Best of Beauty 2019

CrazyHairDontCare

Regisztráció dátuma: 2019. május 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2019. május 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Balea Haarmaske Intensivpflege

Balea Haarmaske Intensivpflege

2019. 05. 23.
Eddig körülbelül csak 4x-5x használtam, de úgy érzem az én száraz hajamra kicsit kevés.
- Az én ízlésemnek kicsit túl folyós, lehet, hogy csak én vagyok béna, de elég sok kifolyik az ujjaim közül miközben próbálom feltenni.
- Csúszósságra egész jó, ki tudom vele szedni a csomókat a hajamból, de van ennél jobb is.
- Az illata nagyon jó, tiszta vanília puding, legszívesebben kikanalaznám a tégelyből, de sajna nem túl tartós.
- Plusz pont, hogy nincs benne szilikon, de sajna izopropil alkohol igen, úgyhogy nem teljesen Curly Girl Method barát.
- Az ár-mennyiség-minőség arány egész korrekt, de nem hiszem, hogy újra fogom venni, ha elfogy.

Mini update: általában 45 percig hagyom fenn a hajpakolásokat, de a legutóbbi hajmosásom alkalmával 2 órát hagytam fenn, így sokkal jobban hidratált, úgyhogy kap tőlem egy plusz csillagot.

Update: Mostanában sok nehézségnek volt kitéve a hajam (egy vasalás, sok klóros vízben úszás) emiatt valahogy sose bírtam rávenni magam, hogy ezért nyúljak, olyan gyengén ápol. Végül a refresh rutinomban használtam el (felvizeztem és ráspricceltem a hajamra), itt végül is talán teljesített, icipicit hidratlált, és így nem kiöblítve kb egy napig vanília illatú is maradt a hajam.

Isana Hair Göndörítő Hajhab

Isana Hair Göndörítő Hajhab

2019. 06. 15.
Én ennek az újraformulált (nincs benne parabén és lejjebb van az INCI-ben az illatanyag), újracsomagolt és újranevezett (Curls & Waves) változatát próbáltam ki. Természetesen hullámos-göndör hajam van, ami inkább hajlik a hullámos felé és igyekezni szoktam inkább a göndör felé terelgetni. Ezen célra többen ajánlották nekem, hogy zselé helyett használjak hajhabot, mert az könnyebb és kevésbé nehezíti el a hajszálakat és így nem húzza ki a göndörséget a hajból, úgyhogy beszereztem ezt.
- A zselé használatához képest tényleg göndörebb lett a hajam, de ez nem nagy eredmény ezt a "Semmi" nevű termékkel is el tudom érni. De a zseléhez képest sokkal-sokkal szöszösebb lett a hajam (bizonyos részeken szinte szöszfelhő), pedig négy narancs méretű pumpálásnyit használtam el a kb vállig érő hajamon. Általában a zselével ujj-vastagságú loknikat tudok elérni, most csak egy-két szerencsésebb tincs emelkedik ki. Eléggé ilyen 80-as évekbeli dauerolt frizura hatást ért el nálam a termék (ami annyira nálam személyesen nem is lenne gond, mert imádom a nyolcvanas éveket, de ha ki kell mennem az utcára emberek közé, akkor inkább igyekszem a mai kor divatjához igazodni). Amúgy, ha már ennyire szöszös és száll a hajam igazán lehetne dúsabb a hatása. Egyébként lehet, hogy picit jobb eredmény lett volna ha miután benyomoggattam ezt a hajamba finger-coil-olok is, de az kb még 15 perc lett volna and ain't nobody got time for dat.
- Tartásról mint olyanról nem beszélnék, minimális szintű a zselémhez viszonyítva.
- Előnye az volt, hogy ezzel hamarabb megszáradt a hajam.
- Nem hagyott maga után kemény részeket, bár mint veterán zseléző nekem ez sem okozott volna gondot, de tudom, hogy ez sokakat zavarna.
- Sok mindent magyaráz számomra a doboz hátulján a leírás, mely azt mondja hajcsavarózás vagy formázás után használjam, és utána akár 48 órás tartást ad. Tehát gondolom ez egyenes hajú hölgyeknek készült, akik begöndörítik a hajukat valamilyen alkalomra. Mert 48 óra egyébként kb egy esküvőre elég. Bitch, nekem egy hétig kell a hajammal együtt élni :D Azt hiszem nem csak az összetevőket kellett volna a doboz hátulján elolvasni.
Hogy azért ne legyen full pazarlás a dolog a strandolós/vakációs rutinomba beépítem. Egy kis leave-in meg ez talán megszelidítik a hajamat úszás után, hogy ne úgy nézzek ki mint egy bolond macskás asszony.

