dnl

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 9.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 9.
Bőrtípus: -

Megnézem

Tom Ford Beau De Jour For Men EDP

Tom Ford Beau De Jour For Men EDP
2021. szeptember 12.

Hát... az a helyzet, hogy ennek az illatnak nem sok köze van Rive Gauche-hoz..
Az YSL RIve Gauche pour homme a franciák nemzeti kincse lehetne, annyira jól összerakta Mr. Jacques Cavallier.. a fougere illatok koronázatlan királya..

A Beau de jour egy meglehetősen túlértékelt parfüm a maga pacsulis, édes, időnként "földes" mivoltával, amely a Davidoff Zinora hajaz leginkább.

Dior Fahrenheit EDT

Dior Fahrenheit EDT
2019. december 8.

Hihetetlen, hogy milyen drasztikusan képes változni az ember ízlése. Én, aki nagy rajongója voltam a Dior Homme Intense-nek, most undorodom tőle. (a 2011-es verzióról beszélek). A Kourosért majd megőrültem néhány hónapja, de valami eltört, már nem tartom olyan jó illatnak. A Fahrenheitet amikor először kipróbáltam évekkel ezelőtt, rögvest elutasítottam. Akkor még nem tudtam semmit sem az illatokról, és arról, hogy milyen dolgokat képesek produkálni ezek a folyadékok. Az elmúlt 6-7 évben (napi szintű olvasás, keresgélés folytán) nagyon sokat megtanultam a parfümökről, a jelentőségükről, és a mondanivalójukról. Nagyon kemény függőség ez, amelyből nehéz kilépni. Nem lehetetlen küldetés, de tényleg nehéz.Főleg úgy, ha az ember vintage Fahrenheitet szagolgat.

Igen, sikerült megszagolnom egy régi évjáratot ebből a parfümből.
Hát, amikor először megéreztem, csak nyeltem egy nagyot.. és álltam, mint (ahogy vidéken mondják) egy fasz a lakodalomban. Iszonyatosan gázolajos a kifújás után, mintha csak egy 20literes kannába dugtam volna az orrom, mely aonnal elkábít. A fejillat elillanása után egy kicsit kezd édesedni a parfüm, de megtartja a benzinszag jelleget, ami végül is kitart a leszáradásig. Kibaszottul férfias aura leng körbe.

Olvasom lentebb a véleményeket.. valaki szerint mestermű, valaki szerint egy büdös kommersz illat.
Az én véleményem az, hogy büdös kommersz illatok a mainstream parfümériák mainstream polcain vannak, a mostani moslékok. Szégyen az összes házra nézve (legyen az Guerlain, CD, vagy YSL), hogy ilyen szélhámosságok látnak napvilágot, majd eladják őket parfümként. Még szomorúbb, hogy olyanok köpködik a Fahrenheitet, akiknek - sajnos - fingjuk nincs arról, milyen volt az eredeti változat.

A magyar nyelv tényleg csodás, de angolul jobban ki tudom fejezni azt, ha a vintagera gondolok: Stunning

Thierry Mugler Angel EDP

Thierry Mugler Angel EDP
2019. november 15.

Sánel mádmázel, és. . az Éndzsöl..

A 2 legdögösebb, legvagányabb, és legpofátlanabb illat, amit Nőknek valaha megalkottak. Ha valaki ezen illatok valamelyikét magára fújja, és még dekoratívan is öltözik fel mellé, szinte garantált, hogy a kéjsóvár gyökerek feltűnő nyálcsorgatásba kezdenek..

A Neroli elbújhat melletük.. meg a Madison is.. Cherry Garden.. meg a többi..

10/11