Dönci

Regisztráció dátuma: 2013. május 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. május 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

L'Oreal Paris Féria Preference Tartós Hajfesték

L'Oreal Paris Féria Preference Tartós Hajfesték
2015. december 22.

ELŐZMÉNYEK:
Természetesen mogyoróbarna hajamat 2 hónapja festettem Wellatonnal "középbarnára" (majdnem fekete lett, ráadásul nem is egyenletesen fogta be a festék...), és úgy döntöttem, visszamegyek egy világosabb, de hidegebb világosbarnába, mint az eredeti mogyoróbarna. Tudom, lehetetlen küldetés, de egy próbát megért. Először koktélozással (szőkítőpor, kevés 3%-os oxi, sampon, meleg víz) próbáltam meg eltávolítani a festéket, ami többé kevésbé sikerült is. Ezután kissé leszívattam szintén 3%kal, és meglepve tapasztaltam, hogy hiába használtam jóval később a tövekre, azok még így is szemmel láthatóan világosabbak lettek. Annak ellenére, hogy eredetileg vöröses a hajam, nem lett annyira rezes a végeredmény, és ennek nagyon örültem. Gondoltam, hogy a 7.1-es hamvas(!!!)szőke tökéletes lesz. A csomagolás tele van olyanokkal, hogy 'cool tones' meg minden, hát hogyne lenne jó, főleg ennyi pénzért.

7.1 HAMVASSZŐKE
Megmondom őszintén ennél egyszerűbben használható hajfestékkel én még nem találkoztam. A kesztyűt mintha az én kezeimre szabták volna (mondjuk elég kicsi kezeim vannak szóval lehet, hogy ez nem mindenkinek pozitív). A festék folyós és könnyen eloszlatható, az én mellig érő hajamra bőven elég volt. Hamar megvoltam vele, fél óra hatóidő, és izgatottan vártam a végeredményt. Öblítés (az ápolót nem használtam hozzá, mert a szilikonmentes hajápolás híve vagyok), szárítás, nézzük... A festék egyenletesen fogta be mindenhol, a hajamat, ami a kissé balul sikerült szőkítés után meggyőző. Egy problémám van vele; a színe. És valljuk be, ez egy hajfestéknél elég nagy hátrány. Ugyanis feltűnően vöröses lett. Körülbelül olyan, mint a természetes színem. Sehol semmi hamvasság, talán még vörösesebb lett, mint a szőkítés után.
Nekem ez nem nagy probléma, mivel ez az eredeti hajszínem, így abszolút természetes. A hideg bőrtónusomat ellensúlyozza, kiemeli a zöld szemeimet... Nem lesz szégyen így utcára mennem, nem fog senki megbámulni, hogy 'úristen mi ez a haj', és nem fogom megsiratni a hajamat, mert jól áll. De baszki, nem ezért fizettem 2400 forintot. Ha mogyoróbarnát akartam volna, feleennyiért kaptam volna már jó minőségűt.
Kap három csillagot azért az igényes csomagolásért, a felhasználóbarát kiszerelésért, és azért, mert az enyhén szólva nem egyenletes színű hajamat egyenletesen fogta be. De ha nem lennék ilyen rendes, és ha nem állna jól a kapott szín, ez csak kettő lenne.

Balea Ultra Sensitive Sampon

Balea Ultra Sensitive Sampon
2014. november 30.

A legeslegjobb sampon, amit valaha próbáltam.
Szuper összetevők, könnyű beszerezhetőség, jó ár.
Nagyon puha lesz tőle a hajam, egyáltalán nem szárítja, és nem is zsírosít.
Áttetsző, és elég folyós, egy élmény vele hajat mosni; nagyon sűrű, krémes habja van, egy álom eloszlatni.
Az előző samponomtól korpás, viszkető, és kiütéses lett a fejbőröm, ez a sampon teljesen megszüntette és most jobb állapotban van a fejbőröm, mint valaha.
Már a második flakonnal fogyasztom, de már most rettegek a naptól, amikor megszokja a hajam...
Imádom, 5 csillagot kap tőlem, gondolkodás nélkül.

Balea Sensitive Shampoo Aloe Vera

Balea Sensitive Shampoo Aloe Vera
2014. október 24.

Hát sajnos ez a sampon nagyon nem vált be nekem.
Illatra semleges, színe átlátszó, állaga géles.
Elég olcsó, az összetevők nálam elmennek (az SLS meg a Parfum azért eléggé szúrja a szememet, főleg, hogy egy 'sensitive' samponról beszélünk), és elégedett vélemények vannak itt róla, úgyhogy úgy döntöttem, megveszem. Sajnos.
Az első pár mosásnál nem volt semmi probléma, a hajam szerette.
Később már egyre szárazabbnak éreztem tőle a fejbőrömet, ami elkezdett viszketni és hámlani (magyarul korpás lettem), és kiütések jelentek meg rajta.
Hozzá kell tennem, hogy a fejbőröm egyáltalán nem érzékeny, és korpa is évekkel ezelőtt fordult nálam elő utoljára, de miután váltottam (szilikonmentesség), ez volt az első. Ironikus, hogy pont egy érzékeny fejbőrre való sampon okoz problémát.
A hajam egyébként zsírosodásra hajlamos, az elején ez még nem zsírosított, de a végére már igen.
Azért kap 2*-ot az ára miatt, és még jószívű voltam.

1 ÖSSZETEVŐ