cherry19

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

Lovely Surprise Me Szemhéjpúder Paletta

Lovely Surprise Me Szemhéjpúder Paletta
2019. november 17.

Úgy érzem a minőségi skála mindkét vége megtalálható ebben a kis kompakt kilencesben. Mostanában újra megszerettem a barnákat, így a képen is látható peach verziót vettem meg, szerencsére akciósan. Nagyon rég nem kísérleteztem már drogériás szemfestékekkel, de ez valamiért megfogott annyira, hogy kockáztassak relatíve ismeretlen formulával.

Kezdem a jóval, a fényesek továbbra is szuperek. Pár éve használtam a Dark Nude palettájukat és már akkor meggyőzött metallic formulájuk. Pigmentált, krémes, könnyen felvihető, tartós, nem poros, kiváló. Egy rossz szavam nincs a formulára, ami viszont nem a szívemcsücske, hogy bal felső sarokból számítva a második és negyedik szín lényegében ugyanúgy néz ki, mind a tégelyben, mind felvive. Egyetlen hajszálnyi különbség van mindössze a kettő közt, így kicsit fölösnek érzem az egyiket, szívesebben láttam volna benne egy fényes világos krémszínt vagy egy ütősebb narancsosbordó fényeset. A hatodik, csokoládébarna metallic a kedvencem, "one-and-done" napokon szeretem használni önmagában, enyhén mélyítővonalba satírozva a széleket.

Akkor a mattokról...hát nagyon csalódott vagyok. A színek gyönyörűek. Első swatcholásra meglepődtem milyen jó állaguk van és milyen szépen egyenletesen pigmentáltak a színek, kicsit a ColourPop púdereimre emlékeztetett az eredmény és megörültem, hogy hú milyen jó üzletet csináltam! Másnap reggel nekiálltam egy halo eye-nak, a terv: első mandarinszín átmenetnek, harmadik árnyalat belső-külső szemzugba alsó pillasorra, nyolcadik ugyanoda koncentráltabban, sötétíteni mindent, középre a negyedik, ötödik elsatírozni a széleket. Nos már az első lépésnél problémák adódtak. Irgalmatlan porolósak a púderek, kb. mint az ABH matt formula, ezzel nem is lenne nagy bajom, ha fel lehetne vinni a színt a szememre! Pereg-potyog mindenfele (enyhe érintéseim és gondos ecset-leütögetés ellenére is persze) és egy leheletnyi színt juttatnak fel az ecseteim. Jólvan, építgessük, csakhogy nem épül magára, olyan "csúszós" a formula. Nem "krémes", nem krétás, inkább túl ritkás, könnyed és a világért nem lesz intenzívebb a szín, akárhogy rétegelem gondosan vagy 3 perce.
Ejnye, nem baj, kipróbálok egy másikat. Ugyanez. Halványítással semmi gond nincs, nagyon könnyen el tudom tüntetni, mintha nem akarna odatapadni a szememhez. Ami még nagyon zavar, ha több árnyalatot viszek fel és nagynehezen elérek egy elfogadható pigmentációt a szememen azt elfelejthetem, hogy a kettőt átmenettel el/összesatírozzam, ugyanis összekeveredik a kettő és egy egynemű pacsa lesz az egészből, pici precíz ecsetek használata mellett. Nem tudnak megállni önmagukban a színek, nem lehet megkülönböztetni őket, ha megpróbálom kicsit is összemosni a széleiket vagy egymáshoz közel felvinni őket. A hetedik, sötétbarna egyenest színmocsarat csinál mindenből, amihez hozzáér, ráadásul azt tapasztalataim alapján eldolgozni se nagyon lehet, foltos és egyenetlen marad az eredmény.
Próbáltam nedves korrektoros alapon, megszáradt korrektoros alapon, púderezett korrektoros alapon, she primeres alapon, púderezett she primeres alapon, alap nélkül, szintetikus ecsetekkel, természetes szőrű ecsetekkel, mégis minden egyes alkalommal az egyik fényeset (+ vastag tusvonalat) kellett végül rámázolnom az egészre, hogy menthető legyen az aznapi kinézetem. Egyedül abban észleltem különbséget, hogy intenzívebben vihetőek fel a mattok, ha púderezetlen alapon dolgoztam, de ez minden szemfestékkel így van és a satírozási-rétegezési problémák ugyanúgy megvoltak akkor is.
Szívem szerint kimentenék belőle 3 fényeset (4., 6., 9.) és a többit kivágnám a hóra, katasztrófa a mattok minősége, valószínűleg soha többé nem veszek Lovely palettát.

Isana Sunsu Step 5 Nappali Arckrém

Isana Sunsu Step 5 Nappali Arckrém
2019. október 29.

Akármilyen kis koncentrációban is vannak benne a fő "hatóanyagok" ez egyelőre nagyon nagyon tetszik és abszolút nem bántam meg, hogy megvettem.
1 hete használom reggel-este és nagyon szereti az érzékeny, zsírosodó, erősen aknera hajlamos bőröm. Elsőre kicsit tartottam, hogy a sűrűbb állaga miatt túl nehéz lesz, de gyorsan beszívódik, nem hagy zsíros érzetet és napközben sem leszek tőle olajosabb, ami nagy plusz. Pont eléggé hidratál, nagyon kellemes érzetű és tapintású tőle a bőröm, könnyű rárétegezni más krémeket, illetve sminkelni is teljesen jól lehet főlé, nem kukacosodik vagy bármi egyéb kellemetlenség. Lightos cseresznyés illata van, ami gyorsan illan és egyáltalán nem agresszív, nem okozott pattanásokat sem.
Sok dm-es baleás csalódás után nem számítottam rá, hogy valaha ennyire elégedett leszek egy drogériás sajátmárkás krémmel, de *lekopogom* eddig minden szuper. Mindenképp frissítek azért ha beütne a krach :D

ColourPop All Star Matte Setting Spray

ColourPop All Star Matte Setting Spray
2019. augusztus 12.

November óta használom minden alkalommal, amikor sminkelek (átlag heti 5x) de azt hiszem igazából most jöttem rá a nyitjára.
Szóval úgy vettem észre, hogy fényévekkel jobban működik, ha 6-7-et fújok belőle, mint hogyha csak 2-3-at. Félreértés ne essék kevesebbel is annyira elégedett voltam vele, hogy újravettem, szépen egybeolvasztja a rétegeket, kicsit segített mattan tartani a sminkem napközben, na de így konkrétan órákon keresztül kishíján tökéletesen fennmarad minden erőfeszítésem az arcomon a menthetetlenül zsírosodó bőröm ellenére is. Egyedül a szám felett tudtam úgy megizzadni a buszon, hogy áttört a spray által képzett rétegen. Az illata nekem tetszik, ilyen citronellaszerű kicsit, de nem tart sokáig, szórófeje is tökjó, nem hagy nagy foltokat az arcomon, ráadásul sokáig elég egy flaskányi. Kedvenc fixálóspraym, abszolút nyertes!