Bigris

Regisztráció dátuma: 2015. május 26.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. május 26.
Bőrtípus: -

Megnézem

Miss Dior Le Parfum

Miss Dior Le Parfum
2019. december 25.

2019. február 4.: Az ámbra domináns parfümök között eddig talán ő muzsikál legszebben a bőrömön. Az ámbra sajnos nagyobb mennyiségben savanyúvá válik rajtam. Pedig úgy szeretném ha bepuhulna, belesimulna a bőrömbe! De nem. Ennek az illatnak van olyan szakasza, ami kifejezetten tetszik nekem, de a leszáradás végére sajnos ez is besavanyodik a bőrömön. Ennek ellenére ez egy nagyon finom, elegáns és nőies illat. Csak azért kap négyest, mert nekem nem ő a nagy szerelem.

2019. december 25.: Nem tudom, hogy a bőrkémiám vagy az ízlésem változott (valószínű mindkettő) 10 hónap alatt. Ő lett az egyik legkedvesebb illatom a Chanel Coco Mademoiselle Intense-zel egyetemben. Sőt még a sima CM-t is megszerettem, pedig sokáig kifejezetten büdösnek éreztem. Üldözni lehetett volna vele. De ez csak kis kitérő volt a mondanivalómban. A borostyánt (és nem ámbra, ahogy ezt korábban írtam) már nem érzem savanyúnak magamon.
Szóval most ősszel valamelyik este tettem egy próbácskát megint a kenős mintácskámmal, és valami fantasztikus illat bontakozott ki a bőrömön. Beburkolt, mámorító volt. Két-három év, és több próba után tört meg a jég. Azóta vettem egy 5ml-s fújóskát, ami nemsokára elfogy (nem tudom melyik verzió, a nagyon kedves eladó által föltett képből nézve biztosan a 2012-est követő valamelyik későbbi), és sikerült egy üveges maradékot venni a 2012-es verzióból is. Mindkettő nagyon finom, de a két illat picit eltér. Nem nagyon, mégis van pici különbség. A fújóskám kevéssé édes, mélyebb, sötétebb, mélybordó, kicsit "cefrésen" rózsás rajtam. Éreztem már több más márka illataiban ezt a mélybordó rózsát (Gucci, Montale, Joop) A 2012-es világosabb (az angol erre mondja, hogy "bright", frissebb, talán gyümölcsösebb, édesebb, kevésbé érzem a rózsát. Angol oldalakon írták róla, hogy citrusos rózsadzsem. Ez találó. Talán egy kicsit púderesebb is a régi, mint az újabb verzió. Nagyon tartós és erős. Reggel egy fújás a bőrön este még érzik. A kabátom hajtókájára fújva egy-két hét után még beburkol az illat. Valamelyik nap egy!!! fújás után pár perccel jött be a férjem a lakásba, és kérdezte, hogy büdös volt-e a lakásban, hogy így beillatosítottam. Válaszoltam, hogy nem, csak magamra fújtam egyetlen egyet kb. 5-10 perce. Mondta, hogy még mindig nagyon tömény. Csak ismételni tudom magam. Nagyon-nagyon finom. Elegáns. Nőies. Fel kell pontozzam négyről öt csillagra.
Most néztem meg a Dior oldalát. Eszerint a parfi jegyei: szicíliai mandarin esszencia, grasse rózsa abszolút és narancsvirág abszolút, indonéz pacsuli. Valószínűleg az utolsó reformulációkor változtattak a jegyeken, tehát a legújabb 2017-es vagy 2018-as változtatás után még változott az illat. A Fr-án a jegyek mandarin, pacsuli török rózsa, bolgár rózsa, vanília és borostyán, amik valószínűleg az első változat jegyei.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2019. november 23.

Egyelőre nem leszünk öribarik. Egy éve próbáltam először. Rajtam semmi más, nem jött elő, csak rothadó, de legalábbis nedves széna. Lineárisan. Órákig ugyanaz marad rajtam. Nem tudom hány óra múlva próbáltam először lemosni... Nehezen és csak többedik sikálásra sikerült elviselhetővé tenni az élményt. Most elérkezettnek láttam az időt egy újabb próbára. Semmi nem változott. Nekem ez nem parfüm. Nem szeretek rothadó széna szagot érezni magamon. Lehet, hogy egyszer majd megint teszek egy próbát. Ki tudja... Tartósnak tartós. Ezért kap tőlem 2 csillagot.

Szerk: Azért mindig csodálattal tölt el, hogy milyen más az (illat) érzékelésünk nekünk embereknek. A párom kellemesnek és fűszeresnek érezte rajtam, semmi nedves széna. Nem volt problémája vele, mint nekem. Nekem nem tűnik túlzásnak a kaka/hányás/pelenkaszag,emlegetése ezzel a parfümmel kapcsolatban, mert lehet, hogy valaki orra szerint tényleg ezt produkálja. Mint ahogyan azt sem érzem túlzásnak, ha valaki élete (leggyönyörűbb) illatának nevezi. Rajta a szépség jön elő. Szerencsés. :-)

Hermès Twilly D'hermès EDP

Hermès Twilly D'hermès EDP
2019. november 18.

Nagyon nem. Annyira töményen gyömbéres, hogy a napokban majdnem rosszul lettem tőle. Pedig próbáltam szeretni. El is adtam az üveges maradékomat. Nagyon nem az én vonalam. Ami csillagot kap tőlem, az az erősségének és a tartósságának szól, elismerve a minőséget. A hiányzó csillagok pedig a tetszési indexet jelzik.