Danina9592

Regisztráció dátuma: 2013. június 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. június 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Catrice Matt Pro Ink Folyékony Ajakrúzs

Catrice Matt Pro Ink Folyékony Ajakrúzs
2021. március 20.

Én a matt rúzsos pályafutásomat Nyx rúzsokkal és Lovely, Loreal rúzsokkal kezdtem. Később a Maybelline engem is lenyűgözött, így a legtöbb rúzsom már ebből a márkából van. Mostanában annyira dicsérték ezt a Catrice rúzst, hogy muszáj volt kipróbálnom. A 050-es My love-my decision árnyalatot választottam, ami számomra a tökéletes nude szín. Egy picivel erősebb a szám színétől. Amikor felkentem az első benyomásom az volt, hogy nagyon könnyű vele dolgozni, kellemes állaga van és gyorsan megszárad. Nagyon bíztam benne, hogy tartós lesz, mert akkor tényleg egy olcsó kis csodetermék lenne. Sajnos egyáltalán nem az. 1 óra alatt teljesen lekopott a szám belsejéről pedig direkt nem ettem és nem ittam vele. Azóta többször is próbáltam, de az eredmény sajnos mindig ugyanaz. El fogom használni, de csak akkor érdemes próbálkozni vele, ha nem zavar, hogy óránta igazítgatni kell.

Inerta 10 mg

Inerta 10 mg
2021. március 19.

Sziasztok. Előljáróban annyit, én már 9 hónapja nem szedem a gyógyszert, így tudok nyilatkozni a kezelés utáni állapotról.

Kb. 14 évesen kezdtem pattanásos lenni, de sokáig csak néhány kisebb jött ki a szám körül. 16 éves koromra borzasztó lett a helyzet. Akkor antibiotikumos kezelést kaptam rá 3 hónapig. Ez a kezelés nagyon sokat javított, és 19 éves koromig elviselhető volt ismét az arcom. (Persze csak alapozóval, mert mindig volt 5-10 pattanás a fejemen.) A helyzet akkor durvult el igazán, mikor egyetemre kerültem. Évekig szenvedtem, a létező összes kencét próbáltam, de semmi nem hatott, sőt sok még rontott is a helyzeten. Már nem tudtam annyi sminket pakolni az arcomra, hogy elfedje. Az önbizalmam nulla volt, utáltam magam. A hajam borzasztó zsíros volt. Egyik nap este megmostam, másnap estére zsíros volt. De nem olyan zsíros, amit csak én látok. Két naponta mostam, és a kettő között teleszórtam szárazsamponnal, hogy ne hányjanak rám az utcán. Van egy olyan sejtésem, hogy aki ehhez a gyógyszerhez nyúl, annak nem kell bemutatni az érzést. Kb. 22 évesen ismét antibiotikumos kezelést kaptam, ami ugyan kezdett hatni másfél hónap után, de úgy legyengítette az immunrendszerem, hogy abba kellett hagyni. Végül 24 évesen jutottam el eddig a gyógyszerig, mikor már az orvos is azt mondta, hogy semmi más lehetőség nem maradt. Az arcom akkor brutális látvány volt. Hatalmas gyulladt gócok voltak az egész fejemen, minden reggel kb. 10-15 új, fehér közepű, gyulladt, gennyes ragya jelent meg az arcomon. Mostam én mindennel, de 1 órán belül úgy fénylett a fejem, mintha zsírral kentem volna. Nem mertem kilépni az utcára smink nélkül, de már az sem segített, elkezdték megszólni a fejem az együttérző emberek. Így kezdtem neki a kúrának. 3 hónapig napi 2 bogyót szedtem, majd 6 hónapig napi 1-et. Végül heti 2 darabot egy hónapig. Az arcom a második hónapban kezdett gyors ütemben javulni. A 3. hónap végére sima lett a bőröm, cserébe viszont lapokban hámlott. Folyamatosan kentem a számat és a bőrömet mindenhol. Miután lecsökkentette a dokim napi 1 szemre, sokkal jobb lett a helyzet. A pattanások sehol nem voltak már, a szárazság elviselhető volt, még élveztem is, hogy nem fénylett az arcom. A hajam egyáltalán nem volt zsíros. Heti egyszer mostam, de akkor is csak azért, hogy mossam. És a lényeg... Végre szabadon mehettem bárhová, nem kellett smink hosszú évek után először. Nagyon boldog voltam. Eljött a nyár, és leállították a kezelést. Nagyjából utána még 1-1,5 hónapig nem volt változás. Az első visszaesés a hajamban látszódott. Fokozatosan elkezdett ismét zsírosodni. Heti 2x mostam, majd 3x... Mára újra ugyanolyan zsíros, mintha semmit nem szedtem volna. 2-3 hónap után az arcom is elkezdett fenyesedni, így néha púdert tettem rá, mert zavart, hogy a nap végére megint fényes volt. A pattanások is megjelentek lassan, de nagyon picik voltak, és másnapra el is múltak. Továbbra sem kellett rejtegetni a bőröm. Őszintén szólva, a hajam elkeserítő volt, főleg, miután láttam, hogy másoknak milyen könnyű. De ezt még el tudtam fogadni. Az igazán elkeserítő dolog kb. egy hete kezdődött. 9 hónapja nem szedem a gyógyszert, és az egyik este ott lett a fejemen ismét egy hatalmas, mély, gyulladt göb, olyan, amilyet már másfél éve nem láttam. Próbáltam nyugtatni magam, hogy biztosan csak egyszeri alkalom, de eltelt egy hét, és most 4 ugyanolyan van már a fejemen. Megint takargatnom kell az utcán, bár "csak" korrektort teszek rá, hogy máshol ne terheljem a bőröm. Újra kenegetni kell mindenféle kencével. Lassan 26 éves vagyok, és borzasztóan elkeseredtem. Tudom, újra kezdhetném a bogyót, de rengeteg mellékhatása van. Lassan szeretnénk gyereket vállalni, 1-2 éven belül. Nekem ez a termék sem segített...

Syoss Smooth & Silky Száraz Hajbalzsam

Syoss Smooth & Silky Száraz Hajbalzsam
2021. január 18.

Ez valami borzalmas, semmit érő termék. Nem hogy nem segít, még tovább rontja a helyzetet. Senkinek nem ajánlom! Konkrétan megy a kukába.