Cloudberry

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Jil Sander Simply EDP

Jil Sander Simply EDP
2020. január 5.

Nos, szerintem ez egy fantasztikus illat, főleg ennyi pénzért. Mondjuk engem elég könnyen le lehet kenyerezni bőr-ibolya kombinációval. Nekem tipikus komfortillat, hétköznapokra, irodába ideális. Ennél fogva a hatósugara nem túl nagy, a tartóssága is közepes. Az üvege minőségi. Szerintem a Jil Sander parfümök baromi jó minőségűek, elérhető áron, és már rajta vagyok hogy a Simply minden flankerjét megismerjem. A Fahrenheitet még nem ismerem, de majd megszaglászom összehasonlításképp.

Update: Hát, sokat változott az ízlésem. Jó-jó még mindig, de nem szívesen nyúlok hozzá, csak néha megszaglászom.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2019. október 29.

Kezdjük ott, hogy se a jázmint, se a narancsvirágot nem szeretem, valahogy sosem működnek rajtam/nem bírom elviselni hosszútávon. Ellenben a többi illatjegye baromira izgatott. Mikor még csak hír jött ki róla tavasszal, hogy lesz ez a parfüm, már akkor elmentettem magamnak, hogy mindenképp rá kell próbálnom. Amúgy is nagy YSL fan vagyok. Aztán bő egy hónapja végre meg tudtam illatolni, és elsőre egyáltalán nem fogott meg, de pár óra elteltével a leszáradása nagyon elkapott. Egész másnap a kabátujjamat illatolgattam. Tehát szert tettem egy fújósra, hogy tovább tesztelhessem. És nálam megtörtént a csoda, nagyon rég nem volt olyan nálam, hogy a kezdeti fellángolás után még tovább használok egy parfümöt, mindegyik futó viszony volt nálam, egy-két hét rajongás után ráuntam mindenre, megváltam tőlük. Emékszem a Nomade-ra is hogy rácuppantam, egy héttel később rá se bírtam nézni. De ő más. Még mindig tart a szerelem. Vettem is egy üveges maradékot itt. Egyszerűen jól esik, szívesen viselem, úgy érzem, hogy nagyon passzol, és még a jázmin se a narancsvirág nem bánt. Igen, picit maszkulin, de nekem nagyon bejön ez a vonal. A leszáradása engem az Alienre emlékeztet - gondolom a jázmin miatt. De csak halványan. Olvastam, hogy ehhez a parfümnél egy új desztillálási technikát alkalmaztak, hogy a levendulának a "nőiesebb" oldalát is elő tudják varázsolni -mert általában férfi parfümökben szokták felhasználni. Nagyon tartós, másnap is érezni az illatát, én minden fázisát szeretem, az üvege gyönyörű, és én úgy érzem, kiegészít. Rég vágytam egy ilyen "partnerre" a hétköznapokban, akire mindig számíthatok. Rég nem gyártott signature illatomnak (Max Mara Le parfum) bár nyomába nem ér, - bár össze se lehet hasonlítani őket - de úgy érzem, ő fogja átvenni a helyét. S bár én nem azért választok parfümöt, hogy másokra hatással legyek vagy bókokat zsebeljek be, de ez aztán egy igazán bóktermelő illat. Meglepően sokan dicsérték rajtam. Tuti lesz egy csomó flankere, kíváncsian várom azokat is.

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver
2019. szeptember 15.

Újraírnám, mert gondokoztam a hétvégén, miközben még tesztelgettem. Változtatnék azon, hogy ez csakis férfiaknak való. Belegondoltam, hogy a Baccarat-t is nagyon sok férfi használja, miért is ne? A bőrkémia a lényeg. Az, hogy hogy érzed magad benne, azonosulni tudsz-e az illattal. Tükrözi-e a személyiségedet, vagy bármilyen belső tulajdonságodat, amit pl. öltözködéssel, sminkkel, vagy verbálisan nem tudsz kifejezni. Nyilván mainstream vonalban előnyös, hogy van külön férfi és női vonal, mert így több a termék, több a reklám, több a bevétel, de szerintem tök "káros", ha besoroljuk a bizonyos illatjegyeket és kompozícióikat egy-egy nemhez, mert mi van, ha valaki nő létére soha nem nyúl a férfi polchoz és fordítva, és így soha nem jön rá, hogy igazából mennyire jól állnak neki a másik nemhez titulált kompozíciók? Miért ne lehetne virágos-ámbrás egy férfi illat? Miért ne lehetne borókás-fűszeres egy női illat? Tök jogos. Ez is hasonló probléma, mint hogy a gyerekosztályon nincs dínós kislány szoknya, csak Frozen-es, és nincs rózsaszín alsógatya, csak kék meg zöld. Miért is a piac határozza meg, hogy mi nekem a jó a nemem szerint? Ezért adok még egy pontot, mert örülök, hogy Kurkdjian próbálja ledönteni ezeket a szabályokat. A mintán rajta is van a szöveg: "Blur gender boundaries and be unconventionally free with this woody-amber eau de parfum."
Tehát ez az illat nők bőrén is jól tud működni, viszont csakis akkor, ha valaki tudja is viselni, és elég határozott személyiség, aki bírja a figyelmet.(Én pl. a hétköznapokban nagyon szívesen elbújok.) De ez ugyanúgy férfiakra is igaz. Kell hozzá karakter, mert a parfüm önmagában nem elég.

Ez egy remek FÉRFI parfüm. De semmiképp sem mondanám unisexnek. Nagyon aromás, a borokóbogyó és a fűszerek nem vesznek össze, nagyon szép egyveleget alkotnak. Én vaníliát nem érzek ki belőle, pedig lehet az tudna rajta finomítani. Úgy képzelem, hogy ennek a parfümnek a szillázsából elkapni remek élmény lehet, de ezt majd csak úgy tudom kipróbálni, ha valaki mást kérek meg, hogy fújja magára, és vonuljon el előttem :D Szóval ez egy csíkhúzós, markáns férfi illat, a klasszikus értelemben (lást az előző kommentelő aftershave hasonlatát), de lehet érezni mögötte a Kurkdjianra jellemző tisztaságillatot is, mint alap. Rajtam nem sokat változik, ugyanazt az arcát mutatja felfújástól kezdve a nap végéig. A tartóssága kiváló, az üveg szokás szerint minőségi, letisztult és szép, de az ára elég borsos. Ha férfi lennék, beruháznék egy 10 millis fújósra, hogy legyen mit fújni randikra és esti alkalmakra, mert amúgy elég ütős.

4 ÖSSZETEVŐ

2,4-Diaminophenoxyethanol Sulfate EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott