bvril

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 19.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 19.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Nature Box Avokádó Regeneráló Hajkrém

Nature Box Avokádó Regeneráló Hajkrém
2019. december 5.

CGM, ezért próbáltam ki, de én is úgy érzem, hogy nem oszt, nem szoroz. Főleg az árához képest gyenge.

3A-3B göndör hajam van, sampon-balzsamos hajmosás után ezt használom leave-innek, próbáltam csurom vizes és simán nedves (a törölközőszáraznál vizesebb, "damp") hajra is felvinni, különböző technikákkal. Jó sokat használok. Valamennyit nyilván hidratál, de szerintem jobb volt az olcsó Schaumás (elvileg kimosós) balzsamom (lila Hair Smoothie), mikor benne hagytam a hajamban mosás után.
Tegnap először kipróbáltam arra, hogy mosás után, vizesen a tarkómnál lévő, különösen sérült, összetapadt, csomósodott, szöszös, kiegyenesedett néhány fürtöt bekentem vele és úgy szedtem szét őket az ujjammal (körmömmel) szálakra, hogy kibogozódjon, majd persze újra fürtbe fogtam őket, finger-coiling és nyomkodás, így egészen jó állapotba kerültek, begöndörödtek.

Azért elhasználom. Még kísérletezek vele, majd frissítek.

Soliteint Hajrögzítő Gél (Ultra Erős)

Soliteint Hajrögzítő Gél (Ultra Erős)
2019. december 5.

Valaki kérdezte, a XXII. ker. Háros utcai Rossmannban több is volt, mikor én vettem, általánosságban ott a város szélén nem szokták elkapkodni a cuccokat, mindig ott keresem először az ilyen népszerű termékeket. :)

Szuper összetevők, szuper ár. 3A-B göndör hajam van, nemrég kezdtem szigorúan CGM-ezni és úgy egyáltalán rögzítőt használni. Még nem jöttem rá, hogy nekem hogy a legjobb a használata, de tényleg jó tartást ad, nem lesz ragacsos a hajam, nem szárítja.
(Frissítem a véleményt, ha sikerül tökéletesítenem a technikáimat, vagy ha esetleg később mégsem válik be a zselé.)

Nature Box Avokádó Sampon

Nature Box Avokádó Sampon
2019. december 5.

Röviden: göndör hajra nekem nagyon bevált, nem viszket a fejem.

Bővebben:

Göndör (3A-B) hajam van, nemrég CGM-ezek szigorúan, és ez a sampon megfelelt összetevőiben, a babasamponok nem váltak be, a többi opció pedig még ennél is drágább, szóval gondoltam, kipróbálom ezt, mint első szulfátmentes sampon.
Kb. a flakon egyharmadát használtam el eddig, nem tudom pontosan mióta, de már legalább 2 hónapja használom. Heti 1x mosok hajat, általában nem higítom, de úgy is próbáltam már. Próbálok minél kevesebbet használni belőle, és nyilván csak a tövekre. Kétszer viszem fel, hogy jól habzzon. (Ezt így kell írni? :D)
A hajamat semmiképp se szárítja jobban, mint az eddigi legtűrhetőbb (szulfátos) samponjaim. Amiben sokkal de sokkal jobb, hogy eddig bármit használtam (ugyanúgy heti 1x, néha 2x mostam), 2-3 nap után már eléggé viszketett a fejem, és így hámlott is (pici fehér korpának tűnő darabkákat eredményezve). Ezzel a a samponnal az egész hetet teljesen jól kibírom, csak a végére kezd el enyhén viszketni, hámlani. Kb. a 10. nap olyan (mikor néha kihúzom addig, de addigra már a hajam egésze elviselhetetlen, nem csak a tő), mint eddig mondjuk a 4.

Frissítem, ha változik valami.