Update:
A strandos rutinban egész jól teljesített, úgyhogy beépítettem azóta refresh-rutinomba is. 3-4 napja mosott hajat bespriccelek felvizezett balzsammal, aztán használom ezt. Ilyenkor eszméletlenül jól teljesít, szöszmentes göndör loknik mindenütt, nagyon meglepődtem. Úgy néz ki akkor teljesít a legjobban ha már egyébként van egy pár tenyérnyi ultraerős zselé az ember hajában :D Kap egy harmadik kegyelem pontot, de ennek ellenére nem érzem úgy, hogy nekem kellene überkreatívkodni, hogy egy terméket valahogyan működésre bírjak. Ha elfogy keresgélek majd még göndör/hullámos hajra való hajhabokat, ha nem találok jobbat talán még ezt is újraveszem.

Isana Style 2 Create High 5 Styler Hajformázó Gél

Isana Style 2 Create High 5 Styler Hajformázó Gél
2019. július 11.

Nem lett nagy kedvencem, pedig jó lett volna, hiszen csak 200 ft-ért vettem a Rossmannban. Előre leszögezem, hogy nem a "férfias" módszerrel használom a zseléket, hanem benyomkodom a a csuromvizes hajamba, hogy szöszmentes loknik legyenek a hullámos-göndör hajamból.
- Eddig ezen belül is kétféleképpen használtam:
1.) Kb 1-1 tenyérnyit benyomkodtam belőle a hajam mindkét felére.
2.) A dupla-zselés módszernél használtam második zseléként, az első zselé a Soliteint Ultra Erős zseléje volt (dupla zselés módszer: gel - plop - gel again).
A második módszernél egy kicsivel jobban működött.
- Sajna nem olyan jó siklós, inkább ragacsos. Ha észreveszi az ember egy 2 másodperccel az után, hogy felvitte, hogy az egyik fürtjével valami nem oké, már nem lehet finger-coil-olni vagy akárhogy kijavítani.
- Nagyon száraz érzetet kölcsönöz a hajnak (de az is lehet, hogy ténylegesen kiszárítja, nem is tudom), miután megszáradt alig lehet kinyomkodni a keménységet.
- Valakinek biztos fontos a kifésülhetőség is, ilyen ennél a terméknél nincsen. Erre véletlenül jöttem rá, mert csak hajmosáskor vizesen szoktam megfésülni a hajamat. Viszont egy barátnőm be akarta fonni, ehhez előkerült a hajkefe... A fájdalom... Azt hittem traumatizálódtam.
- Egy nagy előnye más zselékkel szemben, hogy még ha diffúzorral szárítom a hajam, akkor sem lesz semmi szösz a fürtjeimen. Ezért kapta a második csillagot.
- Az illata elég szörnyű, ha csak ilyen borzalmas szagokkal tudnak a gyártók előállni, nem lehetne inkább illatszer mentes termékeket csinálni?
- A kiszerelés számomra nem igazán a legjobb, de ezt már a boltban is sejtettem. Mivel elég sok kell, hogy befedje a hajam ezért órákig kell nyomkodnom.
- Az összetevők ahhoz képest egész okésak. Se alkohol, se glicerin.
Nálam nem újravevős, már azzal is szenvedek, hogy ezt elfogyasszam.