Cloudberry

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Tocca Colette EDP

Tocca Colette EDP
2020. június 19.

Tökéletes Gypsy Water alternatíva. Leszáradásában teljesen ugyanolyan, frissen kifújva sokkal vaníliásabb (nem olyan zöldes-borókás mint a GW), de fél órán belül ugyanaz az illat. Én nem tudom megkülönböztetni őket legalábbis. Viszont jóval barátibb az ára, mint a Byredónak (kb fele annyi), bár picit nehezebb is beszerezni, itthon nem nagyon lehet kapni/webshopokból rendelni. Az üvege gyönyörű, a doboza is. Tartóssága ugyanaz mint a Gypsy Waternek, pár óra múlva azért már jóval halványabb de még lehet érezni. Bőrközeli illat, a szillázsa sem lehengerlő, de pont ez a jó benne. Diszkrét, kellemes, hétköznapi illat. Én nagyon szeretem.

Jil Sander Simply EDP

Jil Sander Simply EDP
2020. január 5.

Nos, szerintem ez egy fantasztikus illat, főleg ennyi pénzért. Mondjuk engem elég könnyen le lehet kenyerezni bőr-ibolya kombinációval. Nekem tipikus komfortillat, hétköznapokra, irodába ideális. Ennél fogva a hatósugara nem túl nagy, a tartóssága is közepes. Az üvege minőségi. Szerintem a Jil Sander parfümök baromi jó minőségűek, elérhető áron, és már rajta vagyok hogy a Simply minden flankerjét megismerjem. A Fahrenheitet még nem ismerem, de majd megszaglászom összehasonlításképp.

Update: Hát, sokat változott az ízlésem. Jó-jó még mindig, de nem szívesen nyúlok hozzá, csak néha megszaglászom.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2019. október 29.

Kezdjük ott, hogy se a jázmint, se a narancsvirágot nem szeretem, valahogy sosem működnek rajtam/nem bírom elviselni hosszútávon. Ellenben a többi illatjegye baromira izgatott. Mikor még csak hír jött ki róla tavasszal, hogy lesz ez a parfüm, már akkor elmentettem magamnak, hogy mindenképp rá kell próbálnom. Amúgy is nagy YSL fan vagyok. Aztán bő egy hónapja végre meg tudtam illatolni, és elsőre egyáltalán nem fogott meg, de pár óra elteltével a leszáradása nagyon elkapott. Egész másnap a kabátujjamat illatolgattam. Tehát szert tettem egy fújósra, hogy tovább tesztelhessem. És nálam megtörtént a csoda, nagyon rég nem volt olyan nálam, hogy a kezdeti fellángolás után még tovább használok egy parfümöt, mindegyik futó viszony volt nálam, egy-két hét rajongás után ráuntam mindenre, megváltam tőlük. Emékszem a Nomade-ra is hogy rácuppantam, egy héttel később rá se bírtam nézni. De ő más. Még mindig tart a szerelem. Vettem is egy üveges maradékot itt. Egyszerűen jól esik, szívesen viselem, úgy érzem, hogy nagyon passzol, és még a jázmin se a narancsvirág nem bánt. Igen, picit maszkulin, de nekem nagyon bejön ez a vonal. A leszáradása engem az Alienre emlékeztet - gondolom a jázmin miatt. De csak halványan. Olvastam, hogy ehhez a parfümnél egy új desztillálási technikát alkalmaztak, hogy a levendulának a "nőiesebb" oldalát is elő tudják varázsolni -mert általában férfi parfümökben szokták felhasználni. Nagyon tartós, másnap is érezni az illatát, én minden fázisát szeretem, az üvege gyönyörű, és én úgy érzem, kiegészít. Rég vágytam egy ilyen "partnerre" a hétköznapokban, akire mindig számíthatok. Rég nem gyártott signature illatomnak (Max Mara Le parfum) bár nyomába nem ér, - bár össze se lehet hasonlítani őket - de úgy érzem, ő fogja átvenni a helyét. S bár én nem azért választok parfümöt, hogy másokra hatással legyek vagy bókokat zsebeljek be, de ez aztán egy igazán bóktermelő illat. Meglepően sokan dicsérték rajtam. Tuti lesz egy csomó flankere, kíváncsian várom azokat is.

4 ÖSSZETEVŐ

2,4-Diaminophenoxyethanol Sulfate EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott