dizabella01

Regisztráció dátuma: 2015. január 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. január 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+
2019. június 18.

Illatmentes, nagyon folyékony, nem hagy fehér réteget (nyilván, mivel nem tartalmaz cink oxidot vagy titan dioxidot).
Nem szívódik be teljesen még fel óra múlva sem, ragacsos érzetet hagy az arcomon. Le szoktam púderezni, de két órára rá már érzem hogy az arcom zsíros...pedig nem nagyok nagyon zsíros bőrű.
Sajnos nagyot csalódtam benne, nem veszem újra. Még kurvára drága is, és extrem gyorsan fogyik, így kb egy hónap alatt el is ment, szerintem gyorsabban is...
Úgy érzem semmit nem ér, mivel 1 óra múlva már elmozdul az arcomról...tengerparton semmiképp sem bízhatok benne, maradok a japán fényvédőknél.
Ja és felkenés után piros lesz az arcom tőle, pedig más, alkoholos fényvédő nem váltja ki ezt a reakciót.

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50
2019. május 8.

Nagyon megörültem, amikor láttam, hogy a Niveának van arcra való fényvédő krémje, és hogy ilyen jó véleményei vannak itt a Krémmánián. Egyből meg is vettem, 2200 forint, ami egy nagyon jó ár, tekintve arra, hogy egy Biore vagy Mishha fényvédő is bőven 2500 felett rendelhető meg.
Sajnos beváltak a félelmeim: csípi a szemem (Octocrylene valószínűleg), zsíros, nehezen szívódik be, 20 fok felett használhatatlan, 20 fok alatt púderrel használható.
Ami egy nagy pluszpont, hogy nem lehet lemosni teljesen vízzel, így kicsit tartósabb, a nyári hőségben ilyen fajta terméket kerestem, de mivel ez zsíros, így nem fogom tudni élvezni a vízálló hatását nyáron. :(

Szerintem ez a krém teljesen megfelelő a nagyon száraz bőrre, illetve a normál bőrre, de csak télen. A csíipiaszemem probléma meg hát nem tudom, azon nem lehet segíteni, max ha nem keni a szeme környékére az ember.
Elhasználom majd nyáron, testre...

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2019. február 1.

A Cosrx 7%-os AHA hámlasztóját használtam, de az elfogyott, így kipróbáltam ezt.
Az elején féltem tőle, mivel 30%-ban tartalmaz glikolsavat, ezért elővigyázattal kezdtem el használni. Kicsit bizsergetett, de nem vészesen, lemosás után pedig nem pirult ki az arcom, viszont nem voltam megelégedve a hatásával, így jövő alkalomkor még többet hagytam a bőrömön. Most odajutottam hogy 25 percig hagyom fent (2-szer hetente), viszont így sem érzem a bőröm annyira simának és tisztának, mint amikor a Cosrx-es hámlasztót használtam.
Külön pluszpont jár azért, hogy szalicilsavat is tartalmaz!
Jó termék, akik kezdők a kémiai hámlasztás terén, azoknak javaslom, viszont én újra nem fogom venni.

22 ÖSSZETEVŐ