balankaa01

Regisztráció dátuma: 2016. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. július 17.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Eucerin Sun Mattító Napozó Fluid SPF50+

Eucerin Sun Mattító Napozó Fluid SPF50+
2020. augusztus 3.

Ennek a kids verzióját vásároltam meg, ami szerintem teljesen ugyanez a termék olcsóbban.
Nagyon folyékony, erősen alkoholszagú cucc, nem hagy fehér réteget, cserébe viszont nagyon fénylik és ragad is, ha a megfelelő mennyiséget applikáljuk belőle (amiről tudjuk, hogy kb. 1,5 ml az arcra meg a nyakra). Én lefixálom púderrel, úgy teljesen viselhető.
A bőröm nem hajlamos a leégésre, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire véd, csak azért kezdtem el fényvédőt használni, hogy megelőzzem a ráncosodást, amennyire csak lehet. 😅
Összességében nem rossz, de most bőszen tesztelgetem az európai piacon elérhető fényvédőket. Szeretnék Koreából rendelni, de azzal most nyilván várnom kell még.

Balea Hautrein Antibakteriális SOS Gél Pattanások Ellen

Balea Hautrein Antibakteriális SOS Gél Pattanások Ellen
2020. július 23.

Soha sem voltam hajlamos pattanásosodásra, még menstruáció idején sem pöttyösödök ki, tényleg nagyon ritkán jön elő egy-egy. Most viszont, hogy a napom nagyrészében egy szövetdarabba szuszogok, ami tökéletes környezet egy baktériumkolónia megalapítására (csak nehogy megtudják a britek, és gyarmatosításba kezdjenek), tele lettem undorító, kinyomhatatlan rondaságokkal, avagy – ahogy az Instagramon olvashattuk –, masknéval.
Ez után ne mondja nekem senki, hogy egészséges a maszkviselés, de erről majd máskor.
Igaz, hogy a maszk mögött nem látszik, de nagyon feszélyez a dolog. A rutinom szerves része egyébként a hámlasztás, de gondoltam, hogy veszek valami pattanáskezelőt. Segíts magadon, és az Isten is megsegít... vagy nem.
Ez az ízé csíp, de kétlem, hogy a szalicilsav-tartalma lenne ilyen magas :), viszont legalább fertőtlenítésre jó. Továbbá nem gondoltam, hogy ez csak megül a bőrömön, azt hittem, hogy be is szívódik. Az történt, hogy egy alkalommal, mikor húztam le a kis megszáradt gélpöttyöt, a kiszárított pattanásom teteje is lejött vele, és pigmentfoltjaim maradtak utána. 😂
Jó, erre van a C-vitamin, meg a foltot könnyebben el lehet takarni, de azért nem örülök.
Így végül is gyorsabban eltűnt a pattanás, dehát akkor többet ért volna, ha hagyom, hogy azt csináljon, amit akar, vagy nekiesek rögtön kioperálni.
Úgy döntöttem, hogy ezentúl vállakon meg háton levő pattanásokra fogom használni, ergo nem teljes pénzkidobás, de az arcomra többet inkább nem.

Avon Planet Spa Perfectly Purifying Arcmaszk

Avon Planet Spa Perfectly Purifying Arcmaszk
2020. július 21.

A TO AHA+BHA hámlasztója után szoktam felkenni a T-zónámra. Eleve nincs olyan, hogy valami összehúzza a pórusokat. Ha tiszták a pórusok, kisebbnek tűnnek, pórustisztításra meg csak a szalicilsav képes, de ebbe ne menjünk bele.
Nyilván felszívja a felesleges faggyút, dehát az csak pillanatnyi hatás, szerintem érdemesebb cink tartalmú készítménnyel próbálkozni, ha a faggyútermelés csökkentése a cél.
Maga a maszk nem egy nagy szám, nem ájultam el tőle, de legalább rosszat se csinál.
Az illata kifejezetten férfias, nem hiányzott bele.
Újravenni biztosan nem fogom, már csak azért sem, mert az Avon nem éppen egy etikus cég.

Vacillálok 2 és 3 csillag között, de szerintem 3 lesz, mert teljesen semleges érzéseim vannak ezzel a termékkel kapcsolatban.