Chrissy

Regisztráció dátuma: 2016. július 22.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. július 22.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Magister Products Rosé ContRoll Deo

Magister Products Rosé ContRoll Deo
2021. január 2.

Könnyű, lotion-szerű állaga van, nagyon kellemes érzés a bőrön. Meglepően gyorsan szárad, abszolút száraz érzettel, de ha hozzá érek kézzel akkor kicsit ragacsos marad a bőr tőle. Nem zavaró egyébként. Viszont fürdéskor szépen lemosható a bőrről, aminek én örülök, mert vannak dezodorok, amelyek a vízzel érintkezve ragacsosak lesznek, semmilyem szappannal nem tudom őket lemosni, ráadásul közben a kezem is olyan viszosan fura lesz tőlük, ezt nagyon utálom.
A Rosé Control a ruhákat sem színezi el, ez megint egy plusz pont. Epilálás után sem bántja a bőrt, nem szárít és nem irritál.
Az illata nagyon visszafogott, természetes, tipikusan olyan, amilyet az ember elképzel egy ilyen rózsaszín rózsa képpel a háttérben hirdetett natúr deónak. Nem rózsa illatú, hanem bazsarózsa és mellé a praliné, amit én nem tudok kivenni, de így együtt egy nagyon finoman virágos, édeskés fuvallat púderes aláfestéssel. Nem az a hú de finom, inkább olyan halvány tisztaságillat, ami keveredik rajtam aztán a bőröm illatával és a ruháim illatával, szóval nem egy domináns illat. Parfüm mellé ideális lenne. Igen, feltételes mód. Most jönnek a negatívumok. Sajnos nem elég hatékony. Én stressz izzadós vagyok, akkor viszont teljesen le tud verni a víz. Egyébként pedig normális mértékű az izzadasom, nyilván kimelegedéskor, takarításkor és sportoláskor izzadok. Ez a deó viszont nem bír ki egy mondjuk 8 órás időintervallumot otthon tesztelve egy nyugis hétvégén, minimális házimunka és főzés mellett. Elkezd büdösödni a délután folyamán, de elég érezhetően. Ha újrakeni az ember, akkor rendben, estig bírja. Hétvégére, amikor menteset szeretek használni egynek jó. Szerintem nem veszem újra. Sajnálom különben, mert az állagát, illatát kedvelem, kellemes a használata és szép az INCI-je. Na és magyar termék. Így a pandémia idején úgy gondolom helyes dolog inkább magyar termékeket vásárolni, amennyiben lehetséges, hogy támogassuk a hazait. Viszont ennek az ára elég magas, főképp úgy, hogy napi 2x kell használni.

Bioderma Hydrabio Gel-Créme

Bioderma Hydrabio Gel-Créme
2020. december 28.

Nagyon kellemes gel-krem. Egy kis muanyag tubusos mintat hasznaltam el belole. Finom, lagy illata van, nem tolakodo. Az allaga valoban gel-krem es eleg suru, keves is eleg belole, illetve inkabb ugy fogalmazom, hogy keves kell belole. Ha sokat kentem, akkor ragadt es filmreteget hagyott maga utan. Hasonlit jellegeben a Clinique Moisture Surge-re, de az nalam maradektalanul felszivodott, lagyabb es kisse konnyedebb volt, nem ragadt.
A kombinalt boromon en inkabb csak az orcakra es nyakra kentem, a T-vonalat kihagytam, engem zsirositott. A teljes felszivodashoz hagyni kell idot, hajlamos ragadni kisse, de lehet ra sminkelni, foleg, ha az ember szereti a kicsit fenyesebb, dewy-s hatast. Szerintem szuperul hidratal, de hozzateszem, tobb lepcsos a rutinom, igy nem egyedul kellett helytallnia. Viszont jo csapatjatekos, minden kozmetikumommal remekul tudott mukodni.
Koserletezo tipus vagyok es rengeteg kencem van, igy bar elegedett voltam vele, nem rohanok erte a patikaba, de szivesen hasznalnam, ha meg egyszer osszehozna vele a sors.

Magister Products Menta-Lime Sampon

Magister Products Menta-Lime Sampon
2020. december 20.

Nehéz értékelni...egyfelelől tetszik, másfelől pedig nem. Pumpás a csomagolása, már nem olyan, mint a képen.
Eleinte áttetsző volt és talán kicsit gélsebb, de híg állagú, mostanra, így mondjuk 2 hónap után mintha még hígabb lenne és a színe is opálos. A pumpa köpköd, a sampon híg, így ha nem figyelek melléfolyik. Nekem problémás az adagolása és az eloszlatása mivel nagyon folyik.Én csak a fejtetőn használom, mert szárít, a haj hosszát másik samponnal mosom. Így kiadós mennyiség, de ha teljes hajhosszra használnám nem sokáig tartana szerintem. Hosszú, vekonyszálú, a töveknél zsírosodó, a hajvégeknél száraz hajam van.
Kellemes, frissítő érzés a fejbőrnek, enyhén citrusos-mentás illattal. Kicsit át szoktam mosni vele a hajam "tetejét", aztán leöblítem és a következő adag már mesésen habzik, azzal az egész fejbőröm és hajtövem megmosom, majd hagyom állni pár percig. Igy nekem bevált, talán 1 nappal ki is tolja a következő hajmosást és így egyébként nem szárít, a hajam friss és tiszta érzés utána. Mivel minden hamosás után balzsamozok a kifésülhetőséggel sincs gondom.Az árát magasnak tartom, ahhoz képest, hogy nagyon híg az állaga és gyorsan fogy. Nem kizárt, hogy újraveszem, de most kipróbálok valami mást, ami könnyebben beszerezhető és használható számomra.

2 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ

Rhodochrosite EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Rodokrozit. Egy karbonásvány, melyből nagyon szép sötét rózsaszínű ásvány, amelyből ékszerek is készülnek.A gyártóállítása szerintaz összetevő ideális az öregedés, a stressz és a fáradtság jeleinek csökkentésére, mivel véd az UVA sugárzás és az agresszív környezeti hatások ellen a bőr természetes sejtvédelmi funkcióinak stimulálásával.