beautifullife

Regisztráció dátuma: 2013. február 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. február 14.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Roberto Cavalli Eau De Parfum

Roberto Cavalli Eau De Parfum
2021. szeptember 7.

2014: Nagyon örültem, hogy végre ami látatlanba, illatjegyek, üveg, képviselt attitűd alapján tetszik, az tartalomra is elnyerte a tetszésemet. Jó látni/érezni(?), hogy vannak még olyan parfümök, amiket összhangba hoznak a hirdetett érzéssel és külsővel.
Nem egy könnyű eset. Elegánsan giccses. Átadja az arany érzését úgy, ahogy a Lady Million-nak csak olcsón és közönségesen sikerült. Nincs telepakolva ezer dologgal, de ami van benne, az nagy mennyiségben, de pont egy cseppnyivel a túlzástól. Nagyon feszegeti a határokat, akárcsak az, amit képvisel: mindenütt arany, meg tigris, de mégse egy taszító élmény, ami heveny hányingert vált ki az emberből, mint amikor megpillantja a cigány vajda ekletikus stílusú házát. Ami tulajdonképpen ízléstelen dísztárgyak raktárának néz ki, vagyis az ízlés pöcegödre magyarán. Hanem egy olyan érzést, hogy részese akarsz lenni ennek az exluzivitásnak még akkor is, ha az csak pár csepp parfümön keresztül érhető el. Ebből kifolyólag ez nem egy személyi, hanem alkalmi parfüm. Ne akarjuk a mindennapokkal kurtizánná törni. Hagyjuk meg neki az alkalmat és akkor: bumm! A helyi közértbe se egy Cavalli ruhába mész le.
Így én nem is fogok egy női típust írni hozzá. Ez egy szeletnyi életérzés, amit uralni kell az adott alkalmon, különben nevetség tárgyát fogod képezni. (lásd: Cavalli ruha a közértbe)
Szóval azt, hogy erős, azt gondolom kitaláltátok. Szerencsére rajtam a narancsvirág mellett inkább a rózsabors dominál, és csak a leszáradásban jön egy pezsgőtől másnapos vanília. Ezek a balzsamos illatok valahogy mindig eszembe juttatják Kleopátra fényűzését, a hedonizmust.
Én nagyon nagy szerelembe estem vele, de azt hiszem csak a 30, vagy az 50 ml-es kiszerelést fogom uralni. Általában mindig a legnagyobbat veszem, mert hosszabb távon gazdaságosabb, illetve az kb. fél életemre elég lesz egy jó minőségű, különleges parfümnél, amit nem napról-napra öntök magamra.
Imádom,imádom! Egy újabb szeletet megtaláltam benne, magamból. Azért csak szeletet,mert nonstop pezsgőző, kaviárt majszoló szexuális ragadozó sincsen. A vadmacskák is alszanak , miközben erejük megkérdőjelezhetetlen. Az olasz nők se egész álló nap csapkodják üvöltözve az asztalt. Roberto Cavalli sem óránként dobálja ki az észveszejtő kreálmányait.
Épp emiatt a bódulat miatt, kicsit nehézkesen öntöttem szavakba azt, amit ő kifejt bennem. Azt érezni, élni, látni kell.
Támadjatok!

2021: Muris visszaolvasni némely véleményemet, na. :) Aranyos, hogy mennyire oda voltam érte. Szerintem sokkal jobban benne volt a divatház iránti lelkesedésem és, hogy megvettek kilóra a kampánnyal. Jó-jó, tényleg egy tigris, meg vad, meg szexuális, de a viszonylag szelídebb fajtából. Amikor látod, hogy erős meg tekintélyt parancsoló, de tudod, hogy amúgy nem veszélyes, mert nem tépne szét. De ez jól is van így, nem? Szerintem sokkal kiegyensúlyozottabb egy tigris, aki vad mondjuk három óráig, aztán szépen lassan cica lesz belőle. Borzasztó fárasztó és kellemetlen egész álló nap az agresszív ragadozó szerepében tetszelegni, akit senki nem tud megszelídíteni és senki előtt nem mer cica lenni. A tigrisnek és a környezetnek is.

Meg kell hagyni, hogy designer parfüm lévén azért szép alkotás, mert 2012-ben már bőven dübörögtek a szuper édes és/vagy szuper pacsulis parfümök, de ők nem álltak be ebbe.

Ami nekem szívfájdalmam, hogy úgy hozták az évek, hogy a vaníliák nagy többségét nem tudom elviselni magamon.Túl édes, nyomott, kellemetlen érzés lesz, és itt a bors sem segített neki. A másik dolog pedig a tartósság: négy egész órát bír ki rajtam, és utána se híre, se hamva tigrónak. Mondjuk úgy, hogy ezt még elnézném, de a tömény vanília miatt nem leszünk mi mégsem pajtások.

Pedig az üveget egész álló nap el tudnám nézegetni :))

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2021. augusztus 31.

Próbálkoztam vele sokat, az elején annyira rabul ejtett, hogy majdnem rá is kaptam, hogy megvegyem. Számomra az eleje egy nagyon szép mély, őszies, kékszőlő illat. Az illatjegyek között nincs ott, de ahogy mindenhol lehet olvasni, kiolvad az illatjegyekből. Nem mindennapi, és figyelemreméltó. Ha az első 30 perc nem változna át, tökéletes lenne.
Viszont kis idő után azt tapasztalom, hogy borzasztó édessé kezd már válni, a kékszőlő elveszíti a mélységét és cukorka lesz belőle. Társul mellé némi púderesség is, viszont én nem kedvelem magamon ezeket a cukrosan édes illatokat, úgyhogy nagyon örülök neki, hogy több időt adtam neki és nem vettem meg.

Meg kell hagyni, hogy illatok tényleg alkatot is igényelnek magukhoz időnként. Vannak illatok, amik erősek, testesek, törékeny hölgyeknek nehezen viselhetőek. A másik póluson azok az illatok vannak, amiket filigrán és kifinomult hölgyekhez asszociálsz. Akit érdekelnek ezek a típus beosztások, ajánlom David Kibbe tipológiáját, nekem sok mindenben AHA élményt hozott, többek között az illatok terén is tudatosabb tudok már lenni. Szó, mi szó, én a pólus inkább erősebb végén vagyok, szóval picit ezért is idegen tőlem ez az illatfajta.

Annak ellenére, hogy nincs meg közöttünk az összhang, azt meg kell hagyni, hogy egy szép alkotás, számomra jó ízlésre vall, ha valaki emellett teszi le a voksát.

Lattafa Ana Abiyedh Rouge EDP

Lattafa Ana Abiyedh Rouge EDP
2021. augusztus 27.

Ajjaj, bajban vagyok. Nagyon meglep a bőrömmel való együttműködése, mert rajtam egy borzasztó erős, édes gyümölcsillat lesz, icipici fűszerrel. Semmi különlegeset nem produkál rajtam, sajnos olyan illata lesz, mint egykoron a Mexx vagy Naomi Campbell parfümök. Ráadásul elég lineáris is, úgyhogy az elejétől a végéig ugyanazt hozza. Próbálkozom még vele, hátha a hűvösebb napok jót tesznek neki, de ha ilyen marad, tovább kell adnom, mert a jelenlegi mutatványa nagyon nem tetszik. Ja, de legalább nagyon tartós, 6 órát alsó hangon kibír, utána már inkább bőrközelibb.

2 MÁRKA