BettinaFox

Regisztráció dátuma: 2017. december 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. december 17.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

S.T. Dupont S.T. Dupont Intense

S.T. Dupont S.T. Dupont Intense
2020. január 31.

Nekem sajnos nem tetszik. Nem is nagyon tudom hova tenni ezt az illatot. Orientális és citrusos vonalat egyáltalán nem érzek rajta, inkább virágosnak mondanám. Számomra egy poshadó virágcsokorra hajaz. Van benne egy összetevő, ami nagyon disszonánssá teszi az egészet. Valóban nem tucat illat, de rajtam sajnos nem működik, pedig sokat vártam tőle.

Ormonde Jayne Ormonde Woman

Ormonde Jayne Ormonde Woman
2019. december 21.

Megismerkedésünk története: betértem az ismert niche parfümériába orientális parfümöt keresni. Ott leskelődött ez is. Fenyő??? Na neeeee. Kipróbáltam, lemostam. Legközelebb megint kipróbáltam, hűha. Vettem is egy kedves krémmániástól fél üveggel.
Rajtam isteni, a kezdete nagyon fenyős, füves, cédrusos, ami hamar átmegy egy szantálos-fenyős-ámbrás-liliomos (ami elvileg nincs is benne) illatba, ami sokáig meg is marad. Szerintem nagyon egyedi illat, én orientális-zöldnek mondanám, ha lenne ilyen kategória. Én tavasztól őszig használom, főleg ha zöld van rajtam, vagy ha erdőbe/szabadba megyünk ki. Ettől függetlenül bármikor használható, bármilyen alkalomra. Télen inkább elteszem, hideg időre vannak nehezebb kedvenceim. :)

Yves Rocher Voile d'Ambre EDP

Yves Rocher Voile d'Ambre EDP
2019. december 21.

Na ilyen illatot kerestem. Fás, fűszeres, ámbrás, orientális, érzéki, szexi, mély, ami nem megy át sem szúrós fanyarba, sem gejl édesbe (az édes parfümöket ki nem állhatom magamon). Nekem valamiért a hangulata 60-as évek végét idézi, ahol a fiatal amerikai egyetemista felső-középosztálybeli nő viseli ezt az illatot.
Számomra telitalálat, nagyon együtt 'vagyunk', az illat és én. Kifújáskor azért elég erős, furcsa, szúrós, már-már fojtogató... De fél-egy óra után csodássá válik a bőrömön, ami kb. 4 órán át kitart. Sokat viselem, rajtam gyönyörű, de teljesen értem azt is, amikor valakin nem működik. Ez nem tucatillat, de simán leköröz 2X ilyen árban lévő 'nagy' márkákat. Nem az a szerelem, mint a Magnifique, mert annál egyedibb illat számomra talán nincs is, de kijelenthetem, hogy a 3 szignatúra illatom közül az egyik.
Mínusz pont, hogy nem annyira tartós, van parfüm, amit még másnap is érzem a levetett pulcsin, ezt csak kicsit. Lehetne erősebb, nagyobb szillázzsal. Picit több különlegesség is lehetne benne, valami plusz, ami ad neki egy csavart, de még így is csodaszép.
Összegezve, mivel ennyire finom és telitalálat illat, megkapja az 5*-ot. :)