balankaa01

Regisztráció dátuma: 2016. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Aura Touch Up Pro Korrektor

Aura Touch Up Pro Korrektor
2020. január 29.

Imádom az Aura termékeit, a balkáni világ legnagyobb sikerének tartom a márkát (a balkáni konyhán kívül, hehe).
A korrektorról annyit tudok elmondani, hogy tényleg nagyon jól fed, tartós, nem szárítja a szemkörnyékem, sokáig elég volt, masszív a csomagolása, tehát szinte csak szuperlatívuszokban beszélnék. Egyetlenegy kivetnivalóm van, mégpedig az, hogy gyorsan kell vele dolgozni, mert ha megszárad (inkább megköt, mert ez bizony beton erősségű), akkor azt bántani már nem lehet. Én nedves szivaccsal dolgozom el, azzal is maximum annyit tudok elérni száradás után már, hogy picit felszedi a korrektort, de akkor meg foltos lesz a végeredmény, úgyhogy csak óvatosan, lányok.
Az applikátora elég nagy, gondolom, a Shape Tape-et utánozzák ezzel a gyártók.

Szeretek kísérletezni a korrektorokkal, de ez mindenképpen újravevős.

Piz Buin Allergy Sun Sensitive Skin Face Cream SPF30

Piz Buin Allergy Sun Sensitive Skin Face Cream SPF30
2020. január 24.

Ez az első fényvédőm, ezelőtt csak fényvédős nappali krémeket meg alapozókat használtam, és mielőtt megköveztek, bőrgyógyászok szerint azok is megteszik, ha eleget applikálunk belőlük.
Szóval, ez alá még mindig egy SPF 15-ös hidratálót kenek, aztán ezt, majd egy SPF 30-as alapozót. Hehe.
Amit erről el szeretnék mondani, az az, hogy nem nézek ki tőle úgy ki, mint egy gésa, hála istennek, illetve nem fényesedik át gyorsabban a T-zónám (főleg az orr részre gondolok itt). Az illata tipikus naptejillat, bár továbbra se értem, minek kerül érzékeny bőrre való termékekbe illatanyag (most rád nézek, Mixa...)
Nem tudom, hogy mit tesz meg mit nem, nem vagyok hajlamos a leégésre abszolút, csak most már totál be vagyok sz*rva az öregedéstől :D
Amivel viszont bajom van az az, hogy mivel sminkelek, nem tudok a nap folyamán több fényvédőt felkenni, tehát ha valakinek van valami javaslata, várom.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2020. január 18.

Nem mondanám, hogy tapasztalt hámlasztó vagyok, viszont teljesen laikus sem. Mindenesetre ez az első komolyabb cuccom.
Reméltem, hogy én is azok közé fogok tartozni, akiknek nem marja a bőrét... Hát, sajnos nem vagyok ennyire szerencsés. Első használatkor alig vártam ki a 10 percet, le akartam nyúzni a bőröm. Lemosás után olyan volt az arcom, mintha elsőfokú égési sérülést szenvedtem volna. Arra én már semmit nem mertem tenni, csak egy kis vizes állagú krémet, aztán lefeküdtem aludni, nagyon féltem, hogy reggelre is megmarad az irritáció, mert akkor azonnal ki is dobtam volna. Hála az égnek, nem. Nyilván puhított a bőrömön, kicsit szebb lett az összkép, dehát nem élek álomvilágban, tudom, hogy egy használat után nem várhatok csodát. Így aztán egy héttel később bepróbálkoztam újra. Most is csípett felkenésnél, de el is múlt elég hamar, úgyhogy most kicsit túl mertem lépni a 10 percet, na de nem esek még túlzásokba. Csak szépen, fokozatosan.
Amit várok tőle az az, hogy a homlokomon levő bőr alatti kis izéket helyretegye valamennyire, valamint hogy kevésbé láthatóvá tegye a pórusaim az orrom körül – még akkor is, ha mások most sem látják, csak én. :) Ha valamennyire teljesít ilyen téren, én elégedett leszek. Majd jön az update.

Amúgy egy megjegyzés: nekem ettől totál Báthory Erzsébet feelingem lett :D Én látok túl sokat bele, vagy a megalkotóknak is ez lehetett a fejében? Vér, megfiatalodott bőr... 🤔