Bettiiyy

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Alverde Vitamin Sonnenmilch Bio-Mandarine SPF30

Alverde Vitamin Sonnenmilch Bio-Mandarine SPF30
2020. szeptember 18.

Első használat után írom a véleményemet, de nem hiszem, hogy sokat fog változni. Ha mégis, úgyis bővíteni fogom.
Egyikőtök írta, hogy alkohol van a termékben. Én direkt azért vettem le ezt a polcról, mert nem láttam az INCI-jében alkoholt, és nagyjából az összetevőlistával is elégedett voltam. Igaz, nem olvastam el előtte itt a véleményeket, és a saját tudásomra hagyatkoztam. Lehet, hogy félrenéztem valamit?
Egy sárgás színű, nehezen kenhető, tömény krémről van szó, ami elsőre nem is tűnik annyira sűrűnek, egészen addig, míg szét nem szeretnéd oszlatni a bőrödön. Mindenhova odaragad, ha nem kened szét rendesen, úgy szárad rád, nehezen issza be a bőr, foltot hagy és csíkot, ha egy icipicit figyelmetlen vagy, de ha nagyon próbálkozol, akkor is. Elég kiszámíthatatlan elsőre, mekkora mennyiséget kell elkenni, mert sokkal kevesebb szükséges, mint amennyinek tűnik. Amihez hozzáérsz, mindenen foltot hagy, bár nekem a ruhámat nem fogta be. Viszont én sem tudtam elsőre lemosni a bőrömről, egyes helyeken kétszer kellett tusfürdőznöm.
Jól véd, ha megszárad, utána nincs vele gond, bár hagy egy zsírosabb, olajosabb érzetet a bőrön, de egész jól hidratál.
Nekem nem tetszik a szaga, tömény, fullasztó és az olcsó mandarinra emlékeztet, viszont az INCI-je tényleg nem rossz.
Nem lesz a kedvencem, de direkt a kora tavaszi-késő őszi időszakra vettem a kézfejemre, karomra és a mellkasomra, ha valami kilógna a ruhából. Nem vagyok biztos benne, hogy az egész tubust el fogom használni, de igyekszem majd, az arcomra és a nyakamra pedig úgyis mást használok.
Sajnos a boltban, ahol vettem, ez volt az egyetlen normálisabb összetevőlistás naptej, a többi INCI-je igazán ronda volt, és figyelembe kell venni, hogy rendkívül kedvező az ára, ezért adok három csillagot neki.

Narüko Hialuronsavas Hidratáló Fényvédő SPF50

Narüko Hialuronsavas Hidratáló Fényvédő SPF50
2020. május 15.

Bevallom, úgy vettem meg, hogy rá sem néztem az INCI-re. A peptides verziójából indultam ki, mert az nagyon tetszett, az egyik kedvenc fényvédőm lett. Sajnos ez a fényvédő messze nem hozza a várakozásaimat.
Nagyon kellemes állagú, könnyen kenhető, jól felszívódó fényvédő. Könnyű vele felkenni a szükséges mennyiséget. Kissé csillogóbb bőrt kapunk, de még messze nem zavaróan fényest, kis idő múlva ez a csillogás is enyhül. Szépen hidratál, legalábbis látszólag.
Sajnos tele van alkohollal, ami rögtön látszott is a bőrömön, ugyanis eszméletlen módon tele lettem vörös pattanással, ahogy elkezdtem használni. Először azt hittem, azért mert nagylány leszek, de az esti rutinommal minden este nagyjából sikerült helyreraknom reggelre a pofimat, de reggeli felkenés után nap közepére megint tiszta irritált lett a bőröm. Úgyhogy másfél hét után meguntam, előkerestem a dobozát, és ott virított az alkohol az INCI elején. Megnéztem itt is, itt is azt írja az INCI, hogy tocsog az alkoholban, úgyhogy könnyes búcsút vettünk egymástól.
Ma már másik fényvédőt használok, teljesen más most a pofim. A pattanások helyei ott vannak még, de nem irritált a bőröm, és nyugodtnak tűnik, ezerszer másképp néz ki a tegnapi nappali bőrömhöz képest. (Bevallom, szomorú vagyok, mert végre sikerült helyreraknom a bőrömet, nem volt rajta semmi komolyabb, csak egy enyhe, nagyon régi, halvány pigmentfolt, erre most újra tele lettem pattanással.)
Fájó szívvel, de le kell pontoznom, pedig nagyon szerettem volna szeretni. Akinek pattanásokat okoz az alkohol, érzékeny a bőrük, azoknak nem ajánlom. (Jó, én igazából az alkoholos dolgokat senkinek sem ajánlom. :D )
Fél évig őrzi meg a szavatosságát felbontás után, erre figyeljetek. :)

