bogarka

Regisztráció dátuma: 2011. július 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2011. július 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane
2020. február 23.

Minimál összetevős, minimál rutinra törekszem, nem vagyok híve a nagy rétegezésnek, viszont a problémásabb bőröm miatt nem tehetem meg, hogy elhanyagolom, nem próbálom kicsit javítani az állagát. Felnőttkori akne, vízhiány, érzékenység, mostmár még a bőröregedésre is figyelnem kell. Ez a termék megfogott, mert nem táplálja a gomba indikálta aknét, és minimál összetevős, nem túl komplex. Azt vettem észre, hogy semmivel sem működik együtt, és csak úgy jó, ha otthonra, vagy éjjelre használom az állaga miatt.( max egy cseppet tudok egész arcra elképzelni nappalra, télen ) Bőrtisztítás, aztán virágvizes permet és arra masszírozom be alaposan. Úgy tök jó, nem húzódik a bőröm. De alatta eddig sem a hialuron sav, sem az EUK 134 nem ment, akkor nem érzem hogy beszívódna. Így is hagy egy zsíros filmréteget, de az itthonra, vagy éjjelre nem zavar. Egyébként a legjobb hajvégálpoló és balzsam helyettesítő is egyben. Nagyon gazdaságos. Lush sampon korongozás után a vizes hajon oszlatok el pár cseppet és pihepuha lesz a száraz szőke hajam. Imádom. Teljesen nem issza be a bőr, ez sajnos tény, de kiegészítésnek remek termék, azonnal megszünteti a húzódó bőr érzését, egy agyagos vagy savas pakolás után. Pattanásokat, mitesszert viszont egyáltalán nem okoz, mondom ezt úgy hogy én tényleg sokféle krémtől és olajtól tapasztaltam már ezt. Fura, mert nehéz olajnak tűnik, de viselni sem olyan mint pl egy mandulaolajat, vagy kókuszolajat, nem olyan nehéz, hanem úgy érzem könnyű marad mellette a bőröm....nem tudom jobban megfogalmazni. De kellemesebb érzés viselni. Alá érdemes tényleg virágvizet fújni, vagy ásványvizes permetet és a nedves bőrbe masszírozni. Ja, azt hiszem primerként is el tudom képzelni, bizonyos alapozók alá, bizonyos bőrökhöz ( akinek száraz, pikkelyes, húzódó, de aknéra hajlamos, talán ez segíthet rásminkelni, de ez tényleg egyedi )

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2020. február 23.

Ár érték arányban szuper hámlasztó. Imádom az illatát, a színét, az állagát. Jó hogy látni a színe miatt, hogy mennyire kell eloszlatni. Az igazság az, hogy mivel érzékeny és olykor sebes, pattis a bőröm, féltem hogy nagyon marni fogja. Előtte 1 hónappal elkezdtem ( újrakezdtem) a G&G Cheer up-ját felváltva a Paula's 8%-os AHA géljével felváltva. Ezek után meg sem kottyant neki ez a cucc, aminek nagyon örülök. Kicsit talán bizserget. Eddig 4szer használtam, betartom a hatóidőt, a heti kétszeri használatot, de sajnos csodát nem művelt az akne utáni piros foltjaimmal :( Alapozni sokkal de sokkal egységesebben lehet a bőröm,re ami már önmagában leőny, és mintha elkezdtek volna felvelé vándorolni mély csúnyaságok, de ennyi. A pattanások egyelőre jönnek, ha jönniük kell, és hát a bőröm teli van piros foltokkal egyelőre, azt hittem látványosabban el fog tűnni a hámlasztózástól. Mégis, nekem eddig leginkább ezek a termékek váltak be, aztán hosszabb távon meglátjuk. Ami tény, hogy nagyon nagy hidratálni kell, különben utána feszül, húzódik a bőröm, szóval azt nem szabad kihagyni. Nem rossz, nem rossz, szerintem újravevős, de azért ez sem csodaszer. Enyébb esetekben szerintem tökéletes megoldás. :)

Bioderma Cicabio Lotion

Bioderma Cicabio Lotion
2020. február 17.

Összességében nem lenne egy rossz termék, de azért adtam 3 csillagot, mert szerintem funkcióját nem tudja betölteni, mert "viselhetetlen". Akár milyen vékonyan kenem fel arcra, egy idő után apró finom por pereg, mállik le az arcomról. Ezt valószínűleg többé kevésbé be is lélegzem. Egy-két éjjel lefeküdtem, hogy felkentem a lotionból éjjelre is, reggelre az egészet a párnámba dörgöltem, és biztosan tüdőztem is belőle jócskán. Szerintem ez tök veszélyes. A testen bárhol sebekre jó lehet, de az arc közelében én kerülném a tartós használatát, olyan mintha krétaporral kennlm az arcom. Inkább a mezei neogranormon, bár annak hatása kevésbé látványos, én ezt max néha néha, illetve valamilyen krémesebb maszk alapként tudom elképzelni az arcra, másképp nem. Elhasználgatom, de szerintem újat nem fogok venni belőle, és én mindenkit óva intenék a tartós használattól.

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