Donatella

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 9.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 9.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

PomPom Retinol Sejtmegújító Arcszérum

PomPom Retinol Sejtmegújító Arcszérum
2021. június 30.

Én megvédeném ezt a szérumot. Sokan vádolták azzal, hogy rendkívül alacsony hatóanyagtartalmú, holott egy kezdő retinolos szérum nem kell, hogy erős legyen -- kezdő felhasználóknak, vagy nagyon érzékeny bőrűeknek ideális, mert így lassan szoktathatják hozzá a bőrüket a retinoidokhoz.
Ráadásul az érzékeny bőrűeknek nagyon is ajánlják, hogy ha retinoidokat akarnak használni, kezdjék a retinyl palmitate-tal, mivel ennél a legkisebb az erős mellékhatások veszélye.

Én nemrég kezdtem használni, és látom a bőrömön, hogy nem csak placebó - a rosaceás foltjaimon valamit javított, viszont némi purging-et okozott, ami a retinol mellékhatása, szóval nyilván van benne hatóanyag. Még eldöntöm, hogy mennyire éri meg nekem ez a kellemetlenségekkel együtt, amiket okoz, de alapvetően nem látom haszontalannak.

Balzsam Labor C-Vitamin & Q-10 Arcápoló Szérum Hyaluronnal

Balzsam Labor C-Vitamin & Q-10 Arcápoló Szérum Hyaluronnal
2021. május 9.

C-vitaminos szérumot kerestem, lehetőleg nem aranyárban, és ez a kis kence nagyon bejött. A bőröm az arcom két oldalán rosaceás, gyakran gyulladt és érdes.
Ezt az arcápolót szérumként használom pár hete, két-két cseppet elkenek belőle az orcákon, és még egy kicsit a szemem köré, utána folytatom a normál hidratálómmal. Erősen csökkentette az arcomon a gyulladást, a bőr lágyabb, kellemesebb tapintású.
A vörösséget viszont nem szüntette meg teljesen, és továbbra is néha "ég" a bőröm. Ezért azt gondolom, még be kéne szereznem egy PHA hámlasztót kiegészítésként, de ez a termék teljesen hozta a C-vitamintól várt hatásokat. Meg vagyok elégedve. Viszont ha egész arcra használom, akkor az én bőrömet zsírosítja.
Ja, közben kissé nőtt az ára is, kb. 3500 Ft-ért találtam.

Helia-D Botanic Concept Nappali Hidratáló Krém Tokaji Bor Kivonattal Normál/Kombinált Bőrre (régi)

2021. május 5.

Update: Csak a nem tökéletes összetétele miatt nem öt csillag. Azóta azt is észrevettem, hogy ez az egyetlen krém, ami csöppet sem irritálja a rosaceás bőrömet. Pedig jó, natúr márkákat próbáltam ki, de mindig az jött ki, hogy azok irritálnak, ez meg nem. Most már csak azt remélem, soha nem gyártják abba a gyártását...

Kételkedve vettem meg, és alapdarab lett nálam. Ott álltam a boltban, sürgősen kellett valami hidratáló, és olcsó is volt. Elsőre csalódtam benne, mert a hidratáló képessége elég gyengus, különösen télre, és az arcom szárazabb részeire. Aztán meglepve láttam, hogy megoldotta egy régi problémámat: hidratálja a tág pórusú bőrt az orromon és az orrom két oldalán, anélkül, hogy a pórusokat kitágítaná és eltömítené.
Összehasonlításképp, erre a célra már mindent próbáltam: tonikot, virágvizet, a PomPom arczseléjét stb. és semmit nem használtak (még hámlasztás mellett sem). Most, majdnem egy év használat után, a pórusaim láthatóan tisztábbak, a mitesszerek sokkal kevésbé láthatóak.
Nagyon örülök ennek, újra is veszem majd. Csak azért nem adok neki öt csillagot, mert nem teljesen natúr összetételű, és nem hidratál eléggé.