyszerű bekategorizálni; nőknek túl férfias, férfiaknak túl nőies, intenzívnek visszafogott, egyszerűnek bonyolult, hétköznapinak alkalmi... és mindezek ellenkezője is igaz. Az ára is mellette szól: niche minőség és exkluzivitás elérhető áron. És sokkal viselhetőbb, mint klasszikussá vált alapillata a Must de Cartier. Nálam kötelező darab.