Bundesfrau

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 4.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 4.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás
Megnézem
Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Bioderma Sensibio Gel Moussant Kíméletesen Tisztító Micellás Habzó Gél Érzékeny Bőrre

2021. augusztus 5.

Korpás szeborreás és rozaceás bőrrel szinte lehetetlen olyan terméket találni, ami nem irritálja, nem szárítja az amúgy is problémás bőrömet. Egy független szépségtanácsadóval történő konzultáció során kaptam ajánlást erre a lemosóra és kipróbálása után megtört a jég: végre megtaláltam azt, ami néhány perc alatt az agyonirritált, kivörösödött bőrömet is azonnal helyre teszi. Felvitele során is kellemes, nem hagy maga után ragacsos érzetet, nem húz, nem feszít lemosás után, nem éget, nem szárít. A double cleansing második lépéseként egy álom. Még az apró hajszálereket sem látom utána olyan erőteljesen az arcomon, mint a használata előtt. Nekem nagyon bevált és újravevős lett, nagyon szereti a bőröm. A Sensibio Light krémmel kiegészítve egészen jól kordában lehet tartani a problémás bőrömet is általa. Vízhiányos bőrre csak ajánlani tudom.

Anastasia Beverly Hills Norvina Pro Pigment Palette Vol. 1

Anastasia Beverly Hills Norvina Pro Pigment Palette Vol. 1
2020. augusztus 10.

Anastasia Soare márkája és én évekig nem tudtunk mit kezdeni egymással. A szemöldökös vonalat ismertem és szerettem is, de a szemhéjpúderpalettáik nem tudtak megszólítani. Nekem mindig túlságosan visszafogott volt az ő színskálájuk, a termékeik csomagolása is túl egyszerű az ízlésemnek, ezen felül inkább meleg tónusokkal operáltak, amik a magamfajta, hideg színtípusoknak nem kifejezetten előnyösek. Tavaly aztán rájöhettek, hogy ideje megszólítaniuk végre az élénk színeket előnyben részesítőket is. Piacra dobták hát a Rivierat, majd az Alyssa Edwardsszal és Jackie Aina-val közös kollaborációik gyümölcseit - utóbbiakat magam is beszereztem -, s a főnöknő lánya, Norvina is elindította saját kollekcióját. Ez utóbbi vonal első darabjaként jelent meg ez a paletta.
Az Alyssa-palettával való szerelembe esésem nyomán már érdeklődésem középpontjába került ez a darab is, de amikor először megláttam, nem akartam elhinni, hogy ez az ABH terméke, mert a kialakítása, megjelenése a leggagyibb Revolutionös vackokra emlékeztetett. A képekről a csomagolás igénytelennek tűnt, hiszen, aki olyan színes egyéniség, mint Norvina, attól sokkal többet vártam. Így egyáltalán nem is gondoltam rá, hogy birtokba kéne vennem.
November utolsó napjaiban, a black friday hétvégéjén aztán ott nézett rám Hollandiában az egyik ICI Paris XL üzlet polcán és amikor kézbe vettem, már sokkal tetszetősebbnek tűnt külsőleg. A csomagolás szemtől szemben masszívnak látszott, ez nagy pluszpontot eredményezett nálam, mert ebből érzékelhető volt, hogy ezt hosszútávú használatra tervezték, nem fog idő előtt szétesni, széttörni, talán még valamelyest a leejtést is bírja. Súlyát tekintve érződött, hogy van benne anyag, de mégsem volt olyan nehéz, mint mondjuk P Louise Love Tapes palettája, egyszóval, élőben már nem tűnt gagyinak, tartalmát tekintve pedig már addig is megszólított, így, kihasználva az akciót, megvettem. (75 euro helyett 55-be került csak emlékeim szerint.)
Onnantól kezdve gyakran áldottam az eszem, hogy rátettem a kezem. Alapdarabbá, tulajdonképpen életem palettájává vált. Ahhoz képest, mennyire nem volt egyértelmű első blikkre, hogy ebből ekkora szerelem lesz, magam is meglepődtem, mennyire a mindennapjaim részévé vált ez a csodás sminkeszköz. Konkrétan ez a legluxuskinézetűbb palettám eddig, pedig sminkesként azért birtoklok már jónéhányat. Ami a képekről olcsó műanyagnak tűnt, az kiderült, hogy egy masszív fémtok, amiben 25, a szívemnek legkedvesebb árnyalat kapott helyet. A paletta elegáns, igényes, sőt, szép. A tanulság mindebből: ne ítéljünk elsőre és ha tehetjük, vásárlás előtt próbáljuk ki, győződjünk meg a minőségéről személyesen!
Aki mondjuk már vett a kezébe ABH-terméket, az vélhetően nem csalódott, pláne, ha szemhéjpúderekről van szó. Mivel e cég más préselési technikát alkalmaz a szemhéjpúderek kialakításakor, a poranyag észbontóan pigmentálttá válik. Nekem ez volt a legfontosabb, hogy nekem való, vibráló tónusok és erőteljes színmélység jellemezze, e téren pedig minden kívánalmamnak megfelel.
Nagyon könnyű a színekkel dolgozni, temérdek smink elkészíthető vele. Norvinának kedvenc színe a lila, azonban szerintem nem a lila tónusok azok, amikben ez a paletta a legerősebb. Meglepő módon a pinkek, narancsok és a piros, amik miatt érdemes kifejezetten ehhez a palettához nyúlni. A lila színek nekem nem is igazi klasszikus lilák, ezzel szemben pl. az Alyssa-palettában egy nagyon ikonikus, karakteres lila árnyalat kapott helyet, azt el tudtam volna képzelni ebben is, mint olyasvalaki termékében, akinek a kedvenc színe a lila. De ez már csak személyes preferencia kérdése.
Összegzésül, ha egy lakatlan szigetre csak néhány terméket vihetnék magammal, ez bizonyosan köztük lenne. A felszerelésem alfája és omegája, a palettáim non plus ultrája. A valaha volt legpigmentáltabb cucc! Szerintem örök társak leszünk – ha valami beválik, hűséges típus vagyok. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki e a párját ritkítóan különleges csodát ki tudja használni.

