bridzsitta

Regisztráció dátuma: 2022. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2022. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Sarah Jessica Parker Covet Pure Bloom

Sarah Jessica Parker Covet Pure Bloom
2022. november 30.

Hatalmas szerelem. De annyira, hogy fürödni szeretnék benne. Viccet félretéve kedvelem a szilvás nyitásokat, de itt azonnal összeölelkezik a tubarózsával, ami szintén a szívem csücske. Olyan lágy mélységet ad az illatnak, hogy egészen elbűvölő. Nos, SJP stílusa nem az én világom, és már régen túl vagyok azon a koron, hogy az illatommal akarjam berúgni az ajtót, vagy azzal akarjak bemutatkozni. Viszont a hangulat, amit egy parfüm kelt, sokkal fontosabbá vált. Innentől kezdve mindegy, hogy celebparfüm, mainstream illat, vagy niche alkotás, a lényeg, hogy érzéseket keltsen bennem, no és lehetőleg az ne az undor legyen😁. Szívem szerint tíz csillit adnék neki ❤️

upd.: Nagyon vártam a hideg időt, reméltem még szebben fog illatozni rajtam. De sajnos nem tett neki jót, "bekeményedett", erős uniszex illattá vált rajtam, a nőies báját a nyárban hagyta :(.
Sebaj jövőre ismét előveszem, úgy látszik, a meleg tavasz-nyár az ő ideje.

Bottega Veneta Illusione EDP

Bottega Veneta Illusione EDP
2022. november 24.

Up.: Lassan egy éve használom őt, szélben, esőben, kánikulában...na jó, havat nem sokat látott 🙂. Arra kellett rájönnöm, hogy különböző hőmérsékleten, más-más páratartalom mellett rajtam mindig iszonyat tartós. Annyira, hogy még fürdés, alvás után is bezavar a másnapi parfümbe.
Az meg minden időjárástól független, hogyan dolgozik aznap rajtam, viszont soha nem dobja ki nekem a jellegzetes citrus-ribizli vonalat.
Ami viszont mindig jelen van, az egy fűszeres, davanás (??), olasz bőrös (??) illat. A változó része pedig az, hogy aznap áradóan nőies, vagy izgalmasan uniszex illatot kapok.
Különleges, nagyon szeretem, és borsosabb ára ellenére is mindig kell, hogy legyen itthon.
ACHTUNG: csuklón nagyon más az illata és illanékonyabb, egyszerűen kell neki az igazi testmeleg. Nyakon, dekoltázson varázslatos.

Ez az illat egészen elbűvölő. Illik a nevéhez. Különc. Kicsit féltem a narancs-virágtól, mert rajtam nagyon be tud édesedni, de az olíva gyönyörűen kordában tartja. Ez a kettő ad is neki egy kis finom fűszerességet, de csak olyan aláfestés-szerűen. Közepes a hatósugara, aminek én külön örülök. A csuklómra csak egy kis picit spricceltem, ott 5 órát tartotta az illatát, nekem onnan illan el a leggyorsabban. Nyakon, dekoltázson nagyon sokáig illatozik. Külön öröm a számomra, hogy én viselhetem őt, nem akar túlnőni rajtam.Engem bizony megvett kilóra :)

Franck Olivier Giorgia L'imreratice EDP

Franck Olivier Giorgia L'imreratice EDP
2022. november 24.

Volt egy időszak, amikor szinte vadásztam a Franck Olivier illatokat. Na ez a szépség is annak a korszaknak az "eredménye". Megszállottan kerestem azokat a gyümölcsös összetevőkből álló parfümöket, amik képesek arra, hogy összhatásukban finom virágillatot produkáljanak.
Giorgia császárnő pedig tökéletesen adja ezt.
Még a fragin is alig találtam értelmezhető véleményeket, ezért kénytelen voltam személyesen utánajárni :).

Talán vagyunk egy páran, akik ismerik az ősidők lila-lepkés Claudia dezodorát (vagy emlékeznek rá). Na, ilyen az illat felfújáskor. Mégsem kezdek el hörögve levegőért kapkodni, mert nagyon szépen árad - ebben a szórófej tökéletes porlasztása is segít.
Majd visszacsitul egy finom halvány-lila illattá, de szépen projektál, nem bőrközeli, de nem is tolja túl magát. A fragrantica szerint pacsuli is van benne, hát én szerencsére nem találkoztam vele direktben. Ha van is benne, szépen belesimul.
Egy kép jut az eszembe róla, Szinyei-Merse Pál - Lila ruhás nő. Ennek a replikái szerintem a nyolcvanas évektől ott függtek minden városi nagymama falán :D.
Viccet félretéve rajtam nagyon elegáns, lila fényű illat, komoly, de nem komor, karakteres, de nem elnyomó, nagyon jól hordható.
Van egy olyan érzésem, hogy bőrkémiától függetlenül mindenkin szépen viselkedhet.
Nem tudom nem szeretni.

Ápdét :(
Sajnos megjött a hideg, előjött a pacsuli és őkelme nem talált méltónak magához...
Kolléganőm azonban magához édesgette Giorgia császárnőt, és megtalálta élete illatát - ez az egyedüli öröm az ürömben :)
Nem vonom vissza az öt csillagot, mert megérdemli a hűtlen céda :D.