blckrainbow

Regisztráció dátuma: 2016. október 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 23.
Bőrprobléma: Vízhiány

Contractubex Gél

Contractubex Gél
2020. január 6.

@Titanilla10 kend antikeloid krémmel, az kissebbé teszi a kiálló részeket és elvékonyítja a heget, kb egy hónapig használd, utána mehet rá a contractubex napi 2x, jól bemasszírozva, amíg el nem tűnik. Nekem így tűnt el nagyon szépen!

Love Beauty and Planet Sampon Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal

Love Beauty and Planet Sampon Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal
2019. december 21.

Ez (most már) egy szulfátmentes sampon. Mivel nincs benne olyan felületaktív (habzó) szulfátos összetevő, mint a sodium laureth/lauryl/ammonia sulfate, hanem csak gyengéd tisztítószer (cocoamidopropyl betaine), így csak a vízben oldódó anyagokat távolítja el. És mivel vannak tele a balzsamok, krémek, szinte minden hajformázó, amit a hajunkra használunk sampon után? Szilikonnal. A szilikon NEM vízben oldódó anyag (de vannak kivételek), megtapad a hajszál felületén, egy 'műanyag' réteget hagyva rajta, ettől lesz sima a haj. Nincs ezzel semmi baj, de ez a réteg, ha nincs eltávolítva sulfát tartalmú samponnal, rajta marad a hajon, nem engedi lélegezni és nem engedi, hogy a nedvesség a hajszál belsejébe jusson, ezáltal .. igen, a haj kiszárad. Így csak annyit tudok mondani, hogy nem a sampon hibája a száraz haj, hanem a rossz használat a ludas. Ha használni akarod, vagy ne használj olyan egyéb hajcuccot, amiben szilikon van, vagy heti 1x moss hajat szulfát tartalmú samponnal, hogy a megtapadt szilikonokat eltávolítsd.

Egyúttal nem habzik annyira, mint a hagyományos samponok, ez viszont nem jelenti azt, hogy nem tisztít, és emiatt kell sokat használni belőle, hogy felhabzzon - csak megszokás és belénk nevelt tévhit, hogy a samponnak habzania kell, mert csak akkor tisztít. Az a csikorgós 'tiszta' érzés a hajadban, miután jól lesikáltad egy habzó samponnal? Azt jelenti, hogy megfosztottad a természetes védőrétegétől és minden lehetséges jó cucctól (pl. zsír + nedvesség, ami táplálja a hajat). Thank you dor coming to my TED talk :)

Termék: én most vettem, mivel szulfát- és szilikon mentesre váltottam pár hónapja, így kíváncsian várom, milyen lesz. Az összetevő lista kellemes meglepetés, főleg mert a szulfátmentes alatt nem a C14-16 olefin sulfonate-ra gondoltak. Előrejáróban 4 pont.

Schmidt's Szén + Magnézium Dezodor

Schmidt's Szén + Magnézium Dezodor
2019. szeptember 26.

Fenntartásaim voltak a natúr dezodorokkal szemben, egyszerűen nem bírtam elképzelni, hogy nem leszek büdös a nap végére, de ez meggyőzött. Pixiboxban kaptam, kicsit megijedtem a színétől, de szinte csupa jó tapasztalatom van vele eddig. Július óta használom napi szinten. Jó dolgok: kevés kell belőle, én egy fel - egy le mozdulattal viszem fel, az első mozdulat előtt kicsit pihentetem a bőrön, hogy 'megolvadjon' és jól kenhető legyen. Ez a mennyiség TÉNYLEG elég nekem egész napra, még este sem leszek büdös, pedig júliusban-augusztusban nem volt ritka a 30+ fok. Kellemes az illata, mondjuk nem túl nőies. És nem izzadok, ez a lényeg, vagy ha mégis, nem lesz szagom. Nagy a tubus, szerintem sokáig elég lesz, bár fogalmam sincs, hol tartok. A hátránya, hogy még az ilyen kicsi mennyiség felvitele után is becsomósodik picit a hónaljamban, mivel nem feltárt karokkal közlekedem felvitel után, gondolom nem szívódik fel egyből, így kb 15 perc után még ujjal elkenem a kis csomókat, ha úgy van. És sajnos nagyon kell vigyázni, amikor veszem fel a felsőt, a múltkor a fehér felsőmön csúnya foltot hagyott, ami persze kijött mosással, na de akkor is .. Összességében viszont szuper, nekem újravevős, kíváncsi vagyok a többi illatra is.