daliah

1970 pont

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

1970 pont

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Parfums De Marly Meliora

Parfums De Marly Meliora
2021. október 15.

Meglep az értékelése. Szerintem fantasztikus illat! Az is érdekes, milyen más a magyar és a nemzetközi ízlés, mert Fragin jó pontokat kapott. Én alapvetően ki nem állhatom a gyümölcsös illatokat, a málnás vagy barackos parfümökkel vallatni lehetne, az epret mondjuk jobban viselem. Ha papíron tetszik is egy gyümis “csoda”, a bőrömön biztos förtelmessé változik. De ez csodálatos, nőiesen virágos-fás alapon fanyar és édes, frissen szedett bogyók leve, pici cukorral meghintve. Nem desszert-jellegű az én bőrömön.
Semmi mű, semmi “drogériás” nincs benne, tényleg niche csúcsminőség, zavaró elemek nélkül. Nekem pont az oly népszerű Delina volt kicsit designer jellegű rózsácska, bár a minőséget ott is érezni, csak mint kompozíció átlagos
UPDATE: a tartósságára vonatkozó részt kitöröltem, mert csak kànikulában illant el a bőrömről, őszi napokon kifejezetten tartós.

Widian by AJ Arabia Liwa

Widian by AJ Arabia Liwa
2021. október 6.

Az eleje egy nagyon kellemes férfiparfüm, semmi uniszex nincs benne. A leszáradás tényleg hasonlít a BR Extraitra, de férfiasabb, fűszeresebb annál. Most sok ilyen jellegű parfüm van a piacon. Ahogy kb. száz éve az aldehides, virágos kompozíció, a nyolcvanas években a fullasztó fehérvirágos illat, a kilencvenes évekbem az aquás uniszex parfüm számított divatosnak, úgy most ilyen jellegű parfümökkel és LVEB klónokkal jönnek a parfümházak. Szerintem nagy gond nincs ezzel, max egy csillagot elveszek az egyediség hiánya miatt, de attól még ez egy jó parfüm.
Amúgy az eladó hölgytől virágos, nőies mintákat kértem, nem értem, miért ezt adta. Se nem virágos, se nem nőies. De erről nem az illat tehet.

Ormonde Jayne Levant EDP

Ormonde Jayne Levant EDP
2021. október 5.

Nagyon finom illat. Mint az előző hozzászólónak, nekem sem kedvencem a friss virágos kategória, de ezen nagyon érezni a minőséget. Szívesen elvinném egy mediterrán nyaralásra, ha kapnék egy üveggel vagy sikerülne szerezni egy fújóst.
(Csak azt nem értem, miért ül fel annyi márka az uniszex trendnek, és neveznek uniszexnek jellegzetesen klasszikus női/férfi illatokat. Mindenki hordjon, amit akar, engem nem zavar, ha egy férfi virágillatot áraszt, vagy egy nő felfúj egy aromás, fás fougere-t, de nevetségesnek tartom a Levantot, szintén a háztól a Frangipanit vagy pl. az Amouage Ashore-t uniszexnek kikiáltani, csupán mert a trendek azt diktálják.)