Csillampor26

Regisztráció dátuma: 2018. december 9.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2018. december 9.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

Parfums de Marly Delina Exclusif

Parfums de Marly Delina Exclusif
2023. január 22.

Míg a sima Delina a jó idők és vidámság illata, addig ez a hideg idős, különleges alkalmakon megjelenős változat. A rózsa ugyanaz a kettőben, viszont a körítés más. Én oud-ot érzek ki belőle és fás, fűszeres jegyeket, de valami nagyon összetett és kifinomult kombinációban. Tökéletesen eltalált minden. Édes, de nem a fojtogató Italica módon, oud-os, de nem ez uralja az illatot és rózsás, de nem nagymamás. A tartóssága testvéréhez hasonlóan kifogástalan, nyakra fújva átveszi a hajam és két nappal később is érződik rajta. A hatósugár is óriási, de nem a belefullasztós kategória. Az általam ajánlott mennyiség 2 fújás/használat, értelmetlen többet tenni, mert egész nap illatozik így is és a hatósugár is szuper. Túladagolni nem próbáltam még, a legtöbb, amit egyszerre magamra tettem négy fújás volt. Megfigyeléseim szerint mint a Delina esetében is, ez sem vált át túlzásba a mennyiség növelésével, de a hatósugáron és a tartósságon sem javít, csak kicsit kivehetőbben lehet érezni a jegyeket és a komplexitást. Eszeveszett drágának tartom, de napi 2 fújás használata mellett tartós beruházásnak minősül. Nem feltétlen állítható, hogy akinek tetszik a Delina, annak fog ez is, sem fordítva, de az én szívemet közösen ellopták. Signature illataim, ő télre és amikor “ezt most megérdemlem” pillanatok vannak, a kistesója jobb időre, lazább napokra.

Casamorati 1888 Dama Bianca

Casamorati 1888 Dama Bianca
2022. december 4.

Sajnos nem lettünk barátok, egyszerűen képtelen vagyok elviselni magamon, pedig annyira vártam, hogy megismerkedhessünk. Felfújáskor egy sima édeskés vaníliás illat, de pár perc múlva előjön belőle valami, amitől szó szerint rosszul vagyok. Kicsit kesernyés, de közben rettenet édes, púderes és fojtogató “lira szag”, ugyanis abban is ugyanezt a porcukros, keserű marcipános zöngét érzem. A kettőnek pedig elvileg nem kellene, hogy sok köze legyen egymáshoz illatban, de mégis szinte ugyanolyannak érzem és ugyanannyira fejfájást is kapok tőle. Lehet, hogy ez csak a tipikus Casamorati illat, amilyen például a Montale-nál is szokott lenni, az összeset nem próbálgattam végig, de a Lira, Italica és ez után felhagyok a Casamoratis kísérletezéssel. Közös e háromban a keserűség, a túlzó cukros édesség, és a kifinomultság hiánya. Nem gondolom, hogy ez a sima édes valamicsoda megérne ennyi pénzt, akkor sem, ha valaki el tudja viselni magán,

Parfums de Marly Delina

Parfums de Marly Delina
2022. október 27.

Isteni, folyton fújom, nem bírok leállni vele. Az üveg tükrözi a tartalmat, kifinomult, elegáns, de mégis van benne valami határozottság. Az illat is ilyen, brutál tartós, ruhán kb 3 napig is simán érződik. Felfújáskor roppanós, friss, majd változik ahogy szárad, de csak krémesebbé, az alap koncepció megmarad. A legnagyobb téli fagyban talán nem, de ezen kívül bármikor ideális választás lehet. Érződik, hogy valami különleges, de mégsem ural le, nem tolakodó. Elegáns, de mind az irodában, mind eseményekre tökéletes lehet. Korábban azt hittem, hogy csak a Montale féle rózsákat vagyok képes elviselni és minden más idős hölgyes, de ő bebizonyította, hogy tévedek. A környezetemben többen megdicsértek miatta, ami pedig ritkán esik meg. Az ára tényleg húzós, de két fújás elegendő belőle, semmi értelme többet fújni, mert így is extra tartós és a hatósugara is átlagon felüli. Megfigyeléseim szerint azonban ha véletlen kicsit többet teszünk, akkor sincs semmi, még erősebb, de nem fojtogató, ami szintén elég nagy plusz pont nálam. Egy biztos, ha elfogy a jelenlegi üvegem egészen biztosan újra beruházok majd rá.