Burya

Regisztráció dátuma: 2014. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Love Beauty And Planet Coconut & Ylang Ylang Tropical Hydration

Love Beauty And Planet Coconut & Ylang Ylang Tropical Hydration
2019. november 10.
(!)

Tesztelésre kaptam a Krémmániától. A géles állaga nekem is újdonság volt, de hozzá lehet szokni. Jól tisztít, egy kicsit csúszós érzetet hagy maga után, viszont pihe-puha a bőröm tőle. Az egyetlen hátránya az illata, habár ez meglehetősen szubjektív, de nekem ez biztosan nem "friss" illat, inkább olyan édes, vaníliás, ylang ylangos, télen meleg paplanba bújós illat. Kókuszt én nem érzek benne. Kis mennyiség is elég belőle, úgyhogy ki fog tartani jó ideig, de ha elfogy, valószínűleg kipróbálom más illatban. Aki kedveli az édes, krémes illatokat, azoknak nagy kedvenc lehet!

Cartier Baiser Vole Lys Rose EDT

Cartier Baiser Vole Lys Rose EDT
2019. november 8.

Ezzel az illattal évekig hadilábon álltam. A liliomot imádom és a leírás alapján ez egy tökéletes, hűvös, liliomos, finoman gyümölcsös, kecses, nőies illat volt. Ámde a próba során alighanem romlott teszterből fújhattam, mert valami irdatlan büdös, poshadt növény szag csapott meg. Sajnos ahányszor csak próbáltam parfümériában, így jártam vele. Viszont egyszerűen nem fért a fejembe, hogy ha tényleg ennyire szörnyű, akkor mire fel ez a sok csillag neki, így hát az egyik rendelésem mellé bedobtam a kosárba egy 1 ml-es kis kenős mintát. Na, akkor sikerült találkoznom az itt emlegetett szépséges illattal! Szerettem, el is használtam, de azóta is ahányszor parfümériában jártam, kivétel nélkül büdösnek éreztem, a csaknem teli - tehát nem is régen - bontott üvegekből fújva is, és így jártam a Baiser Volé sorozat összes többi tagjával is. A héten azonban szert tettem belőle egy kis 5 ml-es fújósra itt, ami reményeim szerint végre pontot tesz eme rejtély végére. Hát kérem, én szerelembe estem! Akármi baja is volt a tesztereknek, most már bizonyos vagyok benne, hogy EZ az az illat, amit kerestem, ez a hűvösen elegáns liliom, ami a málna édes gyümölcsösségétől mégis valahogy játékos marad. Szemezek a többi Baiser Volé-vel is, mert már régóta szeretnék egy szép liliomos illatot a gyűjteményembe, de még nem tudom, melyiket vegyem meg. (Az viszont biztos, hogy csakis fújósban tesztelem őket.) A tartóssága szuper, még fürdés után is meg-megcsap az illata.

Yves Saint Laurent Paris EDT

Yves Saint Laurent Paris EDT
2019. október 22.

C.C. Catch, válltömés, kék szemfesték. Ez kérem a '80-as évek üvegbe zárva. Egy időkapszula. Púderes virágcsokor, de nem a babapopsi púder, ami manapság oly népszerű, hanem virágporos. Nehéz körülírni, pedig maga az illat egyszerű, mint a tök. Rózsa, szárával, zöld levelével, aztán ibolya, kicsit nedves, földes alapon, de a mimózától végig poros és édes, bár közel sem annyira, mint mondjuk Guerlain virágillatai (pl. Champs Elysées, Insolence, Idylle stb.). Nekem ez nem az elegáns francia hölgy illata, hanem Madonna a legvagányabb időszakában, a Kétségbeesve keresem Susant! és a Papa Don't Preach idejében '85-86 körül. Én a magam részéről meg vagyok veszve a '80-as évekért, a színek, illatok, hangulatok egyszerűen utánozhatatlanok, minden vibrált és mozgásban volt. Ez az illat már régen kifutott, a LVEB, Sí és egyéb cukormasszák korában inkább csak az lep meg, hogy még gyártják, de én nagyon örülök neki! Azért igyekszem tekintettel lenni másokra és csak akkor fújom, ha egyedül vagyok otthon és az ágy tetején ugrálva hajkefébe énekelem a Girls Just Wanna Have Fun-t. :)

1 MÁRKA