Best of Beauty 2019

csaktom

Regisztráció dátuma: 2014. január 2.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. január 2.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Robert Piguet Bois Noir EDP

Robert Piguet Bois Noir EDP
2019. május 4.

azt mondanám, egy szépen kidolgozott zsánerillat, itt meglepő fordulatokat, merész társításokat ne várjunk, ellenben ami a hátránya, az az erénye is, mivel többé-kevésbé mindenkiben ezt-már-éreztem érzést kelt, ezért az időtlen, klasszikus elegancia, megbízhatóság társítható hozzá, ami vonzó lehet egy férfiillatban

fás-gyantás, elegáns, öltönyös férfiillat, ami a nőknek is, meg általában mindenkinek tetszeni fog. ez az illat szeretett volna lenni a Tom Ford Oud Wood, ha sikerült volna jól megcsinálni

Garnier Ambre Solaire UV Sport Fényvédő SPF30

Garnier Ambre Solaire UV Sport Fényvédő SPF30
2019. április 26.

nagyon jó kis cucc, gyakorlatilag ugyanaz van benne, mint a vichy és a la roche-posay mattító napozóiban, kevésbé arcpirító áron. mondjuk az olajmentesnek, mattítónak mondott fényvédőkkel kapcsolatban már rég nincsenek illúzióim: ami vízálló, az nyilván hidrofób, vagyis zsíros érzetű, bármit is találnak ki róla a marketingesek. ezeken a határokon belül számomra a leginkább elviselhető napozó arcra

szerk: azóta találtam jobbat, a Bionike Acteen SPF50+ mattító fényvédőt, €15 körüli áron, amiben jobban teljesít:

- a hordozóanyag szilikon, C12-15 alkil-benzoát, talkum- és alumínium-mentes, hasonló mennyiségű szilikával
- a fényszűrő-rendszere oktokrilén, homosalate és butil metoxidibenzoilmetán-mentes, 2. helyen az UVA-szűrővel (ez a garnier-ban a 13. és 33.)
- a bőr zsírosodása, pattanások ellen ható (niacinamide, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid) és öregedésgátló, DNS-javító (lactobacillus ferment), anti-glikációs (carnosine) ápoló hatóanyagokkal
- parfüm- és tartósítószer-mentes

szerk 2019. 03. 30.: azóta találtam még jobbat, Korres Red Grape Face Matte SPF50

- tökéletes a fényszűrő összetétele, legelöl a legújabb fejlesztésű tris-biphenyl triazine, ami még csak néhány termékben érhető el, azok nagy része is az elavult octocrylene-nel kezdődik
- a 3 triazon + modern UVA szűrőn kívül mutatóba sem tartalmaz elavult fényszűrőt
- ami nekem nagyon fontos, teljesen szilikonmentes, és ezen kívül is zsíros bőrre ajánlott mattító formula
- tartalmaz bőrápoló növénűi kivonatokat

az ára nem vmi kellemes, de ezzel már úgy vagyok, h ha egyszer megtalálom a tökéletes mindennapi napvédőt, az árát nem fogom nézni

szerk 2019. 04. 25.: sajnos a Korres testre való napozói nem ezt a fényszűrő összetételt követik, hanem octocrylene-esek, ezért további keresgéléssel arra jutottam, h ehhez a fényszűrő-összetételhez legközelebb a Pierre Fabre csoport által gyártott napozók állnak (A-Derma, Avene, Ducray, Polysianes, csak az európai piacra szánt készítményeik) 3 triazon, elöl egy fizikai fotostabillal és egy UVA1 szűrő, ami itt avobenzon. itt már találtam öregedésgátló kézkrémet és 200 ml-es testpermetet 6000 ft körül, amit meg is bírok fizetni testre való használathoz. arcra maradok a korresnél, ami 9000 ft/ 50 ml körül van

Jean Paul Gaultier Fleur Du Male EDT

Jean Paul Gaultier Fleur Du Male EDT
2019. április 16.

gyönyörű volt a római kömény együtt a kamillával és fehér virágokkal, könnyű virágos, mégis férfias. természetesen megszüntették

83 ÖSSZETEVŐ

Ammonium Benzoate ta EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott