despoina

Regisztráció dátuma: 2014. február 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. február 17.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Dior Forever Clean Foundation Matte 24H

Dior Forever Clean Foundation Matte 24H
2022. május 16.

Nagyon jó alapozó, az összetevői is “finomabbak” lettek mint anno a Dior-nál megszokott volt az alapozóknál. Nagyon szépen fed, összehuzza a pórusokat, a finom ráncokat nem emeli ki. A sok alkohol az egyetlen ami kevesbe szimpatikus benne, de igy is jobb mint ha BHT lenne benne. Egy egész nap fenn marad, egy minimálisat az elején hagy lenyomatot, de miután megszáradt ez megszűnik. Szerintem ez egy nagyon jó alapozó! Van egy Glow párja is, abban ennél is több az alkohol és annak van egy enyhe fénye is. Szerintem a Matte hagy egy enyhe bőrfényt is.

Chanel N°1 De Chanel Revitalizing Foundation

Chanel N°1 De Chanel Revitalizing Foundation
2022. május 11.

Sikerült kipróbálnom külföldön a B10- es árnyalatban. Nekem minden Chanel alapozónál a 01-es a színem igy evvel legalabb nem szükséges bajlódni.
Nagyon könnyen kenhető, mint egy szilikonos alapozót igy érzetre és felvételre azonos a megszokott alapozókkal. A fedése egészen jó, nem is nagyon vékony és nem is nagyon erős. Én a CC krémhez hasonlítanám, annál egy picivel gyengébb. Nagyon szép bőrképet ad, mint minden Chanel alapozó és valóban van ad egy finom bőrfényt de inkább olyan mattos az egesz hatása nem a most felkapott glow csillogós. Felvétele után nem hagy nyomott igy nem lesz tőle koszos / lenyomatos a kéz vagy a telefon. A meleget is egészen jó bírja.
Összeségében egy jó alapozó, de alaposan alá kell hidratálni. Mondjuk nekem az enyhe vízhiányból eredendő ráncom picit kihozta a homlokomon.
Nem tudom hogy megvenném-e, mert a Dior új alapozója a Matte is hasonló, bár árban valamivel kedvezőbb és nagyon szép annak a finishe arcon (mondjuk az tartalmaz egy jó adag alkoholt és szilikont).
Mivel alkohol és szilikonmentes 5* adok.

Lancôme L'Absolu Rouge Hidratáló, Formázó Ajakrúzs

Lancôme L'Absolu Rouge Hidratáló, Formázó Ajakrúzs
2022. április 16.

Megújult a design és a rúzs összetétele ennek köszönhetően sokkal barátibb és BHT mentes lett. Az enyém a 350. árnyalat ami egy pinkes korallos szín anno a MAC -nak volt egy Pink Lemonade fantázianevű szájfénye ami nagy kedvencem volt és ez az árnyalat arra hasonlít aminek nagyon örülök. A rúzs ósszetétele tele van csillámmal, hasonlóval kb. 10 éve nem találkoztam, engem ez is zavar picit .. Kapott egy új műanyag gombbal nyitható tokot ami valójában egy végtelen gagyi műanyag henger. Sajnos látszik is rajta, de cserébe maga a rúzs egész szép arany tokba került. Azért egy Chanel rúzsnak a csomagolása sokkal igényesebb és szebb. A 18 órás hatóidő akkor lehetne igaz ha valaki jó sok rétegben kenné magára, de még igy se maradna meg ennyi időn keresztül. Tartósnak tartós, de nem extrém módon. Emelett elkezd belülről kopni fokozatosan majd lassan kezd felszívódni az ajkakról. Nekem a Guerlain G rúzsom szebben terül el az ajkaimon, a színe gazdagabb és finomabban is kopik. Pigmentált, jó rúzs ez a Lancôme bár vannak hibái de ennyi pénzért lehet sokkal jobbat is kapni. Elég széles a színskála igy sok árnyakat közül lehet választani és az illata is klasszikus Lancôme illat. Nekem a vízes fényű, erősen pigmentáltabb rúzsok jobban bejönnek.

2 MÁRKA

14 ÖSSZETEVŐ