Bigris

Regisztráció dátuma: 2015. május 26.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. május 26.
Bőrtípus: -

Megnézem

Giorgio Armani Si Intense 2021

Giorgio Armani Si Intense 2021
2024. június 11.

A kedvenc Sí-m. Az anyaillatot sokáig masszívan utáltam. Az edt-t pedig egyáltalán nem bírtam elviselni, volt benne a számomra valami szuper irritáló jegy. Azért az edp-t kb. 6 évvel ezelőtt megéreztem valakin, akinek nagyon jól állt. Akkor vettem egy 30 ml-s üveggel. Kicsit adtam is ki belőle, de 18-20 ml még mindig megvan belőle szerintem. Aztán a megjelenésekor kipróbáltam ezt a 21-es intense változatot az egyik drogériában. Nem voltam elájulva a fejjegyektől, de a leszáradása nagyon tetszett. Itt a KM-en vettem egy 50 ml-s üveggel.Az most fogyott el, tehát a KM-en nemrégen vettem egy 100 ml-s üveges maradékot is. Egy darabig biztosan elég lesz. Idén télen ez volt az egyik legtöbbet használt parfümöm. A leszáradása nekem mint egy feketeribizlis keménycukorka benzoinnal. Imádom. Sajnos nyáron már túl sok, ezért letettem. Ősszel, vagy hűvösebb időben megint előkerülhet. A tartóssága rajtam elég jó. Egyszer frissítem nap közben, de csak az intenzitás miatt. Amúgy estig érezhető rajtam.

Giorgio Armani Si EDP Intense (2023)

Giorgio Armani Si EDP Intense (2023)
2024. június 11.

Up: Egyre jobban szeretem, bár 30 fok körül én már nem érzem az illatát magamon (lehet, hogy más igen), de ha megcsap egy hűvösebb légáramlat,, akkor körülölel az illat. (Egy darabig ma 16. órakor már 3-szor frissítettem.) Számomra így max 28-30 fokig használható. Illetve légkondis irodában használható nyáron is. Még mindig fájó pont az erőssége és a tartóssága.

Javítva a feb. 29.-i véleményemen:Nagyon költői túlzás ezt az illatot "Intense"-nek nevezni. Feltételezve, hogy az intenzív alatt ugyanazt érti a gyártó, mint én. Nekem az intenzív azt jelenti, hogy erősebb és tartósabb az illata, mint az eredeti változaté. Viszont itt az anyaillat (nem a mostanra agyon reformulált jelenlegiről beszélek, hanem a 2020. előtti kiadásokról) jóval erősebb és tartósabb. Még nem tudtam eldönteni, hogy melyik évszak állna neki jól, ami növelne valamelyest a hatókörén és a tartósságán. Hűvösebb időben (az utcán) ugyanolyan gyalázatos teljesítményt nyújt, mint szobahőmérsékleten. Ez egy igazi irodabarát illat. Kevés parfümből mernék 5-6 fújást alkalmazni. Több más illatomból egy-két fújás betölti a szobát a munkahelyen.
Ezt 6 fújással sem érzi a hozzám másfél méterre ülő kolléganőm. Én sem nagyon. Illetve ha a hajamra fújom, akkor éjszaka meg-megcsap az illata, tehát hajon, ruhán nagyobb a tartóssága. Megjegyezném a hajamra nem szoktam egyébként parfümöt rakni, ruhára sem szeretem fújni, de elkeseredettségemben a gyatra teljesítmény miatt kipróbáltam ilyen módon is.
Visszatérve az eredeti gondolatmenetre : a gyártó valószínűleg nem a teljesítmény miatt nevezte el intenzívnek.
Csak feltételezni tudom, hogy azért az elnevezés, mert felpumpálták egy kicsit a vaníliát, illetve cserélték, mert a vaníliája rajtam egy habos-babos, könnyed, szellős-porcukros-púderes vanília, az anyaillathoz képest. Cserébe itt a többi jegy "lehalkításra" került.
A 21-es intenzív verzióban felpumpálták a feketeribizlit, és/vagy davanát, vanília nem is volt benne elvileg. Viszont a 21-es verzió is fényévekkel jobb teljesítményt nyújt, mint ez.
Igazából nem lenne probléma, ha úgy neveznék el a különböző "intenzív" verziókat, hogy Si Intense Vanilla vagy Si Intense Davana. Az ember jobban fel tudná mérni, mire számíthat. Bár a hatókör és a tartósság hiánya akkor is szíven ütne. Az is lehet, hogy elég lenne annyi elnevezés, hogy Si Vanilla/Vaniglia/Vanille, Si Davana, akkor lehet, hogy nem várna el az ember extra teljesítményt, amit egy "intenzív" elnevezésű illattól elvár.

Már írtam máshol véleményt, hogy nekem ez a parfüm egy karaktertelen, semmi. Illatát és teljesítményét tekintve is.
Módosítanám annyiban ezt a véleményemet, hogy több próba után rá kellett jönnöm, hogy egyébként finom illat. Igazából a porcukorfelhős, ribizlis vaníliás leszáradása tetszik, (és imádnám, ha még szillázsa is lenne), ezért egy kedves eladótól vettem egy itt majdnem 50 ml mennyiséget. Nekem ennyi parfüm, ha elég erős és tekintettel arra, hogy mást is használok legalább egy évre elég szokott lenni. Ebből kb. egy hét alatt már elfújtam kb. 15 ml-t. Ha nem unom meg, pár héten belül kivégzem a nem egészen 50 ml-t. Nagy ugrás ez ahhoz képest, hogy pár évvel ezelőtt el sem tudtam viselni az anyaillatot. A Si Fiori törte meg ezt először, aztán a 2021-es Intense verzió a kedvencemmé vált a benzoinos leszáradásával. Számomra ez és a 2021-es intense verzió rétegezve mindkét parfüm legjavát adja.
Azt hiszem hármas értékelést fogok rá adni nem maga az illat miatt - mert az igazából tetszik-, hanem inkább egy ilyen kaliberű parfümtől elvárt tartósság és hatókör miatt. Az üveg 2023. júliusi gyártású, tehát arra sem lehet fogni, hogy pihentetni kellene az összeéréshez. Van 2000 Ft-os másolat parfümöm, ami jobb teljesítményt nyújt.

Giardini di Toscana Bianco Latte EDP

Giardini di Toscana Bianco Latte EDP
2024. január 29.

Nagyon édesszájú vagyok az illatok terén, de ennek az émelyítő édessége és töménysége letarolt. Tömény tejes, mézes karamella. Édességként sem szeretem a karamellát semmilyen formában, illatokban is csak módjával. Nagyon kíváncsi voltam rá (ezek után nem is tudom miért) aztán hosszú évek óta ez lett a második illat, amitől hányingerem lett. Egyébként erős és tartós, de lineáris, ami főleg nem előnyös egy nemszeretem parfümnél. Hármast kap, de ez a személyes preferenciám miatt van, ez nem a parfüm minőségéről szól.