Best of Beauty 2019

davincsike

Regisztráció dátuma: 2011. december 31.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2011. december 31.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

CeraVe Moisturising Lotion

CeraVe Moisturising Lotion
2019. június 24.

Opálos gélkrém (zselé) aminek olyan hatása van mint a Cicabionak vagy Cicaplastnak, miközben nem hagy filmréteget rajta (persze, sminkelni nem lehet rá). Családi termék, azaz férfiaknak sem zavaró krém, hiszen nyom nélkül szívódik be (max egy picit eleinte fényes, de a bőrazonosság miatt felszívódik) és nincs illata, de semmilyen, natúr sem. Télen még vár rá egy kihívás, de nyáron sem fullasztó érzet.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. június 24.

Használtam már pár olajos vagy mindenmentes lemosót, ezért a habzásmentessége nem lepett meg, annál inkább az állaga és sűrűsége. Hát persze, hogy nem szárít, mert annyi benne a bőrazonos, lipidpótló hatóanyag. Nem érezni semmit (jó értelemben), csak hogy tiszta vagyok és nem húzódik, de nem is olajos az arcom. A régi foltokat és hámlásokat nem pirosítja, nem bántja. A bőröm barátja.

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum
2019. április 9.

Tesztelésre kaptam én is a terméket - és nem vagyok kibékülve vele. Az irány jó lehet, de a megvalósításon elbukott.

Kiszerelés számomra túlgondolt, mert a kb 100 ml-s "méretben" 2x 15ml krém van, a többi csak design és kupak.
A hatásmechanizmust annyira nem értem, miért kellene egyszerre hámlasztást és hidratálást is végezni, hiszen ha nem hámlasztok, ha vannak elhalt hámsejtek, akkor a hidratáló összetevők is csak ülnek a bőrön. Ezt is kissé túlgondoltnak tartom (de biztos lesznek rajongói).

A többféle savat jónak tartom, de minek az alkohol?? Erősen hiányolom mind a sav%, mind azt, hogy az összevetőket külön-külön tüntessék fel.
Valóban csak éjszakára működik ez az összeállítás, de szerintem túlárazott és inkább egy jó hámlasztó legyen, ami után (külön adagolva) felkenhetek egy hidratálót.

Update ápr 9.: Olvasom a sok dícsérő véleményeket, de annak ellenére, hogy valóban jó a cél és a hatóanyagok (bàr a külön Inci-t továbbra is hiányolom) is dolgoznak, nem csodaszer. A hámlasztás és a hidratálás mindig jó - aki nem több lépésben végzi vagy pl csak fizikai radírokkal, neki érthető hogy van eredmény. Inkább két lépésben hámlasztok és pótolom a vizet.

4 ÖSSZETEVŐ