Csibecsont

Regisztráció dátuma: 2012. október 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. október 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

Neutrogena Norwegian Formula Deep Moisture Comfort Balm

Neutrogena Norwegian Formula Deep Moisture Comfort Balm
2021. március 3.

Már rég véleményeztem valamit, igyekszem csökkenteni az új kencék vásárlását, és csak a jól beváltakat használni. Így történt ez az arckrémemmel is, szinte mióta kihozták, a Nivea Urban Detoxot használtam. Akciósan mindig betáraztam belőle 2-3 tégellyel, és vígan használtam, télen többet, nyáron kevesebbet. Akkor kezdtem kicsit neheztelni, amikor folyamatosan elkezdték felelmelni az árát, míg végül már 4-500 forinttal drágábban kaptam meg, aztán egy váratlan pillanatban teljesen eltűnt a polcokról. Évekbe telt találnom egy olyan krémet, ami a kombinált, foltokban piros, foltokban száraz, foltokban zsíros, gyakran pattanásra hajlamos bőrömet képes úgy hidratálni hogy rögtön beszívódik és nem zsírosít. Lényeg a lényeg, szerettem, és a világért sem akartam megválni tőle, majd egyszer csak krém nélkül találtam magam.
Mivel a legtöbb arckrémnek ami elfogadható volt számomra, de nem tökéletes (pl. Helia D) szintén felvitték az árát, elhatároztam, hogy ez már nem fér bele a büdzsébe úgy, hogy ráadásul elégedett sem vagyok teljesen, így elkezdtem olcsó krémekkel kísérletezni. Az arcom rendesen megsínylette, és pár forintot ki is hajítottam az ablakon.
Karácsony környékén viszont megláttam ezt a teszkóban. Ezer forintért 300 ml. Halványan rémlett, hogy évekkel ezelőtt anyu is vett ilyet nekem karácsonyra, akkor még csak időnként használtam arckrémet, és ha éppen kellett, akkor ez bevált. Hát... üsse kő, veszek egyet.
Azóta vettem még hármat, és még az első sem fogyott el, lassan három hónapja. Nem azért, mert sz*r, hanem azért, mert kiadós. A havi kb. 1800 forintos arckrém büdzsémből lett... mennyi? Nagyjából 400 forint? Testre, arcra, bárhová. A lezser pasidnak, akinek időnként kell csak az arckrém, de akkor fáj neki hogy sose tudja milyen krémet válasszon, ezért inkább nem vesz, vagy épp azért sír, mert túl kicsi tégelyes az összes. Anyának, mamának, idősnek, fiatalnak. Télen többet, nyáron kevesebbet. Nem büdös, nem zsíros, nem nehéz, nem dekkol túl sokáig a bőrfelszínen, és a pénztárcádat sem nehezíti el. Olcsó, kellemes, jól hidratál (bár az igazán száraz részekre, mint a kirepedezett, kivörösödött téli kézfejre nem tudom ajánlani, hacsak nem kened be háromszor egymás után vele). A legjobb ár-érték arányú univerzális krém, amit eddig használtam. Maradjon velünk sokáig!

Elizabeth Arden Green Tea Honeysuckle EDT

Elizabeth Arden Green Tea Honeysuckle EDT
2019. június 3.

A nyár első igazán nyárias, meleg napján a reggeli készülődésben épp azon gondolkodtam, kellene-e parfümöt vennem a nyárra, és ha igen mit. Nem volt ötletem és amúgy sem szerettem volna sokat költeni parfümre, így pár órára el is vetettem a gondolatot, míg nem hazafelé, Rossmannba beszaladván beleütköztem akciósan (3500ft). Rögtön nagyon megtetszett, és egyszerűen nem tudtam ennyiért otthagyni... Birtoklom a sima Green Tea-t és a Cherry Blossom változatát is, előbbit nagyon szeretem, de néha kicsit túlzottan "unisex" illatnak érzem... Csodálatosan friss, felüdülés a nagy melegben, de valahogy hiányzik belőle nekem az a nőiesség, amit egyébként szeretek egy parfümben. A Cherry Blossom-öt egy barátnőm ruházta át rám, én nem tudom hogy romlott-e vagy velem van a baj, de ki nem állhatom. Tolakodóan citrusos és mű, mint valami olcsó tusfürdő, szúrós, kellemetlen. Ez viszont, legalábbis nekem, tökély. Nem keserű, nem tolakodó, friss, csak nagyon enyhén édeskés, virágos-teás, olyan mint az illatod mikor a nagy nyári melegben már nem bírod tovább és elszaladsz letusolni, hogy a forró nap további részét átvészeld. Üdítő, kellemes, bőrhöz simuló, nőies. A 30 perces nyitását imádom, utána valóban már csak a bőrhöz közel hajolva érezni, de aki ismeri a Green Tea illatokat, annak a jelenség nem mond újat: ez egy EDT, és abból is alsóbb kategóriás illat, én ennyiért nem várok tőle többet. Az illat és az üveg mérete kárpótol, nyáron vígan fújkálom majd magam vele a melegben :)

Essence Studio Nails Ultra Strong Körömerősítő Lakk

Essence Studio Nails Ultra Strong Körömerősítő Lakk
2015. október 29.

Csak beugrottam én is ajnározni :)
Egy hónapja vettem meg. Sokszor rám jön hogy én körmöt szeretnék növeszteni, dehát sosem megy...
Nagyon szerencsések akik jó erős körmökkel születtek, nekem csak vékony, lapkásodó valamik jutottak.
A terméket nem rendeltetésszerűen használtam, egyrészt mert annyira szeretem, másrészt gondoltam valaki erről is beszámolhatna.
Ugye legalább 4 hete használom, valamint sokszor nem tartottam szünetet, vagy 4 napig is fenn maradt... Tehát nem nagyon adtam ezekre a dolgokra, én semmi problémát nem tapasztaltam.
Nagyon féltem ettől az irritációtól amiről írtok, főleg hogy ugye nem vastagok a körmeim (műkörmöm, gél lakkom nem volt, tehát nem reszeltek a felületéből, simán csak vékonyak).
Semmi irritációt, fájdalmat nem tapasztaltam, viszont amikor rajta van a körmömön, iszonyat erős lesz tőle :)
Valamennyire pedig erősítette is őket, mert körömlakk nélkül is erősebbek, mióta használom nem tört le egyikből sem,az egyik ujjam körmét pár napja késsel bevágtam véletlenül, de műkörömragasztóval gyorsan helyre hoztam.A lapkásodás sokat javult, teljesen nem szűnt meg, de nagyon keveset lapkásodnak fel a körmeim, és olyankor gyorsan helyre is tudom hozni őket.
Lényeg a lényeg, hogy ne írjak oldalakat: eddig sosem bírták pár hétnél tovább a körmeim a növesztést, mindig betörtek, vagy annyira fellapkásodtak hogy kibírhatatlan volt, és mindig az lett a vége hogy lerágtam az összeset. Most viszont semmi olyan problémám nincs amiért bántanom kéne őket, teljes harmóniában élünk együtt, ők meg lassan növögetnek. Köszi körömerősítő, én téged választalak :D

Ja, egy nagyon halvány lábjegyzet: nem aggódom a formaldehid miatt. Mióta kiderült hogy a szalonna, kolbász és egyéb pácolt húsok is rákkeltőek, szerintem magasról tojok az egészre. Manapság már minden rákkeltő.