Brock-baba

Regisztráció dátuma: 2014. július 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. július 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

La Roche-Posay Anthelios Mattító Hatású Gél-krém SPF30

La Roche-Posay Anthelios Mattító Hatású Gél-krém SPF30
2014. november 7.

Ennek a krémnek a korábbi fluid változatát kerestem, de mivel annak a gyártását megszüntették (nagy hiba!!!!), ezt ajánlotta helyette a gyógyszerész. Úgy gondoltam egy próbát megér, ígyhát elhoztam. Hát nem egy egyszerű eset!! :)) A felvitele igencsak nehézkes, az állaga nagyon sűrű, tömött krém, szinte egybe áll, ahogy kinyomjuk a tubusból. Eldolgozni nagyon nehéz, mert fehér csíkszerű nyomokat hagy maga után. Célszerű nagyon pici mennyiséget, nagyon gyors mozdulatokkal fölvinni. Nem állítom, hogy matt, sőt, nagy melegben igen gyorsan fénylővé válik tőle az arc. A fényvédő funkciót maradéktalanul betölti, meg sem barnul az ember arca, ha ezzel bekeni, ennek ellenére engem cseppet sem győzött meg! Túl nehéz, túl sűrű, nem hagyja lélegezni a bőrt, ami problémás bőr esetében kifejezetten hátrányos! Sminkelni úgy ahogy lehet rá, akkor kevésbé fénylik át. Az én bőröm nem szerette, apró piros foltok jelentek meg rajtam. Úgy érzem, megy a süllyesztőbe! Nem volt nagy ötlet a gyártótól, hogy változtatott rajta! A fényvédelme miatt adok csak rá 4 csillagot!

Update: Gondoltam, hogy ha már beruháztam erre a krémre, akkor elhasználom. Ez egy jó gondolatnak bizonyult! :) Megtanultam "bánni" vele. Csak egészen picikét szabad kenni belőle, és igyekezni kell minél jobban eldolgozni, így nem hagy fehér nyomokat és egész nap megbízhatóan mattít. Sőt az sem mindegy, hogy milyen arctisztítót használ az ember fia vele együtt! :) Nekem egyre jobban tetszik, még az is lehet, hogy újra fogom venni, ha elfogy, bár az beletelik szerintem akár több, mint fél évbe is. :)

Eucerin DermoPURIFYER Peeling

Eucerin DermoPURIFYER Peeling
2014. november 7.

Nemrég vettem az itteni pozitív vélemények hatására. Az ára 2.780.- volt a gyógyszertárban, még belefér. :) Szóval, még csak ismerkedem vele, de kezdi elnyerni a tetszésemet. Az állaga jó, kellemes, nem túl folyós, pici is elég belőle, az illata először kissé tolakodó, de gyorsan elillan. Jól és alaposan tisztít, tényleg tisztának érzem utána az arcomat, még egy extrém izzasztó nap után is. A miteszerekre jó hatással van, gyorsan leszárítja őket, a pattanásokra különösebb hatást nem láttam, hogy gyakorolna. Azt tapasztaltam, hogy jobb csak egy nap egyszer használni, mert amúgy sok lehet, száríthat, úgyhogy én felváltva használom az arclemosó zselével együtt. Nem állítanám, hogy annyira hatalmas erővel radíroz, de mivel az én bőröm érzékeny is, nekem ez így pont megfelelő. :) Szerintem újra fogom venni, ha elfogy.

Update: Már egy jó pár hónapja használom, és a "rabjává" váltam! :) Egyre szebb tőle a bőröm, ha jönnek is pattik, sokkal gyorsabban elmúlnak. A bőröm sokkal üdébb a használata után, a ráncocskák simábbnak tűnnek. Szeretem!!! :)

Eucerin Speciális Hidratáló Arcápoló FF30

Eucerin Speciális Hidratáló Arcápoló FF30
2014. november 7.

Tegnap vettem meg ezt a krémet, az itteni pozitív vélemények hatására. Árban elég kedvező volt, az állaga és az illata kellemes. Ma ki is próbáltam. Be kell vallanom, hogy elég nagy csalódást okozott! A bőröm szárazabb volt, egy nagyon picit használtam csak belőle, ennek ellenére igen hamar kifejezetten zsíros érzetet keltett, sőt ragacsos volt tőle az arcom, amit egyáltalán nem tudok tolerálni. A pattanások pirosságát sem csökkentette, sőt még jött is ki újabb a nap folyamán. Szóval én többet vártam tőle, de kidobni semmiképp sem tudom, mert a szárazabb és problémamentes bőrű édesanyámnak tökéletes! :))