clara12

Regisztráció dátuma: 2014. június 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. június 20.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Pipette Mineral Sunscreen Broad Spectrum SPF50

Pipette Mineral Sunscreen Broad Spectrum SPF50
2021. június 25.

Először is azzal kezdeném, hogy az előírt mennyiségben használom a fényvédőket, nem a "kevés is elég" csoportban tartozom! Nagyon jó fényvédő száraz és érzékeny bőrre, ráadásul nagyon olcsó még pk-val együtt is. Kifejezetten száraz és nagyon száraz bőrűeknek ajánlanám, télen talán normál bőrűek is szerethetik, valószínűleg aláhidratálás nélkül. Könnyű krém, egyszerű eloszlatni, nem csíkoz, hajvonalál is könnyű eldolgozni. Nemcsak illatmentes, de fura szaga sincs, irritációt nem tapasztaltam. Squalane alapú, jól hidratál, a mostani 35 fokos hőségben már az én száraz bőröm sem tudja igazán beszívni, így félretettem. Mikor elsőnek kipróbáltam még csak 25-30 fok volt, akkor oylan volt mint egy nehezebb* hidratálókrém (*nehezebb, mint amit nyáron felkennék), de még beszívódott, maszk alatt nem volt kellemes, mert nagyon "izzadós" érzetű volt, de hűvősebb időben szerintem ezzel sem lenne probléma. Ebben a meleg időben csak tonikot és szérumot kentem alá, nem tapasztaltam kukacosodást, pergést. Az állaga alapján nem tűnik olyannak, ami kukacosodásra, pergésre hajalamos lenne. Hagy e fehér réteget? A termék eleganciája azon múlik, hogy be tud e szívódni a bőrbe, minél jobban beszívódik annál átlátszóbb lesz. Rajtam teljes vagy közel teljes beszívódás esetén átlátszó, minimális flashback hatással. Legjobb eredményt úgy értem el, ha az egy adag fényvédőt 3 rétegben vittem fel, így nagyjából 10 perc után beszívódott. Ha csak kétfelé osztottam az egy adagot, akkor fél óra kellett a beszívódáshoz. Beszívódás után is fényes (legalábbis most nyáron rajtam az), lepúderezéssel dewy-vá lehetett tompítani. Nem ragacsos érzetű, de beszívódástól függően hagyhat maga után egy hidratálókrém szerű érzetet. Ősszel-télen nagy kedvencem lesz!

Fleur De Lin Szilárd Sampon Normál Hajra

Fleur De Lin Szilárd Sampon Normál Hajra
2021. május 31.

Bár fontosak tartom a low waste életmódot, kozmetikumok terén elég szkeptikus vagyok minden ilyen kategóriájú termékkel (ekcéma, pattanás, allergia, száraz bőr stb miatt). Kicsit félve próbáltam ki annak ellenére, hogy a hajam egyenes és könnyen kezelhető, mivel a fejbőrömön már alakult ki ekcéma, korpa, illetve nem egyszer volt száraz és feszülő hajmosás után. Szerencsére ez a termék semmilyen problémát nem okozott, pedig már három hónapja használom heti két alkalommal. Jól habzik, megfelelően tisztít, könnyű kimosni, nem hagy maga után fura réteget, az illata is egészen kellemes. Az egyetlen negatívum, hogy egy folyékony samponhoz képest a hajam szárazabb érzetű, de balzsamozás után (amit amúgy is mindig használok) helyreáll és hosszútávon sem szárította ki a hajam. Hatását tekintve hozza azt, mint az előző SLS-mentes babafürdetőm, csak ez csomagolás mentes. Meglepően lassan fogy, még elég nagy darab, valószínűleg a végét nehéz lesz elhasználni.

Update: sajnos elkezdett széttöredezni, a pici darabkákat nagyon nehéz elhasználni, de ennek ellenére újra fogom venni.

Honest Beauty Crème Cheek Blush

Honest Beauty Crème Cheek Blush
2021. május 31.

Krémpirosító rajongóként nagyon vágytam erre a termékre, mivel már sok jót hallottam róla. Nem csalódtam benne, kézmelegre szépen felolvad és könnyen eldolgozhatóvá válik. Szépen beleolvad a bőrbe, nem szedte fel az alapot, "leszáradás" után nem ragad, nem tapad, így a hajam sem ragad bele. Van egy természetes fénye, se nem matt, se nem dewy, emiatt szerintem zsírosabb bőrűek is próbálkozhatnak fele. Sokan említettem, hogy por állagú termékek felett-alatt is jól működik, erről nem tudok nyilatkozni, mivel száraz bőrűként évek óta nem nyúltam por állagú termékekhez. Viselés közben nincs oylan érzésem, hogy magától vagy külső behatásra el fog kenődni, tartós viseletnek tűnik, 6 órája kentem fel, azóta nem mozdult meg, nem kopott. Ha valaki ismeri a nudestix nudies matt pirosítóit, ahhoz tudnám hasonlítani. Nekem az nagy kedvencem, így állagra ez is telitalálat volt. A színnel sajnos mellényúltam, bár gyönyörű a Rose Pink árnyalat, nem ilyet kerestem, túlságosan hasonlít a nudestix pirosítómhoz, így meghirdettem és megpróbálom másik színben beszerezni.

Update: azóta beszereztem a Peony Pink árnyalatot. Tökéletes a színe, pont ilyenre vágytam, viszont a hivatalos képek egyáltalán nem adják vissza. Élénk, de nem neon rózsaszínes korall, szépen mutat sápadt bőrön, nagyon üde, de elég pigmentált ahhoz, hogy sötétebb bőrön is látszódjon. Az állag itt is kifogástalan.

11 ÖSSZETEVŐ