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50
2020. május 14.

Most volt rajtam először, úgyhogy még mindenképpen jövök frissíteni, ha tapasztalok változást.
Nagyon szép, kis igényes csomagolása van, felrázáskor hallom a kis golyót a tubusban, ahogy keveri össze a krémet.
Azt hittem - annyira mondta mindenki-, hogy nagyon folyékony lesz, én már szinte egy víz állagú dologra készültem, de a többi fényvédőnél egy picivel hígabb. Nekem tetszett így is a textúrája, mert legalább könnyen kenhető, jól oszlatható, én pedig részenként szeretem kinyomni a naptejet. (Először egy kisebb gombócot az egyik arcra, másikra, szem alá, másik szem alá... stb. )
Szeretem, ha a reggeli rutinom mehet a maga dolgán, úgyhogy volt rendesen arctisztítás, tonik, esszencia, szérum, illetve van egy nappali, lágy krémem, amit a T-vonal kihagyásával kenek még a fényvédő alá, de ma ezt egy nehezebb centellás krémre cseréltem, és a T-vonalat is bekentem vele. Úgyhogy vártam, hogy nehezen szívódik be a fényvédő, és hogy én leszek a munkahelyen a diszkógömb, de kb. tíz perc alatt úgy megszáradtam, mintha nem lenne rajtam semmi. Szép "matt" lett a pofim. Olyan érzetet hagy, mintha tényleg nem lenne rajtam fényvédő.
Eddig nem irritált, nem csíp a szememnél sem - pedig eddig egyetlen kivételével az összes fényvédő csípett már.
Én úgy vettem észre, mintha egy enyhe üde fényt adna a bőrömnek. De lehet, hogy képzelődök?
Sajnálom viszont, hogy ennyi szilikon van benne, mert nem szeretek ilyen termékeket használni, csak nem érkezett meg a fényvédőm, így gyorsan rendeltem egyet, ami itthon is elérhető és a legszimpatikusabb. Ráadásul tele van peptidekkel.
Úgyhogy eddig tetszik ez a kis fényvédő, szerintem a sminket is remekül bírja. Ha nem így lenne, mindenképp beszámolok róla.

Frissítés: Túléltünk együtt egy nyaralást, egy hosszabb sminkelős hetet szintén nagy melegben, egy telelést, termálfürdőt, így úgy érzem, tudok már nyilatkozni teljes mértékben a fényvédőről.
Nagyon szépen megmarad rajta a smink, nem folyik el, nem csillan át a bőrömön. Szépen matt marad végig, ha van púder, ha nincs.
Sokkal jobban szeretem, mint a hialuronsavas verzióját, attól valamiért teljesen pattanásos leszek (attól a fránya alkoholtól, amivel az egészet elrontották), pedig az is nagyon szép finisht ad.
Sajnos, ha a szemembe véletlen belekenem, csíp, de melyik kémiai fényvédő nem?
Jól bírja a tengerparti klímát is, szépen véd, még mindig hulla fehérségű vagyok a képeken, úgyhogy mindenféleképpen marad az öt csillag.

1 ÖSSZETEVŐ