Donovanna

Regisztráció dátuma: 2015. február 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. február 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Éclat No. 121 EDP

Éclat No. 121 EDP
2023. december 7.

Miss Dior Cherie (2005-ös pattogatott kukoricás eredeti változat) által ihletett illathasonmás az Eclattól. Azt kell, hogy mondjam, hogy megleptek vele, nagyon jól sikerült nekik eltalálni a Miss Dior Cherie lényegét. 95%-os legalább az egyezés egymás mellett szagolva, de ebbe belejátszhat, hogy az eredeti illat 15+ éves, azóta átalakulhatott az egyes illatjegyek fajsúlyossága a kompozícióban. Ugyanúgy hozza a MDC édes, karamelles szamócásságát és a kicsit fanyar ananászt, de közben nem lesz szirupos, gejl, hanem egy játékos, fiatalos, gyümölcsös, gondfeledt illattal von körbe.
Nem vagyok a nagy visszasírója a 2005-ös MDC-nek és azt sem gondolom, hogy a későbbi Miss Diorok rosszabbak lennének, szerintem ezekkel mind sikerült a Diornak létrehozni azt a hétköznapi, fiatalos illatot, amit szívesen társítunk egy 20-30közötti, rendezett, fiatal, ápolt, intelligens hölgyhöz, egy miss-hez, akin még látszik a csacskasága, naívsága, optimizmusa és hogy még nem zúzta be az élet semmilyen malma. 30-40 között is szívesen fújjuk szerintem, üdítő és fiatalító és ki ne vágyna ezekre olykor, hisz oly jól esik.

Chopard Miel D'arabie EDP

Chopard Miel D'arabie EDP
2023. február 6.

Fantasztikus illat, különleges illatélmény. Fenyőerdőben kortyolgatott 100%-os, édes gránátalmalé, mellette édes, szárított fügét eszegetünk. Fűszeres erdei vadméz. Az illatjegyei között nem felsoroltak, de a Chopard felsorolja az illat jellemzésénél mint összetevő, és ki is lehet érezni: 1, ciprus (fenyőerdő), 2, patchouli (enyhe földesség, erdő érzet), incense (kis füstösség, kb. mint az AG Nuit Etoilee-ben). Mindenképp egyedi illatkombináció, szerintem teljesen unisex. Nagy hátránya a tartóssága, ami szerintem kritikán aluli az árához képest: bőrömön max 2-3óra és ruhán sem marad meg jobban, jár is ezért a -1*. Mondhatnám azt, hogy majd hordom magamnál frissíteni napközben, de az üvege egy mutatós, szépséges féltégla, így dekanttal lehet csak megoldani. Érdemes egy mintát/dekantot kipróbálni belőle, mert az illat bitang jó, de hogy egy üveggel megéri-e venni belőle, az kérdéses azért.

Just Jack Simply Blanc EDP

Just Jack Simply Blanc EDP
2022. augusztus 7.

Nagyon kellemes, puha, nőies, természetes tisztaság illat. Nem édes, nem citrusos dominánsan. Krémes (kókusz), zöld teás, fehér enyhén virágos fuvallat. Az elején úgy 2-5 percig még kicsit alkoholos, szinte szúnyogirtós, de nagyon gyorsan elillan ez a rész. Rajtam 2-3 óra amíg magam is érzem, ruhán akár 5 óra is.

2 ÖSSZETEVŐ