dali

Regisztráció dátuma: 2017. március 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. március 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

MAC Hyper Real Foundation

MAC Hyper Real Foundation
2019. július 28.

Igazából négy csillag lenne, de annyira szeretem, hogy nem érdekel, megkapja az ötöt.
Kezdem a rosszal: Katasztrofális a csomagolás. Borzasztó, nem értem, miért nem lehetett ezt egy pipettás vagy pumpás üvegcsébe rakni. Ezek mellett nem “hülyebiztos”, ujjal nem lehet eldolgozni (alapot én jobban szeretek kézzel felvinni, ritkán nyúlok ecsethez ekkor még... nem véletlenül vagyok krém/liquid rajongó), nekem legjobban a klasszik fehér háromszög szivaccsal felvéve jön be.

Viszont!
Észrevétlenül könnyű, magasfényű highlighter! Alapozó alá, fölé, esetleg belekeverve is tökéletesen működik. Okos undertone-okkal, elég sok bőrtípuson és színen próbálva mondhatom, hogy mindenkinek kivétel nélkül nagyon jól állt. Bronze FX inkább bronzosító, esetleg testápolóba keverve body highlighterként használva egy fülledt nyári miami estére emlékeztet, full JLo ragyogás. A Gold FX inkább a mindennapi, irodába járós, finom highlighter. Strobe Creammel keverve best of both worlds, tényleg csoda. Hat csillag, még a keserves csomagolással együtt is.

MAC Strobe Cream

MAC Strobe Cream
2019. július 28.

Legeslegjobb, tényleg csak hiperlatívuszokban tudok róla beszélni. Primerként, alapozó alá használom a leggyakrabban, de sokszor alapozás után, természetesebb fényű highlighterként is szívesen alkalmazom. Könnyed textúrájú, kellemes illatú-állagú krém, talán a legjobb “kommersz” krém, ezért gyakran ajánlom bőrápolásban kevésbé jártasaknak is. Pofonegyszerű a használata, tényleg nem tudok róla rosszat mondani. A kisebb kiszerelés olcsóbb (mármint ml-re átszámítva is) és jobb a csomagolása, viszont a nagy játszik Back To MAC is. :-)

NARS Pirosító

NARS Pirosító
2019. július 28.

Az a helyzet, hogy jópár sminktermék megfordult az évek alatt a kezemben, és igazán kevés volt annyira kiemelkedő, mint a NARS pirosítóim. Két árnyalatban, az ikonikus Orgasm-ben és a kevéssé ismert Exhibit A-ben van meg. Ezek mellett még a Taj Mahal nevű verziót szeretném beszerezni, illetve egy narancsosabb árnyalatot, még nem döntöttem el pontosan, hogy melyiket.
A két szín két egészen más formula, ezért külön véleményezném őket.

Az Orgasm egy ártatlan kislány és egy csábító nő keveréke. Néha egészen angyali, finom, máskor határozottabb, de mindig végtelenül önazonos. Ahogy már előttem többen is írták, behatárolhatatlan színe van, néha pink, máskor korall, ritkán egészen barackos. Úgy gondolom, hogy egy széles közönségnek jól áll, a hozzám hasonló sápadt színűektől a mélyebb barnákig. Bárkinek ajánlanám, aki sminkel. Az Exhibit A-t viszont szerintem legjobban egy profi sminkes, vagy nagyon tapasztalt, ügyeskezű “házi sminkes” tudja csak értékelni. Mert piros. Igazi, nem pink, nem narancs, csak piros, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Erősen pigmentált, nehezebb vele dolgozni, én legtöbbször egy ritka szőrű legyezőecsettel viszem fel, vagy eyeshadow-nak használom. Utóbbinak amúgy kifejezetten jó, nem fogja meg a szemem, szépen építhető, kitűnő. Egyik sem “éri meg” az árát, ugyanakkor nyugodt lelkiismerettel tervezem megvenni a további színeket, mert tudom, hogy kiváló minőségű terméket fogok kapni.