Corra

Regisztráció dátuma: 2012. június 23.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. június 23.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 4 eladás Megnézem

PuroBIO Cosmetics Fenséges Alapozó

PuroBIO Cosmetics Fenséges Alapozó
2017. november 1.

Erősen fedő, mégis könnyű, nem maszkos hatású alapozó, nagyon enyhe, finom (nem az Alverdés alapozókra emlékeztető tolakodó) illattal.Nekem az a trükköm az eldolgozásához, hogy duofibre (vagy akár kabuki, vagy más) ecsetre fújok egy kevés vizet, és az arcomra felpöttyözött alapozót pár mozdulattal eldolgozom. Nem kell megijedni, mivel vízalapú az alapozó, először olyan, mintha csíkozódna, de az eldolgozás végén makulátlan lesz a végeredmény, és nem is kell vele különösebben sietni, hibázni így nem lehet szerintem. Tartós, matt, és ahogy előttem is írták, és ezt nemigen tudja más, általam ismert alapozó, még a koreai BB-k sem ennyire, hogy a bőr szebb lesz estére a viseletétől, mint nélküle. Ami nem is csoda, hiszen az összetételét szinte kizárólag bőrpuhító, bőrszépítő alapanyagok adják.

Egyedül a színválasztás trükkös kicsit ennél a márkánál. EZt azóta tudom, amióta a közepesen világos bőrszínemre, amire egyébként a legtöbb márkának valóban a második legvilágosabb árnyalata szokott jó lenni, ennek a márkának a harmadik-negyedik árnyalata vált be.

Az első szín alabástromfehér, a második egy semleges világos, a harmadik egy kicsit melegebb, de még mindig világos szín, a negyedik egy középtónus, és így tovább.

PuroBIO Cosmetics Sublime Concealer

PuroBIO Cosmetics Sublime Concealer
2017. november 1.

Én nagyon elégedett használója vagyok a 02-es árnyalatnak, ez egy világos-közepes tónus. Szerintem is felesleges az ecset, mert úgysem azzal dolgozom el, de problémát nem okoz, az első használat előtt kell ügyesnek lenni, hogy ne jöjjön egyszerre túl sok, utána már könnyű a használata. Nedves blender szivaccsal lehet szépen eldolgozni, nekem nem ül bele egyáltalán a ráncokba, viszont nagyon szépen elfedi a karikákat is, bőrhibákat is, kiemeléshez is használható.

Perla Arcápoló Olaj

Perla Arcápoló Olaj
2017. október 23.

Tegnap érkezett meg, ezért csak az első benyomásaimat tudom megosztani róla,d e úgy érzem, megérdemli, hogy több vélemény legyen róla:) A színe a képen láthatónál zöldebb, az illata a tamanu olajtól jellegzetesen fűszeres, de a finom illóolajak sokat tompítanak, szelidítenek rajta, és már önmagában az is csodálatossá teszi, hogy ezt az alapillatot olyan vonzóvá, ellenállhatatlanná és luxus-érzetűvé tudta varázsolni az alkotó.

Az állaga épp csak egy kicisvel sűrűbb, mint amilyennek képzeltem, nekem kell a 4 pumpányi adag ahhoz,hogy úgy masszírozzam a bőrömbe, hogy közben ne nyúzzam-húzzam. Csodálatos, relaxáló, megnyugtató, érzéki élmény a bemasszírozás, ezt bizton állítom. szemsmink lemosására nem próbáltam ki, bár biztosan feloldanná, de attól idegenkedem, hogy egy lépésben kenjem el az arcomon az alapozót és szempillafestéket is. Tehát a szememről lemostam a sminket kétfázisú lemosóval, az olaj pedig ment az alapozós arcbőrömre. nagyon szépen feloldotta, nagyon jól esett a dunsztolás is, de az ellenőrző Sensibio micellás vizes vattakorong azért nagyon halványan rózsaszín maradt utána. Két dologra tippelek, vagy én nem csináltam jól a műveletet, mert alkalmas frottírtörölközőből ninc sitthon annyi, hogy minden napra jusson tiszta a következő mosásig, ezért prémium minőségű puha biopamut etrapelenkát használtam többrét összehajtva, ami a meleget jól is tarrtotta, de a letörlésnél nyilván nem tudja ugyanazt, mint a frottír bolyhai.

A másik öteletem, hogy az alapozóm nem organikus volt. Simán el tudom képzelni, hogy az alapvetően növényi olajokból álló natúr-bio alapozókat sokkal jobban le lehet mosni vele, mint a szilikonos fajtákat,d e ez csak egy tipp részemről.

Mindenesetre arctisztítás után termálvíz spray-t használtam, majd a vizes bőrbe is bedolgoztam pár cseppet az olajból, hát ez valami isteni érzés, ezért reggel is így tettem (csak meleg vizes arcmosás után). és nagyon szépen mutat rajta az alapozó is, nem csúszik meg rajta, szépen hidraál, nem irritál kicsit sem, puha, egészséges fényű tőle a bőröm.

Pár hónap múlva szeretnék a hosszabb tvú hatásokról is beszámolni.

Update: bár csak pár nap telt el, amiben biztos vagyok, hogy sminklemosásra nem ezt fogom használni. Ennek több oka van, egyrészt 4 pumpányit szinte azonnal bekebelez belőle a bőröm, annyira imádja, issza-issza. És bár feloldja a sminket, mivel a bőröm beissza, szinte nincs mit letörölni, nyúzni-húzni meg nem szeretném a bőrömet. Megoldás lehetne, hogy többet használjak belőle, vagy kétszer is használjam egymás után, de azért khm.... mégiscsak 10000 Ft az 50 ml....

Ami viszont csodálatosan működik, hogy a sminket egy olcsóbb, de jó minőségű, nem irritáló lemosóval eltávolítom, és ezután jön ebből a csodaolajból 4 pumpányi. bemasszírozom 1-2 percig, aztán beállok a tus alá, és élvezem a mesés, luxus illatát és az olajok jótékony hatását a gőz alatt. Csak ezután teszem fel az arcomra a meleg vizes, kinyomkodott törölközőt/négyrét hajtott pelenkát, és törlöm le. EZután nem hagyom ki, hogy belenézzek a tükörbe, olyan szép egészséges az arcszínem:) És jöhet az Uriage spray és egy csepp olaj a hidratáláshoz. Ez tökéletesen elégnek tűnik. A bőröm nem húzódik, nem feszül, nem hámlik, nem pirosodik ki, de nem is olajosan fénylő sehol sem. Nem tudom, mit várhatok tőle később, ha a pozitív változások csak 3-4 hét használat után érzékelhetők:)