Too Faced Christmas Star Face & Eye Palette

Too Faced Christmas Star Face & Eye Palette
2020. augusztus 9.

A Too faced évről évre mesés karácsonyi szettekkel rukkol elő, ez alól a 2019-es év sem volt kivétel. Amint megláttam ezt a palettát a promóképeken, egyből tudtam, hogy le kell majd rá csapnom, amit egy októbervégi, bécsi Douglas-látogatás alkalmával meg is tudtam tenni. Akkoriban épp akció volt minden spirálra és minden olyan szettre, amiben szerepelt egy spirál. Így, hiába volt ez is az aktuális újdonságok között, mégis járt rá a 10 euro kedvezmény, mert benne volt egy mini Better than sex. Utóbbi terméket alighanem nem kell bemutatni a márka ismerőinek, nekem az egyik legnagyobb kedvencem.
A spirál mellett a szett része volt egy szintén mini Rich & Dazzling szájfény is, csakis e karácsonyi kollekció részeként kiadott Ginger Snap árnyalatban. Ugyan nem szeretem magamon a szájfényeket, de ezt a matt folyékony rúzsok fölé szívesen felapplikálom, mert nagyon különleges az a jeges, kékes fény, amit kölcsönöz az ajkaknak.
A palettával nem csak a szemünket, hanem az arcunkat is teljesen kisminkelhetjük.
A csomagolása egyszerűen meseszép, tündéri a kicsi mézeskalácsfigura az elején, nem is tudom, láttam-e valaha ennél szebb csomagolású palettát. Bár magam az élénk színeket részesítem előnyben, ebben kifejezetten különleges, még nekem is tetsző neutrális árnyalatokat is találtam. Rosegold színválasztékkal is rendelkezik a paletta, a fehér North Pole árnyalat pedig highlighterként is teszi a dolgát. A lila, a zöld és bordó színek szintén különleges tónusok, ilyeneket nem látni minden palettában. Pluszpont, hogy a matt és a csillámos színek is azonos arányban kaptak helyet benne.
Az illata fenséges, igazi mézeskalács illat, ami még így, 7-8 hónap használat után is erőteljesen érződik és a bőrre felvíve is hosszú ideig tart. A bronzerek tónusai is egyediek. Kedvenceim egyikévé avanzsált a palettában található Up To Snow Good, de a Chestnuts Roasting is tökéletes, egy igazi, hideg árnyalatú barna bronzer.
A highlighterek a Too faced valaha volt legjobb highlighterei. Kedvencem közülük a Lit Up. Eddig soha nem voltam megelégedve a Too faced highlightereivel, amik afféle láthatatlan kis valamikként pislákoltak a bőrön, ha rájuk vetült némi fény. Ennél a palettánál, úgy tűnik, az alkotók végre megértették, milyen hatást várna el az ember egy high end highlightertől.
Összességében, ez a paletta nagyon rendben van. Bár a csillogós színeket leginkább csak laposecsettel lehet felvinni a szemhéjra és többször is vissza kell építeni, mire látványossá válik az eredmény, ez általában a csillámos szemhéjpúderek sajátja, így nem lepődhet meg az, aki már találkozott ilyen összetételű árnyalatokkal. A bordó szín inkább barna a felvitelt követően, a zöld és lila csillámos színek is lehetnének némileg pigmentáltabbak, ám ez bocsánatos bűn számomra annak tudatában, hogy ez a szett mennyire kompakt. Gyakorlatilag egy teljes smink elkészíthető vele, csak egy alapozót, púdert, szemöldökre való terméket és esetleg egy szemhéjtust kell hozzá kombinálni egy komplett smink elkészítése érdekében.
A paletta jól kihasználható, a visszafogott, szinte láthatatlan sminktől kezdve a drámai színkombinációig mindenféle megalkotható vele. A szemhéjpúderek mérete éppen optimális, picikének tűnnek, de sokáig elegendőek.
Az ára emlékeim szerint 45 euro körül mozgott. Ha megnézzük, mennyi mindent kapunk ebben a szettben egyszerre, akkor úgy érzem, megfelelő. (Egy olyan akciónak keretében pedig, mint én jutottam hozzá, egyenesen főnyeremény.) Ha a kis spirált és szájfényt egyesével akarnám megvenni, azok darabonként minimum 4500 Ft-ot kóstálnak bármelyik ország sminkboltjaiban. Tehát gyakorlatilag a két minitermék áráért még kapunk egy kívül-belül csodás palettát, amiben 20 szemre és 5 arcra való termék is akad. Én nagyon örülök, hogy a birtokába jutottam, pedig nem volt teszter, azaz gyakorlatilag zsákbamacskát hoztam el. Ha valaki másodkézből még hozzá tudna jutni, javaslom, tegye rá a kezét. Már csak a szemet gyönyörködtető külseje miatt is érdemes.