BB74

Regisztráció dátuma: 2022. február 15.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2022. február 15.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Dolce & Gabbana The One

Dolce & Gabbana The One
2024. január 5.

Update: Érdekes, hogy még kb 1 éve modern nyanyának tituláltam :-) (mostanában az IDOLE sorozatot tartom inkább annak, van bennük egy régies érzet és ott harsog a virágosság)
Azóta a The One olyan szerelem illatom lett, hogy beszereztem az Essence és az EDT változatot is az Edp és a Gold mellé :-) Most inkább örök klasszikusnak titulálom, nagyon szép benne a virágosság, nem harsogó, hanem porszerű (virágporszerű) finom. Talán ez az egy közel 20 éves illat ami tartja magát a mai világban is, örök illatnak mondanám. Szóval az öt csillag kevés ide :-)

2006-os illat, amire mindig úgy tekintettem, mint egy semleges kis édeskére. 2006..... milyen furcsa, lassan 20 éves lesz a The One. Szerintem érződik rajta a kor, de ezt a legnemesebb értelemben mondom.
Régebben sok "nyanyás"-nak titulált illatom volt, amit mára csupán illatélményként tudok kezelni, hordani nem.
Igazából a The One Gold lett szerelem nálam, és annak a lehelletnyi liliomossága (ami tulajdonképp gyöngyvirág) kúszott be az agyamba, hogy nekem ebből az illatjegyből még KELL!!!! :-)
Na ami a The One Goldban egy fuvallat, az itt extrém karakteres, és ez a liliom.
És jött a The One, na ő lett az én modern nyanyám :-)
Ha magamra fújom, valahogy extrém nőiesnek érzem magam, és megkívánja az illat a világos/pasztell színű, de inkább fehér ruhát. Ez egy alkalmi illat számomra, szép nőies ruha, magassarkú illik hozzá, nagyon kifinomult, olyan fehér csipkeruhás típus.
Erős, esti illat, száz közül felismerhető a liliom miatt. Örülök, hogy a The One Gold mellett ő is a kollekcióm része lehet!

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2023. december 15.

Eddig valahogy nem volt hozzá szerencsém, így utólag azt mondom hála!!! De érdekes módon a nevének már sugallnia kellett volna, mert a L'interdit franciául azt jelenti TILOS! vagy tiltott.... Na mindegy nálam bejön az egyenes fordítás, tilos lett volna bőrre fújnom.
Pedig nem szoktam manapság ilyen felelőtlenséget elkövetni, először jött a papírcsík, ott szép volt, klasszikus, érződtek a citrusok, a fehérvirágok, a pacsuli és a többi alapjegy nyilván nem. Nagyon szépnek tűnt, gondoltam nem bánom meg, ha bőrre fújom.
Siettem, így nem töltöttem sok ídőt szagolgatással, pár perc múlva már a kocsiban ültem. Na akkor már tudtam kár volt bőrre fújni, és hazaút fele ez az érzés addig erősödött, hogy alig vártam hogy hazaérjek. Régen volt ilyen rossz élményem.
A vetiver a pacsulival olyan gyomorforgatóvá, és ami fő férfiassá vált a bőrömön, ráadásul baromira ódivatú lett, mondhatnám, hogy nyanya szag, de ez inkább "tata" szag lett, a férfias jegyek felerősödése miatt.
Atyaég mekkora különbség a papírcsík és a bőrre fújt illat között.... Persze tudom, hogy így van, na de ennyire. Ráadásul a bőröm ph-ja jól hozza az illatokat, sosem volt bajom ezzel. Inkább az lehet a gond, hogy a sok-sok parfüm imádó/vadászó év alatt kifinomult az orrom, és az erőteljesebb (túl sok pacsuli, erős virág, émelyítő édesség, erős ámbra) illatokat elviselni nem tudom. Viszont megtaláltam az én utamat, illatvilágomat, ami szuper dolog :-)
Na mindegy, otthon háromszoros kézmosás egy általam főzött szappannal.....nem jött le.....elmentem a mosogatóhoz, mosogatószeres kézmosás....még mindig ragaszkodik, ez jó jel, azoknak akik szeretik, és akik bőrén nem űz csúfot ez az illat. A végén muszáj volt ráfújnom egy másik illatot, csak, hogy elnyomjam még a maradványait is.
Írták korábban mások is, hogy jóval indulás előtt kell fújni, az eleje nem kellemes, azt túl kell élni...majd később átalakul. Na én ezt a fázist nem tudtam kivárni, de szerintem nem is jött volna el, mert konkrétan a kocsiban kipárolgott levegője is szinte csípte a szemem-orrom. Rég nem volt ilyen rossz élményem parfümmel.

Mauboussin Mademoiselle Twist EDP

Mauboussin Mademoiselle Twist EDP
2023. december 13.

Ez az illat erős, nagyágyú, végre, mert néha erre vágyunk valljuk be. ÉDES, de a bors olyan szépen fűszerezi, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Praliné és vanília borssal, pici karcossággal és zöld jeggyel, ami épp a különlegessége lesz. És teste van ami manapság igen ritka, itt tényleg elég 1-2 fújás és megy a csíkhúzás :-) Aki kifejezetten fűszeres édes-pralinés-vaníliát keres nagyon-nagyon jó tartóssággal annak nyugodt szívvel ajánlom. Én nagyon szeretem, és most nyáron is élvezem. Most valahogy nem jön ki rajtam a mandarinja, amit nem bánok, de volt amikor nagyon erősen éreztem, lehet hűvösebb volt, pedig fordítva szokott lenni, a meleg inkább előhozza a citrus jegyeket. Szexi-dögös-fűszeres-édes néha ez kell egy nőnek.
Update: Egyre kevésbé esik jól, túl erőteljes, de hát változunk és ez így van jól. Le kell vennem a csillagait.