bobekecske

Regisztráció dátuma: 2014. február 20.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. február 20.
Bőrprobléma: -

Megnézem

Yves Saint Laurent Encre De Peau All Hours Concealer

Yves Saint Laurent Encre De Peau All Hours Concealer
2021. november 6.

Annó amikor megvettem, nem voltam különösebben oda érte. Nemrég a kezembe akadt egy sietős reggelen, és mivel nem akartam húzni az időt azzal, hogy még ecsetet keresgéljek és azzal pamacsoljam fel a szokásos korrektoromat indulás előtt, gondoltam ezt gyorsan felapplikálom az ujjbegyeimmel. Aznap amúgy is nagyon minimál sminket terveztem, korrektor kvázi alapozó helyett a kritikus pontokra, szemöldökceruza, kis pirosító, slussz.
Úgy megszerettem erre a célra, hogy lassan el is fogy. A szemem alá, orrom környékére viszek fel egy keveset és azt az ujjaimmal eltapogatom az arcom középpontjai irányába. A legvilágosabb árnyalat kellemesen kiemeli, felfrissíti a tekintetemet, nem ül bele csúnyán a redőkbe, pórusokba, nem szükséges porral fixálnom, enyhén púderes, matt hatást biztosít. Száraz, érettebb bőrre emiatt lehet nem is lenne a legjobb választás.
Ami miatt nem adok 5 csillagot: bőrhibák, azon belül is pattanások elfedésére szerintem kevésbé alkalmas: nem ül szépen a bőrön, nem fed eléggé és nem is elég tartós hozzá. Nem bánnám, ha nem ígérné mindezeket.
Komolyabb bőrhibákra nekem az Urban Decay régi verziójú Naked korrektora az egyetlen folyékony állagú korrektor, ami bevált, illetve a tégelyes Nars a fegyverem.
Ha nem lenne még más felhasználásra váró korrektorom, még újra is venném.

Lancome Lash Idole Szempillaspirál

Lancome Lash Idole Szempillaspirál
2021. október 10.

2021 Június: Hibátlan: gyorsan lehet vele dolgozni, a szín szép fekete, és aki számomra az abszolút legfontosabb szempont: nem vízálló termék ellenére is tartós. Nem maszatolódik fel a fedett szemhéjamra, akkor sem, ha 36 fok van, és nem tettem fel szemhéjfesték bázist vagy por alapú szemfestéket. Nem pereg, nem irritál, a lemosása is relatíve könnyű arclemosóolajjal. Ha a szemem könnyezik, akkor picit hajlamos csípni.
Nem drámai, hanem inkább szépen különválasztott, definiált, legyezőszerű pillákat lehet vele egy gyors réteggel elérni - nekem most ez a preferált hatás.
Ha még barna színben is lenne…

Update 2021. Október:
Bő 2 havi használat után már érezhetően kifogyóban (vagy kiszáradóban, bár peregni nem kezdett) van a tubus, holott nem rétegzem a sprirált és jelenleg nem is festem ki minden nap vele a szemem.
Nem vonok le az értékelésemből, de továbbra is csak jutányosabb áron csapnék le rá, mert végső soron nagyon elégedett vagyok olcsóbb drogériás spirálokkal is, és azok kicsit tovább ki is tartanak.

Charlotte Tilbury Pillow Talk Lip & Cheek Glow Colour of Passion

Charlotte Tilbury Pillow Talk Lip & Cheek Glow Colour of Passion
2021. október 6.

A neten sok véleményt olvasva ami a leginkább szemet szúrt, hogy azt emelte ki valaki, hogy egyedülálló módon valóban jól működik mind szájon, mind arcon.
Ezt csak megerősíteni tudom: mindkettőn fantasztikus.
Nem tudom, hogy csinálja, de szájon egy kicsit sem szárító, sőt, egyenesen hidratáló hatású színezett ajakbalzsam, pont ideálisan megszínezi a szám. Tapogató mozdulatokkal applikálom fel, elég tartós, később sem szárad ki tőle a szám, nem kopik foltosan.
Orcákon enyhe pírt tudok vele elérni (de építhető lenne az intenzitása), nagyon szépen eldolgozható, kis fényt is ad állagánál fogva (semennyire nem csillámos), közben mégsem mászkál el, az én kombinált bőrömön sem válik túl fényessé.
A szín szerintem univerzális, természetes, igaz nekem gyengém ez a típusú hideg-meleg keverékű marsala. Működött nyáron, most ősszel is, mind a színárnyalat, mind az időjárás változással járó szárazabb bőr tekintetében.
Kevés helyen olvasok kritikát a CT termékek csomagolásáról, pedig szerintem az árukat nézve lényegesen silányabb, törékeny, pillekönnyű műanyag jellemzi.
Ez is könnyű műanyag, de a kompakt maga szép, egyszerű, a benne levő tükör praktikus és jó minőségű. Összességében kevésbé gagyi, mint szerintem a legtöbb CT terméké.

4 ÖSSZETEVŐ

A HPR a retinoidok(A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az... tovább >>

Eriocephalus Punctulatus (Cape Chamomile) Oil EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen