beresg

Regisztráció dátuma: 2012. december 15.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. december 15.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Alterra Sampon Mandulával Érzékeny és Irritált Fejbőrre

Alterra Sampon Mandulával Érzékeny és Irritált Fejbőrre
2013. április 1.

Az Alverde sensitiv samponját is kipróbáltam. Ez a sampon is szárít, de ettől legalább kevésbé volt korpás a hajam.
Az SCS nem igazán barátságos összetevője! Pláne nem az érzékeny bőré! A benne lévő értékes mandulaolajból jóval több kellene bele, hogy az SCS irritáló, szárító hatását ellensúlyozza!

Sudocrem Antiszeptikus Védőkrém

Sudocrem Antiszeptikus Védőkrém
2013. március 26.

Gyorsan leszoktam a mindennapos használatáról, miután megnéztem az összetevőit. Popsikenőcsként használtuk a gyermekeinknél. Igaz, nem is volt bőrproblémánk, de mióata finomítatlan shea vajat használunk, azóta sincs!
Van kettő összetevője, ami elrettentett attól, hogy egyáltalán használjuk. A BHA és a Propylene Glycol.

Babydream Extra Sensitive Fürdető és Sampon

Babydream Extra Sensitive Fürdető és Sampon
2013. március 15.

Elhasználtuk az első tubussal. Kereshetek egy másik fajta fürdetőt, mert nem fogom újra vásárolni. Az SCS miatt elsősorban, ill. kicsit szárítja is a bőrt. Most olvastam, hogy a potenciális irritáló hatás miatt gyermekeknél egyértelműen nem javasolt SLS- illetve SCS tartalmú tisztálkodó szerek használata.
Ja, és a natúrkozmetikum kategóriába tartozó samponokban is megtalálható ez az összetevő az INCI lista vezető összetevői között általában.
Tapasztalatom alapján babafürdető kategóriában ennél a terméknél rosszabbat könnyű találni, vagyis akár még jó is lehetne. Én azért még keresgélek...

2013.02.22.
Én az Alverde Kleine Elfe fürdető és sampont cseréltem le erre a termékre. Jóval kevesebb összetevője van, nem tartalmaz illatanyagot - 'natúrabbnak' tűnik. Ami fenntartásom van, az a kókuszból előállított összetevői miatt van. Lehetne benne több, természetes növényi összetevő. Egyelőre ezt használjuk, amíg nem találok jobbat!

1 MÁRKA