bobekecske

Regisztráció dátuma: 2014. február 20.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. február 20.
Bőrprobléma: -

Megnézem

Rituals The Ritual Of Sakura Foaming Shower Gel

Rituals The Ritual Of Sakura Foaming Shower Gel
2022. augusztus 12.

Régóta szeretem a Rituals termékeket - amikor még csak reptéren és egyes külföldi országokban tudtam hozzájuk jutni, ők voltak a becsben hazahozott vásárfia.
Az elmúlt időszakban két eltérő illatú tusfürdőhabot használtam el: mindkettőből dőlt-folyt ki a termék, hiába nyomtam belőle kis adagot. Használat után is még sokáig szivárgott belőlük. Az egyik túlzás nélkül rekordsebességű egy hét alatt fogyott így el, hatalmas veszteséggel. Minden alkalommal bosszúsággal töltött el a zuhanyzást, szinte vártam, hogy elfogyjon és ne kelljen minden alkalommal ezzel szembesülnöm. Lehet peches voltam ezzel a két flakonnal, de én bizony soha többet nem kísérletezem ezzel a termékükkel.

Lisa Eldridge Make Up Elevated Glow Highlighter

Lisa Eldridge Make Up Elevated Glow Highlighter
2022. július 27.

Szívem csücske ez a hölgy, de nekem ez a termék csalódás. Gondban voltam az értékeléssel, mert a 2 csillag számomra azt sugallná, hogy valami nagyobb probléma van a termékkel, holott végső soron nincs. De közben ahhoz képest, amekkora ígéreteket tesz, annyira alulmúlja számomra mindet:
a Cosmic Rose színt próbáltam, mert a Crystal Nebula túl zöldesnek tűnt. A szín egy pezsgőarany, de nekem nem igazán kiemelkedő az árnyalat, nem látom sem természetesnek, sem különlegesnek.
Az állaga nekem túl vizes, áttetsző, nehezen éreztem rá, mennyit érdemes eloszlatni és hogyan, hiába próbáltam keveset pöttyözni vagy rétegezni. Az eredmény nekem nem igazán visszafogott, én határozottan látom a kis csillámokat, így natúr hatásban nekem pl a Tilbury Flawless Filter lekörözi, de igazából bármelyik krémes highlighterem is. Annak sem fog beválni szerintem, aki a drámaibb hatást kedveli, ehhoz túl kevés és visszafogott.
A csomagolása nekem egyáltalán nem jött be: bumfordi, nehéz, de közben nem ad luxus-érzetet, mert az applikátora nekem kényelmetlen hosszúságú, túl nagy, valahogy gagyi hatást kelt. Nem volt öröm használnom.
Sajnos az első pillanattól, hogy a kezembe fogtam, az utolsóig, hogy felvittem és napközben viseltem, egyszerűen nem okozott örömöt. Semmi hatalmas hibáját nem látom, de ebben az árkategóriában, Lisa Eldridge-től olyan termékre számítottam, amiért lelkesen nyúlok majd reggelente, ehelyett nagyon hamar visszatettem a dobozába és új tulajdonost kerestem neki. Remélem másnak nagyobb örömöt okoz majd.

Yves Saint Laurent Encre De Peau All Hours Concealer

Yves Saint Laurent Encre De Peau All Hours Concealer
2021. november 6.

Annó amikor megvettem, nem voltam különösebben oda érte. Nemrég a kezembe akadt egy sietős reggelen, és mivel nem akartam húzni az időt azzal, hogy még ecsetet keresgéljek és azzal pamacsoljam fel a szokásos korrektoromat indulás előtt, gondoltam ezt gyorsan felapplikálom az ujjbegyeimmel. Aznap amúgy is nagyon minimál sminket terveztem, korrektor kvázi alapozó helyett a kritikus pontokra, szemöldökceruza, kis pirosító, slussz.
Úgy megszerettem erre a célra, hogy lassan el is fogy. A szemem alá, orrom környékére viszek fel egy keveset és azt az ujjaimmal eltapogatom az arcom középpontjai irányába. A legvilágosabb árnyalat kellemesen kiemeli, felfrissíti a tekintetemet, nem ül bele csúnyán a redőkbe, pórusokba, nem szükséges porral fixálnom, enyhén púderes, matt hatást biztosít. Száraz, érettebb bőrre emiatt lehet nem is lenne a legjobb választás.
Ami miatt nem adok 5 csillagot: bőrhibák, azon belül is pattanások elfedésére szerintem kevésbé alkalmas: nem ül szépen a bőrön, nem fed eléggé és nem is elég tartós hozzá. Nem bánnám, ha nem ígérné mindezeket.
Komolyabb bőrhibákra nekem az Urban Decay régi verziójú Naked korrektora az egyetlen folyékony állagú korrektor, ami bevált, illetve a tégelyes Nars a fegyverem.
Ha nem lenne még más felhasználásra váró korrektorom, még újra is venném.

4 ÖSSZETEVŐ

A HPR a retinoidok(A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az... tovább >>