brigi50c

Regisztráció dátuma: 2012. november 1.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. november 1.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Cocochoco Keratin Therapy

Cocochoco Keratin Therapy
2020. június 30.

2019.12.30

Bő egy hete csináltattam a kezelést egy belvárosi szalonban Budapesten. Nem volt drágább, mint amiket jócskán vidéken csináltattam sok évvel ezelőtt, ami pozitívum. A másik pluszpont, hogy nem volt büdös közben és utána sem (bár az egyik szememet pár percig nagyon égette). Nagyon nehéz volt kibírni három napot a hajam hátratűzése nélkül, a párát és nedvességet kerülve, el kell, hogy mondjam, ezt nem is tudtam 100%osan betartani, mivel éjszakánként izzad a nyakam és begöndörödik tőle a haj hátul, plusz azokban a napokban őszi esős idő volt december végén (mint tudjuk, globális felmelegedés), és hiába óvtam magam, párás volt a levegő is. Az sem könnyű, hogy normális szulfátmentes sampont kell találni, ugyanis bár anyukám miatt volt 1-2 natúrsamponos termékmintám, azt tudni kell, hogy az én hajam 2 nap után tocsog a zsírtól, és az ilyen kis gyógynövényes cuckerájok ezt még rontják is, még akkor is ha zsíros hajra vannak. VISZONT. Eltelt azóta jópár hajmosás már, és ha az ember normálisan szárítja a haját, telecseszi hajolajjal (mint ahogy nekem a szalonban a hölgy), akkor nemcsak viszonylag egyenes marad, de rendkívül selymes, puha és megkockáztatom, még szép is. Ha még legalább egy hónapig így marad, akkor hajlandó vagyok többször is megcsináltatni ezt a kezelést és akár végleg SLS-mentes samponra váltani.

Egy dolog foglalkoztat még, hogy hogy fog a hajam reagálni a csöppet sem természetes, kedvenc 300 Ft-os színezőmre, mivel vörös hajam van, és a kezelés jócskán sárgarézzé változtatta az egyébként is kissé megfakult hajamat. Ha még a színezés után is érződni fog valami plusz, akkor teljes lesz a szerelem.

Update 2020.06.30.

Pontosan fél évvel és egy újabb kezeléssel később már részletesebb, autentikusabb tapasztalatokat tudok mondani. Körülbelül bő két hónapig tartott ki a hatása, amikor azt éreztem, hogy jobb állagú a hajam, és sokkal kezelhetőbb. Az egyenesség csak korlátozottan valósult meg, még januárban éreztem. Az első kezelést egy 6. kerületi szalonban csináltattam egy olyan csajszival, aki amúgy a Rogán Ciliék haját is csinálja, szóval menő fodrászról beszélünk. A kezelés hosszú ideig tartott, minimum két óráig, és nagyon alapos volt. A 300 Ft-os hajszínezőm se vágta tönkre az eredményt, szóval zavaró rezesedés esetén folytatom majd.

A második kezelésemet bő egy hete csináltattam kicsivel arrébb ugyanúgy a 6. kerületben egy kuponos helyen, ha rákeresel hogy Cocochoco kupon, akkor sztem Budapesten ez az egyetlen olyan hely amit kiad a Google. A kezelés kb feleannyi időbe telt, viszont összességében a hajhosszomra felszámított felárral, és egy plusz split enderes hajvágással 2000 Ft-tal jött ki olcsóbbra, mint a másik helyen, ami nem egy egetrengető különbség. Finom illatú volt a keratin, mint a múltkor is, de sokkal kevesebb került a hajamra, pont csak amennyi befedi. Én így laikusként, kettő hajmosás után azt mondom, hogy most is puhább és kezelhetőbb a hajam, de nem egyenes, és szerintem bő egy hónapig tarthat majd ki. Ami kicsit gyanús volt számomra, hogy ezen a második helyen a többi, tradicionális keratinos hajegyenesítés mellé adják párezer Ft felárért, szóval csinálnak egy brasil cacaut pl. és arra rakják rá ezt... Ez valahogy nem hangzik jól, szóval megerősítenék egy korábbi hozzászólót abban, hogy nem mindegy, hol csináltatod. Én inkább a minimálisan drágább helyet fogom majd választani.

Rimmel Lasting Matte Alapozó

Rimmel Lasting Matte Alapozó
2020. június 25.

Valóban matt, viszont nem lasting. Csontszárazra szárad le az elején, de púderrel (és alatta matt primerrel) ráncokat képez az arcomon, és fura textúrát az államon illetve a homlokomon. A színe jó, tetszik ez a sűrű állag, de körülbelül ennyi. Megpróbáltam önmagában is és a Catrice HDvel is keverve, de nem tetszik az orrom körüli szeparáció. Megpróbálom majd többféleképpen is hasznosítani, pl alákrémezve vagy neadjisten púder nélkül.

Update: mínusz 1 csillag mert retekül néz ki az arcomon, megülepszik nagyon feltűnően, mindig kapok rá kommenteket hogy hű de le vagyok vakolva. Én a full coverage-et szeretem de a jó alapozó nem nyújt "nagyon kisminkelt" hatást.

Revolution Conceal and Define Folyékony Korrektor

Revolution Conceal and Define Folyékony Korrektor
2020. május 18.

2020.04.11.
Én ma tulajdonképpen alapozóként használtam az arcom közepén. Tetszett a nagy fedés, a matt finish, világos is volt és szép bőrképet eredményezett. A nap első felében matt is maradt, viszont estére már befénylik, és azt mondta a kedvesem, hogy "hű de krémes az arcod", de más korrektortól láttam már fokokkal rosszabbat is. Nekem igazából tetszik, de nagyon kicsi kiszerelés és ahhoz viszonyítva drága is. Egy Essence vagy Catrice olcsóbb, bár abban nem vagyok 100%ig biztos, hogy ugyanígy működnek mint ez. Ez az első élményem Makeup Revolution termékkel, szerintem rendben van. A szememen is használtam primerként, úgy is működött. Hogy újravenném-e, azt az fogja eldönteni, hogy mennyi idő alatt fogy el, mert ha hamar, akkor biztos nem veszem újra (online rendeltem olyan helyről, ahol 10k felett kell rendelni ingyen postázáshoz).

2020.05.18.
Nem veszem újra, cirka egy hónap után alig van már benne.