Bettina0225

Regisztráció dátuma: 2021. január 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2021. január 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Carolina Herrera Very Good Girl EDP

Carolina Herrera Very Good Girl EDP
2021. május 17.

Kellemes de nem mondanám eredetinek. Nem vagyok tőle elájulva. Érdekes, mert számomra marad a sima Good Girl vonalon. Első kifújásnál is tagadhatatlanul hasonlít rá csak ebben a rózsa és a vanília dominál. Kifejezetten édes illat. Meglepően sokan írták, hogy mennyire tartós. Rajtam alig bírt ki 2-3 órát, hiába szagolgattam a csuklóm, szinte semmit se lehet belőle érezni pár óra elteltével. Tusolás után nem is lehet érezni, pedig vannak olyan parfümök, amiket ha tusolok se lehet magamról levakarni...Kipróbáltam az egyik csuklómon az eredeti Good Girl-t a másikon pedig az új verziót. A Good Girl sokkal tovább bírta a bőrömön. Vakon semmiképpen nem rendelném meg. Egy darabig szerintem biztos felkapott lesz, ja meg, hogy most piros az üvege. :D Egyébként semmi különös. Nekem is hasonlít az Armani Sí Passione-jára.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Celestia Cologne Forte

Maison Francis Kurkdjian Aqua Celestia Cologne Forte
2021. május 14.

A 2021-es kollekció közül szerintem ez a legjobb. Kicsit félve nyúltam hozzá, ugyanis a másik két társában csalódtam, de azt kell hogy mondjam, hogy ez egy igazán különleges alkotás. Tavaszra/ nyárra a könnyedsége miatt tökéletes választás. Az indítása erősen citrusos, rögtön egy tengerparti nyaralás jutott róla eszembe. Aztán hirtelen elvarázsolt: Jéghideg fekete ribizlis limonádé, citromkarikákkal :D Vakáció egy üvegcsében. Isteni. Jó kedvre deríti a viselőjét. Nagyon tetszik, hogy a leszáradás során is megőrzi a gyümölcsösségét. Számomra ez különlegesebb, mint a Forte változata. Frissebb és sokkal gyümölcsösebb. Szinte bele lehetne harapni. Rajtam viszonylag sokáig érződik (elmondható, hogy a trió legtartósabbja), és a párom is megdicsérte. Mindezt leszámítva nem hiszem, hogy beruházok rá, mert nem éri meg. Fáj a szívem érte, de már kicsit kezd unalmas lenni, hogy egy parfümből kidobnak többféle változatot, picit hozzátesznek, elvesznek, de semmi extra. Aztán ugyanolyan drágán eladják, és persze megveszik, mert a név kötelez. Szeretem Kurkdjian alkotásait, de idén ez most nem jött össze...Remélem a jövőben valami izgalmasabb parfümökkel fog előrukkolni, ahol megmutatja azt a kreatív oldalát, mint a Baccaratnál. 5/4 :)

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Cologne Forte

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Cologne Forte
2021. május 13.

Nagyon kíváncsi voltam rá, de sajnos ez sem kápráztatott el. Amikor parfümöt használok, azt nem csak azért teszem, hogy jó illatom legyen, hanem azért is, mert magabiztosabb szeretnék lenni. Na ez minden csak nem magabiztosság. :( Gyenge, öblítő illat. Érdekes, mert nyitásra nekem a kék dobozos Nivea krémet juttatja eszembe, majd ez átalakul erőteljes pézsmás, virágos illattá. Nem rossz egyébként, de pasikon nem tudom elképzelni. Szerencse, hogy csak mintám van belőle és nem pedig egy teljes üveg. Nem tudnám mindennap használni. Tartóssága 5-6 óra, ami ahhoz képest meglepően jó, mivel a cologne-ok általában csak 2-3 órát bírnak a bőrön. Aki szereti a visszafogottabb illatokat, és feltünést sem szeretne kelteni, annak érdemes ezt kipróbálni.
Maradok a megszokott Baccaratnál, ami számomra überelhetetlen. Úgy érzem Kurkdjian 2021-es kollekciója kicsit csalódás. De remélem tartogat még meglepetéseket a közeljövőben.